kadra_pogon_jesien_2021_800px.jpgPrzed drużyną seniorów Pogoni Lębork kolejny piłkarski sezon. Poprzedni był całkiem dobry, nasza drużyna zajęła 6. lokatę na 20 drużyn. W tym sezonie w IV lidze zagra aż 21 zespołów. Z pierwszym z nich, MKS Władysławowo spotkamy się już w najbliższą sobotę 7 sierpnia.
Co wydarzyło się w letniej przerwie w drużynie? Dużo! Szczególny ruch był na polu transferów. Z gry zrezygnowało z równych powodów czterech graczy: Przemysław Kostuch, Artur Formela, Wojciech Dobek i Patryk Labuda. W ich miejsce pojawili się nowi, często młodsi gracze: Szymon Pawlik , Damian Wojda , Adrian Raulin, Damian Formela, Tycjan Smolak i doświadczony bramkarz Marcin Petrus (do drużyny dołączy nieco później). Dokonano też dwóch transferów definitywnych zawodników będących wcześniej na wypożyczeniach: Błażeja Siłkowskiego z Wigier Suwałki i Pawła Pióra z Cartusii Kartuzy.

- Największym naszym zmartwieniem w ostatnich tygodniach była niewiadoma po ruchach kadrowych – mówił dwa dni przed startem sezonu trener Waldemar Walkusz. - Latem odeszła czwórka znaczących zawodników, podstawowych którzy w dużej mierze często decydowali o wynikach poszczególnych spotkań. Pozyskaliśmy w ich miejsce kilku młodszych zawodników, którym jeszcze brakuje doświadczenia, ale z drugiej strony są oni głodni piłki i będą chcieli potwierdzić swoją przydatność do zespołu. Przeprowadzenie tych transferów wymagało kawału ciężkiej pracy. Po raz pierwszy w kadrze mamy trzech bramkarzy. Ta pozycja od lat w Pogoni była trudna do obsadzenia. Przez długi okres graliśmy jednym bramkarzem, często nie było drugiego na ławce. Patryk Labuda w ostatniej chwili postawił nas przed faktem dokonanym odchodząc z Pogoni, to była newralgiczna decyzja, by na tej pozycji wreszcie był komfort.

Pogoń w okresie przygotowawczym rozegrała 6 gier kontrolnych. Wyniki i relacje w rozwinięciu:


- Okres przygotowawczy w tym roku był najtrudniejszy ze wszystkich od kiedy prowadzę zespoły, obojętnie jakie. Po pierwsze bardzo długo trwał sezon, do końca czerwca praktycznie. Trzeba było dać przynajmniej 10 dni wolnego zawodnikom żeby odpoczęli, treningi wznowiliśmy 12 lipca. Przez ten okres to teraz jak to w latem bywa nie zawsze wszyscy zawodnicy byli do dyspozycji. Lekiem na to miały być gry kontrolne i udało się ich rozegrać aż sześć. Wiem, że większość zespołów rozegrała po trzy, góra cztery sparingi. Przeciwnicy byli różnej klasy, ale nie chodziło o to aby wyniki śrubować czy szukać wymagających przeciwników, ale o to aby zawodnicy mogli zaliczyć solidną jednostkę treningową. Podsumowując gry kontrolne w niektórych całkiem fajnie się prezentowaliśmy , a w niektórych jak chociażby z Dębnicą Kaszubską gdzie graliśmy dzień po dniu bo wcześniej ze Stolemem był mecz to zmęczenie było widoczne. Nie ma innego wyjścia. Dużo zawodników pracuje, młodzież też pracuje sezonowo, inni mają pewnie podobnie. Jak wystartuje liga będziemy się zgrywać, nadrabiać przygotowania, choć po tej krótkiej przerwie za dużo wypracowanej wcześniej formy nie stracili – tak ocenił gry kontrole trener Walkusz.

