Wygraną zakończył się dzisiejszy sparing Ratusza Pogoni Lębork z Górnikiem Katowice.

Ratusz Pogoń Lębork – Górnik Katowice 2:1 (2:0)
Bramki dla Ratusza: Bartosz Haraszczuk 26’, Jakub Żmudzki 33’

Pierwsze minuty spotkania to niewielka przewaga gości, jednak podopiecznym Wojciecha Pięty udało się opanować środek boiska i przeprowadzać pierwsze groźne akcje. Jedna z takich dała w 26. minucie prowadzenie gospodarzom, po dobitce Bartka Haraszczuka wcześniejszego strzału kolegi. Kilka chwil później wynik do przerwy ustalił Kuba Żmudzki, który mimo asysty rywali umieścił futbolówkę w długim rogu bramki Górnika. Przyjezdnym mimo wielu okazji nie udało się zdobyć bramki. Sytuacja niewiele zmieniła się w drugiej połowie – lęborczanie kontrolowali grę, starając się jeszcze kilkakrotnie użądlić przeciwników. Jednak to oni mieli najlepszą sytuację do zmiany rezultatu – w 57. minucie w zamieszaniu w polu karnym Ratusza niezbyt przytomnie zachowali się obrońcy miejscowych, którzy dopuścili do strzału na bramkę – bramkarz sparował piłkę przed siebie, lecz napastnik katowiczan fatalnie spudłował z kilku metrów nad bramką. Okazja ta nie zemściła się na przyjezdnych – udało im się zdobyć bramkę kontaktową, lecz pomimo zaostrzonej walki w końcówce spotkania był to już tylko gol honorowy. Rywale będą mieli okazję do rewanżu już w najbliższy piątek, gdzie na lęborskim stadionie obydwie ekipy spotkają się ponownie, ok. godz. 10.

Wcześniejsze sparingi Ratusza Pogoni:

• 9 sierpnia – Bytovia Bytów – Ratusz Pogoń 0:3 (Dawid Dmuchowski, Michał Nawrocki, Kamil Grzywacz)
  • 18 sierpnia – Lechia Gdańsk – Ratusz Pogoń 3:0
  • 20 sierpnia – Ratusz Pogoń – Gryf Wejherowo 0:2
  • 23 sierpnia – Ratusz Pogoń – Górnik Katowice 2:1 (Bartosz Haraszczuk, Jakub Żmudzki)