Przegraną zakończył się niedzielny wyjazd drużyny Pogoni do Chojnic na mecz z rezerwami drugoligowej Chojniczanki.

Gospodarze wzmocnieni ośmioma zawodnikami z pierwszego zespołu z których pięciu dzień wcześniej było w kadrze "Chojny" na mecz z Sandecją pewnie pokonali mającą w tym meczu wyjątkowo krótką ławkę Pogoń 4:0.

26. kolejka IV ligi, 28 kwietnia 2024 r., godz. 11

Chojniczanka II Chojnice - Pogoń Lębork 4:0
bramki: 1:0 Żywicki ('11), 2:0 Benvindo ('39), 3:0 Kiełkucki ('44), 4:0 Skiba ('56)

Chojniczanka II: Lic - Majtyka ('60 Klessa), Kiełkucki, Romanik, Meyer, Raburski ('45 Firmino), Skiba, Szczytniewski ('75 Detmer), Benvindo ('60 Trojanowski), Żywicki, Korczyc ('60 Chudziak)

Pogoń: Roszkowski– Klecha, Błażejczyk, Romanek, Konkel, Siłkowski, Patelczyk, Kowalkowski ('83 Piatkivskiy),Stenka ('74 Zaworski), Leszkiewicz, Dampc ('63 Formela)

żółte kartki: Żywicki - Klecha, Dampc

Pogoniści nastawili się w tym spotkaniu na zabezpieczenie własnej bramki i kontry. Chojniczanka w przekroju całego spotkania więcej posiadała piłkę i bezlitośnie wykorzystywała błędy naszej defensywy.

Wynik meczu dla gospodarzy otworzył w 11 minucie uderzeniem z dystansu Jakub Żywicki. Kolejne bramki padły przed przerwą, gdzie mimo przewagi w ilości zawodników gospodarze sprawnie rozegrali piłkę zdobywając dwie bramki za sprawą francuza Kiliana Benvindo i Macieja Kiełkuckiego.

Pogoń okazji na bramkę szukała po stałych fragmentach gry. Dwie groźne sytuacje wypracował też Jakub Leszkiewicz. Bramkę na 4:0 po której gra się już uspokoiła zdobył Daniel Skiba.

Już w środę1 maja o godz. 15 w Lęborku kolejny mecz. Pogoń podejmie Anioły Garczegorze. Zapraszamy na stadion.