W sezonie 2021/2022 rozgrywki IV ligi kolejny raz zostały podzielony na dwie rundy. Taki system rozgrywek ma być odporny na ewentualne zawieszenie rozgrywek z powodu pandemii koronawirusa. 21 zespołów w rundzie zasadniczej zagra po jednym spotkaniu, następnie pierwsze 10 zespołów zagra w Grupie Mistrzowskiej, pozostałe w Grupie Spadkowej. W poprzednim sezonie taki system rozgrywek spowodował, że emocje były do samego końca w obu grupach, a „mecze o wszystko” były w każdej kolejce. Plan dla drużyny Pogoni na ten sezon to minimum zakwalifikowanie się do Grupy Mistrzowskiej. Sukcesem będzie rozwój młodych zawodników i punktowanie w programie Pro Junior System. W zeszłym sezonie Pogoń zajęła 3. miejsce w tej klasyfikacji.

- Zrobimy wszystko by kibice byli zadowoleni bo wtedy my też będziemy zadowoleni – deklaruje trener Walkusz. - Zapraszam wszystkich na stadion, warto nam kibicować, dopingować, zrobimy wszystko by radości przy Kusocińskiego było w tym sezonie jak najwięcej.

kadra_pogon_jesien_2021_800px.jpg


Kadra Pogoni Lębork, 4 liga, sezon 2021/2022 (jesień 2021)

Bramkarze:

 • Arkadiusz Kolke (2002)
 • Tycjan Smolak (2001)
 • Marcin Petrus (1981)

Obrońcy:

 • Wojciech Musuła (1983)
 • Adrian Kochanek (1989)
 • Arkadiusz Okrój (2004)
 • Mateusz Kozerkiewicz (1989)
 • Łukasz Janowicz (1996)
 • Adrian Raulin (2000)
 • Błażej Siłkowski (1997)

Pomocnicy:

 • Aleksandar Atanacković (1980)
 • Damian Wojda (2001)
 • Przemysław Iwański (1988)
 • Wiktor Miotk (2001)
 • Łukasz Kwaśnik (1994)
 • Franciszek Stenka (2003)
 • Paweł Piór (2000)

Napastnicy:

 • Szymon Pawlik (1995)
 • Damian Formela (1991)
 • Bartosz Wiśniewski (2003)

Trener:

 • Waldemar Walkusz

Trener Przygotowania Motorycznego:

 • Dariusz Nawrocki

Przyszli: Damian Wojda (Anioły Garczegorze), Szymon Pawlik (Chrobry Charbrowo), Damian Formela (Anioły Garczegorze), Adrian Raulin (Cartusia Kartuzy), Tycjan Smolak (Bałtyk Gdynia), Marcin Petrus (KS Gryf Słupsk)

Odeszli: Przemysław Kostuch (Wikęd Luzino), Wojciech Dobek, Patryk Labuda, Artur Formela (wszyscy We-Met Futsal Club Kamienica K.)


Terminarz Pogoń Lębork – IV liga, sezon 2021/22:

