Mateusz Michniewicz trenerem Pogoni Lębork! Jeden z najbardziej obiecujących szkoleniowców młodego pokolenia dziś poprowadził pierwsze zajęcia na stadionie.

Oficjalnie trener Mateusz Michniewicz objął funkcję I trenera seniorskiej drużyny Pogoni i spotkał się z drużyną. 

23-letni szkoleniowiec ma za sobą grę jako bramkarz w juniorskich zespołach Arki Gdynia i Cracovii Kraków. W wieku 19 lat postanowił zająć się trenerką asystując trenerom Szymonowi Harmanowi i Krzysztofowi Janczakowi w drużynach U-17 i U-18 Arki. Kolejne dwa lata spędził w Raduni Stężyca prowadząc samodzielnie drużynę rocznika 2007, a od maja 2023 roku był asystentem trenera Hartmana w drużynie seniorów Raduni w II lidze.  

- Plan z prezesem Pogoni mam ustalony. Wiem na co się piszę i mam nadzieję,  że spełnię oczekiwania jakie stawiane są przede mną i drużyną – mówił w rozmowie przed pierwszym treningiem trener Michniewicz. - Drużynę Pogoni widziałem jesienią ubiegłego roku podczas meczu z rezerwami Raduni. Była wtedy w dobrym momencie, na boisku padł wynik 2:2. 

Życie Mateusza Michniewicza toczyło się od małego przy futbolu i to w wielkim wydaniu. To kolejny atut młodego szkoleniowca na dorobku. Ojca pana Mateusza - Czesława Michniewicza nie trzeba szerzej przedstawiać. Trenera Lecha, Legii, Widzewa, Zagłębia, Arki, Jagiellonii i wreszcie selekcjonera Reprezentacji Polski gościliśmy w Lęborku 9 lat temu podczas jubileuszowego meczu na 70-lecie klubu z Pogonią Szczecin. Domniemamy, że wizyty w Lęborku będą teraz częstsze. 

Co więc senior Czesław Michniewicz powiedział gdy usłyszał Pogoń Lębork? – Idź pracuj, jesteś młody, zmierz się z wyzwaniem i zbierz nowe doświadczenia – zdradza słowa ojca Mateusz Michniewicz. 

- Trenera Grzegorza Bednarczyka nie było łatwo zastąpić. Postawiliśmy na nowe pokolenie. Odświeżamy drużynę, odświeżamy sztab trenerski. Jestem dobrej myśli i wierzę, że pójdziemy w górę. Trener Michniewicz ma świetne rozeznanie środowiska piłkarskiego na Pomorzu i solidny warsztat trenerski – przekonuje wiceprezes zarządu Pogoni ds. piłki nożnej Radosław Pietrusewicz.  

Nasz nowy szkoleniowiec oprócz pracy trenerskiej studiuje, zdobył dyplom licencjata z zarządzania, a od września rozpoczyna studia II stopnia z zarządzania sportem.   

Życzymy powodzenia!