Trzecią grę kontrolną rozegrała w sobotę 3 lutego w południe drużyna Pogoni. Przeciwnikiem lęborczan był konkurent z IV ligi – Gryf Wejherowo.

Sparing, 3 lutego 2024 r., godz. 12

Pogoń Lębork – Gryf Wejherowo 2:3
bramki: 1:0 Błażej Siłkowski (’25), 2:0 Michał Kowalkowski (’54), 2:1 Julian Goyke (’59), 2:2 Maciej Leske (’71), 2:3 Maciej Leske (’73)

Pogoń: Roszkowski – Konkel, Błażejczyk, Patelczyk, Kowalczyk, Siłkowski, testowany, Leszkiewicz, Rogacki, Klecha, Formela
na zmiany wchodzili: Gołojuch, Kowalkowski, Miotk, Stenka, Romanek, testowany, testowany, testowany

Wynik otworzył w 25 minucie Pogoniści po pięknym uderzeniu z dystansu Błażeja Siłkowskiego. Wcześniej swoje szanse mieli też goście uderzający m.in. w poprzeczkę i słupek.
W drugiej połowie wynik podwyższył Michał Kowalkowski. Kapitan Pogoni w sytuacji sam na sam przeszedł bramkarza i uderzył do pustej bramki. Przy golu asystował mu Franek Stenka.

Końcówka to trzy gole Gryfa. Kontaktowe trafienie zaliczył po godzinie gry Julian Goyke, potem szybko dwie bramki zdobył Maciej Leske.

W składzie Pogoni zagrało 19 zawodników w tym 4 testowanych.