7 sierpnia 2021 (sobota), godz. 17
Pogoń Lębork - MKS Władysławowo

15 sierpnia 2021 (niedziela), godz. 11
Gedania Gdańsk – Pogoń Lębork

21 sierpnia 2021 (sobota), godz. 18
Pogoń Lębork - Gryf Wejherowo

28 sierpnia 2021 (sobota) godz. 17
Gryf Słupsk - Pogoń Lębork

4 września 2021 (sobota), godz 17
Pogoń Lębork - Jaguar Gdańsk

12 września 2021 (niedziela), godz. 11
Chojniczanka II Chojnice - Pogoń Lębork

18 września 2021 (sobota), godz. 16
Pogoń Lębork - Jantar Ustka

25 września 2021 (sobota), godz. 14
Sparta Sycewice - Pogoń Lębork

2 października (sobota), godz. 15
Pogoń Lębork – Arka II Gdynia

9/10 października 2021
Wierzyca Pelplin - Pogoń Lębork

16 października 2021 (sobota), godz. 14
Pogoń Lębork - Wikęd Luzino

23 października 2021 (sobota), godz. 14.30
Borowiak Czersk - Pogoń Lębork

30 października 2021
Pogoń Lębork - pauza

6 listopada 2021 (sobota), godz. 13
Pogoń Lębork - Orkan Rumia

13 listopada 2021 (sobota), godz. 13
Kaszubia Kościerzyna - Pogoń Lębork

20 listopada 2021 (sobota), godz. 13
Pogoń Lębork - Czarni Pruszcz Gdański

5/6 marca 2022
Grom Nowy Staw - Pogoń Lębork

12/13 marca 2022
Pogoń Lębork - Lechia II Gdańsk

19-20 marca 2022
Bytovia Bytów - Pogoń Lębork

26/27 marca 2022
Pogoń Lębork - GKS Kowale

2/3 kwietnia 2022
Anioły Garczegorze - Pogoń Lębork

Aktualności

Szukamy bramkarzy do drużyny juniorów starszych!

Trener Patryk Cydzik czeka na utalentowanych bramkarzy W czwartek 4 sierpnia o godzinie 17:30 na stadionie odbędą się testy bramkarzy do drużyny juniorów starszych Pogoni grającej w Pomorskiej Lidze Juniorów. Czekamy na chłopców z roczników 2004, 2005 i 2006 . Zajęcia na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Kontakt do trenera bramkarzy Patryka Cydzika tel. 516 719 874 Kontakt do trenera juniorów starszych Wojciecha Musuły tel. 503 590 936
Read More...

Łukasz Janowicz opuszcza klub.

W sezonie 2022/2023 w drużynie Pogoni zabraknie Łukasza Janowicza. Grający na pozycji obrońcy lub pomocnika, często z opaska kapitana, zawodnik z powodu natłoku obowiązków postanowił zrobić przerwę. - Obowiązki uniemożliwią mi w pełni zaangażowanie w grę. Liczba treningów i meczy jakie bym opuścił w trakcie sezonu była by tak duża, że nie widziałem sensu by zostać na kolejny sezon. Liczę, że w dość niedługim czasie znowu się spotkamy na Kusocińskiego – wyjaśnił w rozmowie zawodnik. W przyszłym sezonie Łukasz Janowicz występować będzie prawdopodobnie na poziomie V ligi w Zenicie Łęczyce. - Zależało mi na tym, by mimo wszystko pozostać w treningu i gdzieś grać niż zrobić sobie całkowitą przerwę – mówi Ł. Janowicz. Czekamy na powrót "Janka"
Read More...

Transfer nr 4. Ksawery Ronowski w Pogoni.

Ksawery Ronowski dołączył do Pogoni! Różne bywają losy piłkarzy z Lęborka. W przypadku Ksawerego koszulkę z herbem Pogoni utalentowany piłkarz założył dopiero teraz, w wieku 18 lat. Liczymy na Ciebie kolego. Ksawery Ronowski urodził się 19 stycznia 2004 roku. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w UKS Trójka Lębork. Wielokrotnie z sukcesami reprezentował też swoją szkołę Szkoła Podstawowa nr 4 im. Tadeusza Kościuszki w Lęborku w zawodach sportowych. Kolejnym klubem Ronowskiego był Gryf Wejherowo w którym grając w juniorach spędził rok. Następnie przeszedł do Gryfa Słupsk w którym zadebiutował w wieku 16 lat w 4 lidze. W sezonie 2020/21 Ksawery zagrał w 4 lidze w 14 meczach (5 w wyjściowym składzie) i spędził na boisku 426 minut. Regularnie grywał też w rezerwach (5 liga). W poprzednim sezonie Ronowski na czwartoligowych boiskach pojawił się 12 razy (3 razy w wyjściowym składzie) zaliczając 293 minut gry. Sportowy rozwój zawodnika wspomagała też nauka w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Słupsku. W przyszłym roku będzie zdawał tam maturę. 18-latek gra na pozycji prawego obrońcy lub pomocnika. Wzrost 180 cm, waga 70 kg. Atutem Ronowskiego jest szybkość, wytrzymałość i drybling. Powodzenia!
Read More...

