Podziałem punktów zakończył się wyjazdowy mecz 20. kolejki IV ligi Start" Miastko - Pogoń Lębork. W toczonym w ulewnym deszczu spotkaniu na listę strzelców wpisali się Błażej Siłkowski i Mateusz Dampc.

20. kolejka IV ligi, 16 marca 2024 r., godz. 14

Start Miastko – Pogoń Lębork 2:2
bramki: 0:1 Krzysztof Bryndal (’21), 1:1 Błażej Siłkowski (’39),  1:2 Mateusz Dampc (’54), 2:2 Jakub Narodzonek (’72)

Start: Dobrowolski - Śliżewski, Smaha, Trzeciński, B. Borowicz, Germano, Szuta, German, Kłonczyński, Szostak, Guzowski

Pogoń: Gołojuch – Klecha, Błażejczyk, Romanek, Konkel (’80 Zaworski), Siłkowski Ł. Kowalczyk, Kowalkowski, Stenka (’68 Miotk), Leszkiewicz, Dampc

Na Start drużyna Pogoni pojechała z dużym osłabieniu w formacji obronnej. Z powodu pauz za żółte kartki w składzie zabrakło filarów defensywy Pawła Kowalczyka i Dawida Patelczyka. Po kontuzjach do składu wrócili bramkarz Maciej Gołojuch i obrońca Kordian Błażejczyk.

W całym spotkaniu Pogoniści oddali bardzo dużo strzałów, dwa z nich trafiły do siatki i okazało się to zbyt mało by zwyciężyć. W 6 minucie dośrodkowanie z prawej strony przejął Mateusz Dampc. Techniczny strzał w kierunku bramki z trudem obronił bramkarz Startu. Podobną paradą popisał się niedługo Maciej Gołojuch po rzucie wolnym dla Startu.

Mocno z dystansu strzelali w pierwszym kwadransie Mateusz Klecha i Błażej Siłkowski. Piłki po ich uderzeniach przelatywały nad bramką. Z kolei uderzenie Łukasza Kowalczyka minimalnie przeszło obok bramki.

Pierwsza bramka za sprawą weterana pomorskich boisk Krzysztofa Bryndala dla Startu. Uderzenie z 17 metrów było nie do obrony.

W 32 minucie Siłkowski uderzył tuż przy słupku, a w 34 nad poprzeczką huknął Mateusz Klecha. 4 minuty później Błażej Siłkowski już się nie pomylił i z 16 metrów pokonał bramkarza Startu doprowadzając do remisu.

Pogoniści przed przerwą mieli jeszcze dwie sytuacje. Najpierw Franek Stenka wrzucił piłkę do Mateusza Dampca, który minimalnie uderzył obok bramki, później Jakub Leszkiewicz próbował przelobować bramkarza, lecz piłka przeleciała nad poprzeczką.

Po zmianie stron pierwsza bramkę zdobyła Pogoń. W 53 minucie sprytnym uderzeniem popisał się Dampc wyprowadzając Pogoń na 2:1.

Z kolejnych minutach Łukasz Kowalczyk uderzył nad bramką z woleja, a Leszkiewicz trafił piłką w słupek!
72 minuta to niestety skuteczna akcja Startu po rzucie wolnym i zamieszaniu w polu karnym. Strzelcem bramki Jakub Narodzonek.

Kolejne akcje Pogonistów nie przyniosły skutku. W 78 minucie po kontrze celnie uderzał Mateusz Dampc a bramkarz Startu obronił popisową interwencją. Bez gola zakończyła się też akcja w końcówce, gdy po dwójkowej akcji Leszkiewicza z Dampcem ten drugi uderzył obok pustej bramki.

Start mecz kończy w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce Brazylijczyka Germano.