„Coaching w procesie kształcenia gracza” to tytuł konferencji jaką zorganizował 29 czerwca 2024 r. na obiektach AWFiS w Gdańsku Polski i Pomorski Związek Piłki Nożnej.

W całodniowej konferencji wzięło udział trzech trenerów Pogoni: Wojciech Musuła, Wiesław Krefft i Jakub Nowakowski.

- Pouczająca konferencja dotycząca coachingu w procesie szkolenia. Innowacyjne wykłady prowadzone przez świetnie przygotowanych prelegentów. Tematyka bardzo ciekawa potrzebna w pracy każdego trenera niezależnie jaki zespół prowadzi. Budowanie relacji trener - zawodnik, sposoby wzajemnej komunikacji mające wpływ na rozwój zawodnika jako sportowca ale przede wszystkim jako człowieka. Dużo przydatnych informacji, które postaram się stosować w codziennej pracy z młodymi piłkarzami – tak dzień na obiektach AWFiS w Gdańsku podsumował trener koordynator Wojciech Musuła

Trenerzy z całego Pomorza mogli wysłuchać wykład profesora AWFiS-u Marcina Krawczyńskiego pt. „Zmiany generacyjne a uczenie się przez doświadczanie”, Konrada Czapeczki ze Szkoły Trenerów PZPN „Model 442. Jak trenerzy mogą rozwijać kompetencje miękkie, stawiając zawodnika w centrum?” czy „Styl komunikacji a zachowania graczy podczas treningu i meczu” prezentowany przez Bartosza Zawidzkiego – trenera i psychologa grup młodzieżowych SSA Arki Gdynia. 

W części praktycznej trenerzy Krzysztof Wilk i Łukasz Godlewski zaprezentowali lekcje pokazowe pt. „Małe gry i gry pomocnicze”, które zostały potem omówione przez Bartosza Zawidzkiego.  

Czy przekazana wiedza znajdzie swój ciąg dalszy w szkoleniu piłkarzy Pogoni Lębork? Nie mają wątpliwości w tej materii trenerzy grup młodzieżowych Wiesław Krefft i Jakub Nowakowski: - To był konkretny przekaz wiedzy z przykładami. Do tego kilka ankiet do wypełnienia, więc  trzeba było być aktywnym i uważnym. Nawet trening pokazowy mniej skupiał się na rodzaju gry a bardziej na zachowaniu trenerów, ich reakcjach oraz komunikatach w kierunku swoich drużyn czy zawodników. Teraz przyszedł czas na wdrożenie zdobytej wiedzy w życie i korzystanie z niej w sowich realiach i środowisku. - mówi trener Krefft.