Transfer nr 3. Patryk Śliwiński w drużynie seniorów!

Patryk Śliwiński, wyróżniający się zawodnik drużyny juniorów starszych Pogoni grającej w rozgrywkach Pomorskiej Ligi Juniorów „A” u trenera Wojciecha Musuły zgłoszony do rozgrywek IV ligi! Ofensywny, dobrze wyszkolony technicznie 17-latek może grać na kilku pozycjach, nominalnie środkowym pomocnikiem. Patryk Śliwiński urodził się 15 kwietnia 2005 roku. W wieku 6 lat podjął treningi u trenera Andrzeja Małeckiego a od 4 klasy był uczniem klasy sportowej w Szkole Podstawowej nr 3 w Lęborku, grał tam w drużynie UKS Trójka. Po zakończeniu szkoły wraz ze swoją drużyną przeszedł pod skrzydła Pogoni Lębork. Trenował i grał u nas najpierw u trenera Jakuba Nowakowskiego, później u Wojciecha Musuły. Mierzący 180 cm i ważący 65 kg zawodnik ma na swoim koncie m.in. wyróżnienie w Plebiscycie Sportowe Laury Powiatu Lęborskiego 20212 w kategorii junior. Patryk jest uczniem III klasy I Liceum Ogólnokształcące w Lęborku Od początku okresu przygotowawczego regularnie trenuje z pierwszym zespołem i zagrał w kilku sparingach. W przyszłym sezonie może także występować w drużynie juniorów starszych. Powodzenia "Śliwa"
Read More...

Młodzież w natarciu! Transfer nr 2. Oliwier Niechwiedowicz w kadrze seniorów.

Oliwier Niechwiedowicz, perspektywiczny piłkarz z drużyny juniorów oficjalnie dołączył do kadry pierwszego zespołu Pogoni! 18-latek pochodzi z Lęborka a w juniorskiej drużynie Pogoni prowadzonej przez trenera Wojciecha Musuły trenuje od 2 lat. Mierzący 177 cm wzrostu i ważący 72 kg zawodnik urodził się 4 czerwca 2004 roku. Gra na pozycji ofensywnego pomocnika. Swoją przygodę z piłką Oliwier rozpoczął w prywatnej szkółce u trenera Andrzeja Małeckiego, którą kontynuował w UKS Trójka Lębork. Oliwer przez lata trenował tam ze starszą grupą rocznika 2001/2002, razem z Mateusz Żukowskim czy Wiktorem Miotkiem. Jeździł z drużyną na obozy, nie mógł jednak z powodów regulaminowych grać ze starszymi w lidze. W ten sposób w wieku 12 lat przeszedł do młodzieżowych drużyn Lechii Gdańsk w której spędził 2 lata. Kolejne 2 lata grał w Jaguarze Gdańsk z którym zdobył m.in. III miejsce w Mistrzostwach Polski. Kolejne dwa sezony to pewne zawirowania, przerwa w grze, pół roku gry w Bojanie i wreszcie od września w 2020 roku stabilizacja w drużynie juniorów młodszych a teraz starszych Pogoni u trenera Musuły. Zawodnik w nowym sezonie nadal będzie mógł grać w drużynie juniorów „A”, choć wierzymy, że w IV lidze też stanie się wiodącą postacią. Obiecująco należy ocenić występy w sparingach, w Luzinie strzelił bramkę. Oceniając walory piłkarskie Oliwier ma dobry przegląd pola i kreatywność oraz mocny strzał. Jest uczniem klasy maturalnej w I Liceum Ogólnokształcące w Lęborku Nazwisko Niechwiedowicz jest bardzo dobrze znane starszym kibicom Pogoni. Tak, ojcem Oliwiera jest Artur Niechwiedowicz, zawodnik występujący w Pogoni w jej najlepszych czasach w latach 90-tych. Pana Artura często można spotkać na stadionie gdy obserwuje grę syna. Oby tych pozytywnych wizyt było w najbliższych miesiącach i latach jak najwięcej. Powodzenia „Oli”
Read More...

