Aktualności

Szukamy bramkarzy do drużyny juniorów starszych!

Trener Patryk Cydzik czeka na utalentowanych bramkarzy W czwartek 4 sierpnia o godzinie 17:30 na stadionie odbędą się testy bramkarzy do drużyny juniorów starszych Pogoni grającej w Pomorskiej Lidze Juniorów. Czekamy na chłopców z roczników 2004, 2005 i 2006 . Zajęcia na boisku ze sztuczną nawierzchnią. Kontakt do trenera bramkarzy Patryka Cydzika tel. 516 719 874 Kontakt do trenera juniorów starszych Wojciecha Musuły tel. 503 590 936
Read More...

Łukasz Janowicz opuszcza klub.

W sezonie 2022/2023 w drużynie Pogoni zabraknie Łukasza Janowicza. Grający na pozycji obrońcy lub pomocnika, często z opaska kapitana, zawodnik z powodu natłoku obowiązków postanowił zrobić przerwę. - Obowiązki uniemożliwią mi w pełni zaangażowanie w grę. Liczba treningów i meczy jakie bym opuścił w trakcie sezonu była by tak duża, że nie widziałem sensu by zostać na kolejny sezon. Liczę, że w dość niedługim czasie znowu się spotkamy na Kusocińskiego – wyjaśnił w rozmowie zawodnik. W przyszłym sezonie Łukasz Janowicz występować będzie prawdopodobnie na poziomie V ligi w Zenicie Łęczyce. - Zależało mi na tym, by mimo wszystko pozostać w treningu i gdzieś grać niż zrobić sobie całkowitą przerwę – mówi Ł. Janowicz. Czekamy na powrót "Janka"
Read More...

Transfer nr 4. Ksawery Ronowski w Pogoni.

Ksawery Ronowski dołączył do Pogoni! Różne bywają losy piłkarzy z Lęborka. W przypadku Ksawerego koszulkę z herbem Pogoni utalentowany piłkarz założył dopiero teraz, w wieku 18 lat. Liczymy na Ciebie kolego. Ksawery Ronowski urodził się 19 stycznia 2004 roku. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiał w UKS Trójka Lębork. Wielokrotnie z sukcesami reprezentował też swoją szkołę Szkoła Podstawowa nr 4 im. Tadeusza Kościuszki w Lęborku w zawodach sportowych. Kolejnym klubem Ronowskiego był Gryf Wejherowo w którym grając w juniorach spędził rok. Następnie przeszedł do Gryfa Słupsk w którym zadebiutował w wieku 16 lat w 4 lidze. W sezonie 2020/21 Ksawery zagrał w 4 lidze w 14 meczach (5 w wyjściowym składzie) i spędził na boisku 426 minut. Regularnie grywał też w rezerwach (5 liga). W poprzednim sezonie Ronowski na czwartoligowych boiskach pojawił się 12 razy (3 razy w wyjściowym składzie) zaliczając 293 minut gry. Sportowy rozwój zawodnika wspomagała też nauka w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Słupsku. W przyszłym roku będzie zdawał tam maturę. 18-latek gra na pozycji prawego obrońcy lub pomocnika. Wzrost 180 cm, waga 70 kg. Atutem Ronowskiego jest szybkość, wytrzymałość i drybling. Powodzenia!
Read More...

Transfer nr 3. Patryk Śliwiński w drużynie seniorów!

Patryk Śliwiński, wyróżniający się zawodnik drużyny juniorów starszych Pogoni grającej w rozgrywkach Pomorskiej Ligi Juniorów „A” u trenera Wojciecha Musuły zgłoszony do rozgrywek IV ligi! Ofensywny, dobrze wyszkolony technicznie 17-latek może grać na kilku pozycjach, nominalnie środkowym pomocnikiem. Patryk Śliwiński urodził się 15 kwietnia 2005 roku. W wieku 6 lat podjął treningi u trenera Andrzeja Małeckiego a od 4 klasy był uczniem klasy sportowej w Szkole Podstawowej nr 3 w Lęborku, grał tam w drużynie UKS Trójka. Po zakończeniu szkoły wraz ze swoją drużyną przeszedł pod skrzydła Pogoni Lębork. Trenował i grał u nas najpierw u trenera Jakuba Nowakowskiego, później u Wojciecha Musuły. Mierzący 180 cm i ważący 65 kg zawodnik ma na swoim koncie m.in. wyróżnienie w Plebiscycie Sportowe Laury Powiatu Lęborskiego 20212 w kategorii junior. Patryk jest uczniem III klasy I Liceum Ogólnokształcące w Lęborku Od początku okresu przygotowawczego regularnie trenuje z pierwszym zespołem i zagrał w kilku sparingach. W przyszłym sezonie może także występować w drużynie juniorów starszych. Powodzenia "Śliwa"
Read More...

Młodzież w natarciu! Transfer nr 2. Oliwier Niechwiedowicz w kadrze seniorów.

