Umowa z trenerem Grzegorzem Bednarczykiem nie została przedłużona. Doświadczony szkoleniowiec drużynę Pogoni prowadził prawie 2 sezony, objął ją w sierpniu 2022 roku. 

- Bardzo dziękuje trenerowi Grzegorzowi za czas spędzony w Pogoni. Przyszedł do nas w bardzo trudnym okresie, gdy drużyna była w dołku i w sezonie 2022/2023 wyprowadził ją na prostą. Współpraca była bardzo dobra. Grzegorz Bednarczyk to doświadczony i mocno zaangażowany w swoją pracę trener. Po słabej rundzie wiosennej uważaliśmy, że drużynie potrzebny jest nowy impuls stąd trudna decyzja o zmianie trenera - wyjaśnia wiceprezes zarządu Pogoni ds. piłki nożnej Radosław Pietrusewicz.   

A tak pobyt w Lęborku i Pogoni podsumowuje sam Grzegorz Bednarczyk. - Jesienią 2022 roku gdy przychodziłem do klubu cel był jeden - utrzymanie. Zadanie zostało wykonane. Drużyna weszła na wyższy poziom i mimo, że dużo zespołów spadało zachowaliśmy czwartoligowy byt. W kolejnym sezonie mieliśmy zbudowany szkielet zespołu a runda jesienna 2023 pokazała, że było dobrze. Strzelaliśmy dużo goli, zbieraliśmy konsekwentnie punkty awansując na 6. pozycję w tabeli. Po zmianach kadrowych w okresie zimowym gdzie straciliśmy czterech zawodników w tym dwóch kluczowych jak Wojda i Koniuszy wiedziałem, że jest nas mniej. Życie zweryfikowało nasze obawy. W ostatniej chwili dołączyli do nas Mateusz Dampc i Łukasz Kowalczyk. Kartki i kontuzje oraz mała liczba jakościowych zawodników obniżyła poziom sportowy. Zabrakło nam też szczęścia. W ostatnich minutach traciliśmy ważne bramki z Gryfem, Jaguarem i innymi zespołami. Dużo wyników było stykowych. Żal, że nie wyciągnęliśmy z tych spotkań więcej. Do tego pechowy mecz w Malborku i szybka czerwona kartka bramkarza.   
Doceniam fajna atmosferę w Lęborku. Przyjemnie jest grać przy kibicach, a jeszcze przyjemniej wygrywać i wspólnie się cieszyć. Dziękuje za te prawie 2 lata współpracy zawodnikom, działaczom i kibicom - mówi na pożegnanie trener Bednarczyk.

My także dziękujemy za wszystko trenerze!

Nazwisko nowego szkoleniowca poznamy w poniedziałek 8 lipca w godzinach wieczornych.