Sparing #4: Pogoń Lębork - Gryf Wejherowo 0:1

Jednobramkową porażką zakończył się sobotni sparing drużyny Pogoni z Gryfem Wejherowo Jedyną bramkę w meczu pod koniec spotkania zdobył Maciej Leske. Sparing, 30 lipca 2022 r, godz. 12 Pogoń Lębork – Gryf Wejherowo 0:1 bramka: 0:1 Maciej Leske (’83) Pogoń: Kolke – Ronowski, Musuła (’46 testowany), Kochanek, Iwański (’46 Raulin), Siłkowski (’60 Śliwiński), Romanek, testowany, Kajca (’46 Niechwiedowicz), A. Formela (’46 Piór), Pawlik W Pogoni po rocznej przerwie cały mecz zagrał w obronie Adrian Kochanek. W naszym składzie z powodu drobnych urazów zabrakło kilku ważnych zawodników. Galeria zdjęć z meczu: Pogoń Lębork - Gryf Wejherowo 0:1
Read More...

Pierwszy transfer za nami. Martin Romanek w Pogoni!

Pierwszym zawodnikiem jaki oficjalnie dołączył w przerwie letniej do drużyny Pogoni jest 23-letni Martin Romanek. Rosły środkowy pomocnik (190 cm wzrostu i 87 kg wagi) trenuje z Pogonią od początku okresu przygotowawczego i dobrze zaprezentował się w treningach i w grach kontrolnych. Martin Romanek jest wychowankiem MKS Debrzno. Jako wyróżniający się junior trafił do drużyn Chemika Bydgoszcz gdzie grał m.in. na poziomie Makroregionu. Kolejnym lata spędził na wypożyczeniach w czwartoligowej Unii Janikowo i Polonii Bydgoszcz, by na końcu ponownie wrócić do Chemika. W sezonie 2018/19 z Janikowem wywalczył awans do III ligi. Grał także w Sportis Łochowo a po przeprowadzce na Pomorze w Sopockiej Akademii Piłkarskiej i w ostatnim sezonie w czwartoligowym GKS Kowale (26 występów w tym 17 w wyjściowej „11”. Atutami urodzonego 7 wrześnie 1999 roku zawodnika są świetne warunki fizyczne i dobry odbiór. W swojej piłkarskiej przygodzie grywał też na pozycji obrońcy.
Read More...

Piątkowski Auto partnerem Pogoni!

Piątkowski Auto partnerem Pogoni! Pan Adam, właściciel auto-komisu postanowił dołączyć do reaktywowanego Klubu100 TPL. Witamy na pokładzie i dziękujemy za zaufanie! Piątkowski Auto specjalizuje się w imporcie aut używanych z Niemiec. Firmę te wyróżnia przede wszystkim wysoka jakośc usług, pełen profesjonalizm i indywidualne podejście do klienta. Kupując auto u naszego partnera możecie być pewni, że wyjedziecie z komisu zadowoleni. My osobiście polecamy wizytę u Pana Adama. Auto-komis znajdziecie w Ługach, tuż przy krajowej „szóstce”. Stronę z aktualną ofertą aut w sprzedaży znajdziecie TUTAJ
Read More...

Mateusz Kozerkiewicz wraca do gry!

Mateusz Kozerkiewicz wraca do formy! Dobra wiadomość dla wszystkich fanów Mateusza "Kozy" Kozerkiewicza. Po wielu miesiącach przerwy związanych z kontuzją nasz czołowy obrońca wrócił do treningów i wczoraj w Bożympolu rozegrał nawet 45 minut na środku obrony. Liczymy na dobry sezon Mateuszu!
Read More...