Młoda ekipa rocznika 2013 trenera Wiesława Kreffta w weekend uczestniczyła w dwudniowym  turnieju w Gdyni.

Wzięło w nim udział 18 drużyn podzielonych na 3 grupy eliminacyjne po 6 zespołów. Mecze w grupie rozgrywane były w systemie każdy z każdym. 

W sobotę Pogoniści rywalizowali grupie B z zespołami EX Siedlce Gdańsk, GAP Dąbrowa Gdynia, Czarni Pruszcz Gdański, AP Marko Gol Gdańsk i AP Banino. Trzy zwycięstwa i dwie pechowe porażki zadecydowały, że do rozgrywek niedzielnych nasz zespół trafił do „środkowej” do grupy Ligi Europy. Po zwycięstwach z Kaszubią Studzienice 2:1 , UKS Frendo Dywity 1:0, Gedanią Gdańsk 2:1, Marko Gol Gdańsk 3:0 oraz remisie 0:0 z AP Ejsmont Gdańsk zajęliśmy Pogoniści zdecydowanie wygrali rywalizację z pięciopunktową przewagą nad drugim zespołem. W klasyfikacji generalnej dało to drużynie Pogoni 7. miejsce. 

- Gdyby chłopcy w sobotę zagrali tak jak w niedzielę zagralibyśmy nie bez szans na dobry wynik w „Lidze Mistrzów” – ocenia trener Wiesław Krefft. - Chciałbym pochwalić wszystkich chłopców, którzy wzięli udział w turnieju. Nasz bramkarz Mikołaj Galewski w jednym z meczów we wspaniałym stylu obronił rzut karny. Z kolei absolutny debiutant był Emil Butowski zdobył nawet jedną z bramek. Bardzo skuteczny okazał się Igor Stawisiński autor 7 goli! – dodaje trener. 

Pogoń 2013 w Gdyni zagrała w składzie: Mikołaj Galewski, Artur Czajkowski, Jakub Reuter, Jakub Lieban, Igor Stawisiński, Alan Kubis, Antek Bojarczuk, Mikołaj Dziembowski, Wojciech Mazurek, Emil Butowski.