Oliwier Niechwiedowicz, perspektywiczny piłkarz z drużyny juniorów oficjalnie dołączył do kadry pierwszego zespołu Pogoni! 18-latek pochodzi z Lęborka a w juniorskiej drużynie Pogoni prowadzonej przez trenera Wojciecha Musuły trenuje od 2 lat. Mierzący 177 cm wzrostu i ważący 72 kg zawodnik urodził się 4 czerwca 2004 roku. Gra na pozycji ofensywnego pomocnika. Swoją przygodę z piłką Oliwier rozpoczął w prywatnej szkółce u trenera Andrzeja Małeckiego, którą kontynuował w UKS Trójka Lębork. Oliwer przez lata trenował tam ze starszą grupą rocznika 2001/2002, razem z Mateusz Żukowskim czy Wiktorem Miotkiem. Jeździł z drużyną na obozy, nie mógł jednak z powodów regulaminowych grać ze starszymi w lidze. W ten sposób w wieku 12 lat przeszedł do młodzieżowych drużyn Lechii Gdańsk w której spędził 2 lata. Kolejne 2 lata grał w Jaguarze Gdańsk z którym zdobył m.in. III miejsce w Mistrzostwach Polski. Kolejne dwa sezony to pewne zawirowania, przerwa w grze, pół roku gry w Bojanie i wreszcie od września w 2020 roku stabilizacja w drużynie juniorów młodszych a teraz starszych Pogoni u trenera Musuły. Zawodnik w nowym sezonie nadal będzie mógł grać w drużynie juniorów „A”, choć wierzymy, że w IV lidze też stanie się wiodącą postacią. Obiecująco należy ocenić występy w sparingach, w Luzinie strzelił bramkę. Oceniając walory piłkarskie Oliwier ma dobry przegląd pola i kreatywność oraz mocny strzał. Jest uczniem klasy maturalnej w I Liceum Ogólnokształcące w Lęborku Nazwisko Niechwiedowicz jest bardzo dobrze znane starszym kibicom Pogoni. Tak, ojcem Oliwiera jest Artur Niechwiedowicz, zawodnik występujący w Pogoni w jej najlepszych czasach w latach 90-tych. Pana Artura często można spotkać na stadionie gdy obserwuje grę syna. Oby tych pozytywnych wizyt było w najbliższych miesiącach i latach jak najwięcej. Powodzenia „Oli”
Read More...

Sparing #4: Pogoń Lębork - Gryf Wejherowo 0:1

Jednobramkową porażką zakończył się sobotni sparing drużyny Pogoni z Gryfem Wejherowo Jedyną bramkę w meczu pod koniec spotkania zdobył Maciej Leske. Sparing, 30 lipca 2022 r, godz. 12 Pogoń Lębork – Gryf Wejherowo 0:1 bramka: 0:1 Maciej Leske (’83) Pogoń: Kolke – Ronowski, Musuła (’46 testowany), Kochanek, Iwański (’46 Raulin), Siłkowski (’60 Śliwiński), Romanek, testowany, Kajca (’46 Niechwiedowicz), A. Formela (’46 Piór), Pawlik W Pogoni po rocznej przerwie cały mecz zagrał w obronie Adrian Kochanek. W naszym składzie z powodu drobnych urazów zabrakło kilku ważnych zawodników. Galeria zdjęć z meczu: Pogoń Lębork - Gryf Wejherowo 0:1
Read More...

Pierwszy transfer za nami. Martin Romanek w Pogoni!

Pierwszym zawodnikiem jaki oficjalnie dołączył w przerwie letniej do drużyny Pogoni jest 23-letni Martin Romanek. Rosły środkowy pomocnik (190 cm wzrostu i 87 kg wagi) trenuje z Pogonią od początku okresu przygotowawczego i dobrze zaprezentował się w treningach i w grach kontrolnych. Martin Romanek jest wychowankiem MKS Debrzno. Jako wyróżniający się junior trafił do drużyn Chemika Bydgoszcz gdzie grał m.in. na poziomie Makroregionu. Kolejnym lata spędził na wypożyczeniach w czwartoligowej Unii Janikowo i Polonii Bydgoszcz, by na końcu ponownie wrócić do Chemika. W sezonie 2018/19 z Janikowem wywalczył awans do III ligi. Grał także w Sportis Łochowo a po przeprowadzce na Pomorze w Sopockiej Akademii Piłkarskiej i w ostatnim sezonie w czwartoligowym GKS Kowale (26 występów w tym 17 w wyjściowej „11”. Atutami urodzonego 7 wrześnie 1999 roku zawodnika są świetne warunki fizyczne i dobry odbiór. W swojej piłkarskiej przygodzie grywał też na pozycji obrońcy.
Read More...

Piątkowski Auto partnerem Pogoni!

Piątkowski Auto partnerem Pogoni! Pan Adam, właściciel auto-komisu postanowił dołączyć do reaktywowanego Klubu100 TPL. Witamy na pokładzie i dziękujemy za zaufanie! Piątkowski Auto specjalizuje się w imporcie aut używanych z Niemiec. Firmę te wyróżnia przede wszystkim wysoka jakośc usług, pełen profesjonalizm i indywidualne podejście do klienta. Kupując auto u naszego partnera możecie być pewni, że wyjedziecie z komisu zadowoleni. My osobiście polecamy wizytę u Pana Adama. Auto-komis znajdziecie w Ługach, tuż przy krajowej „szóstce”. Stronę z aktualną ofertą aut w sprzedaży znajdziecie TUTAJ
Read More...

Mateusz Kozerkiewicz wraca do gry!

Mateusz Kozerkiewicz wraca do formy! Dobra wiadomość dla wszystkich fanów Mateusza "Kozy" Kozerkiewicza. Po wielu miesiącach przerwy związanych z kontuzją nasz czołowy obrońca wrócił do treningów i wczoraj w Bożympolu rozegrał nawet 45 minut na środku obrony. Liczymy na dobry sezon Mateuszu!
Read More...