A wszystkiemu winne przepisy i niedopatrzenie ze strony właścicieli Ratusza – sezon 2006/07 był ostatnim, w którym zawodnicy z Gimnazjum nr 3 w Lęborku mogli występować jako juniorzy C1, czyli trampkarze starsi. W kolejnych rozgrywkach powinni zostać zgłoszeni do kategorii juniora młodszego, więc miejsce wywalczone w Pomorskiej Lidze Juniorów C1 przeszło im koło nosa.
Mimo wszystko lęborczanom należą się słowa pochwały za swoją postawę – podopieczni Wojciecha Pięty i Dariusza Nawrockiego jako jedyni z drużyn zgłoszonych przez Pogoń do rozgrywek wygrali rywalizację w swej lidze.
Marsz ku zwycięstwu Młode Lwy rozpoczęły od wyjazdowego spotkania z KP Sopot – na grząskim boisku zwyciężyli 2:1. Potem nastąpiła seria pogromów – z Zatoką Puck, Atlasem Goręczyno i Stolemem Gniewino (wynik 7:0 później anulowano, ze względu na wycofanie zespołu z Gniewina z rozgrywek). W 5. kolejce pogoniści remisując bezbramkowo z GKS Sierakowice, stracili pierwsze miejsce w lidze. Tydzień po tym spotkaniu Młode Lwy uległy na swoim terenie najlepszemu zespołowi w rundzie jesiennej – MKS Władysławowo. Straty do duetu z Sierakowic i Władysławowa trzeba było odrabiać na ciężkim wyjeździe z Olimpem Bolszewo – całe szczęście wszystko się ułożyło po myśli zespołu z Lęborka i zwyciężył 1:0. Ostatnie dwie kolejki to pewne wygrane z Damroką Chmielno, która została zgłoszona do rozgrywek już w trakcie sezonu, zastępując wycofany przed sezonem Zenit Łęczyce, oraz z Koroną Żelistrzewo.
Zespół Ratusza słynie z solidnego obozu przygotowawczego przed każdą częścią sezonu, więc podobnie było i tym razem. Wzmocnieni i podbudowani efektywnym okresem przedwiosennym przystąpili z werwą i animuszem do rundy rewanżowej.
A tę rozpoczęli z wysokiego C, od wysokiego zwycięstwa u siebie z KP Sopot 4:0. Potem nastąpiły łatwe i lekkie zwycięstwa nad Zatoką Puck i Atlasem Goręczyno, lecz kulminacją tego była wygrana nad GKS Sierakowice 3:0, co było milowym krokiem do awansu. Młode Lwy objęły prowadzenie w lidze, lecz tylko na jedną kolejką, gdyż zremisowali z MKS Władysławowo i znów na fotel lidera wskoczyła Gieksa. Miała jednak mecz więcej od lęborczan, a to stawiało w korzystniejszej sytuacji zawodników trenerów Pięta – Nawrocki. Ostatnie trzy kolejki to dramatyczna, korespondencyjna walka pogonistów z zespołem GKS. Młode Lwy odniosły wygrane nad Olimpem Bolszewo, Damroką Chmielno, a w ostatniej kolejce, gdy popularna „Sierka” pauzowała, zawodnicy Ratusza przypieczętowali swój sukces, gromiąc Koronę Żelistrzewo 8:0. Jednak jak już pisaliśmy, było to tylko potwierdzenie klasy – na awans trzeba poczekać co najmniej rok, lecz tym razem walka będzie toczona w kategorii juniora młodszego. W dodatku nie w ramach rozgrywek Podokręgu Gdańskiego, lecz tym razem Podokręgu Słupskiego. Ciekawe jest, jak w tych rozgrywkach poradzą sobie zawodnicy Ratusza. Przy takim szkoleniu na pewno nie gorzej, jak radzili sobie w gdańskich grupach.
Specyfiką sezonu 2006/07 w tej grupie były niezwykle często powtarzające się walkowery – w żadnej innej lidze Wydział Gier i Ewidencji nie przyznawał punktów przy zielonym stoliku tak często, jak w tej. W rundzie jesiennej w dziewięciu kolejkach przyznano aż 7 walkowerów, co stanowiło trochę ponad 15% wszystkich wyników! Jednak właśnie z winy walkowerów, po rundzie jesiennej wycofano Stolem Gniewino, tak więc ta ilość została zmniejszona z górą o połowę – do trzech. Wiosną ta tendencja niewiele się zmieniła – do 12. kolejki w lidze grała Damroka, a do 16. Zatoka. Po tych kolejkach zespoły te również zostały wycofane z ligi i zgodnie z regulaminem rozgrywek do końca sezonu ich rywalom przyznawano walkowery. I dzięki temu ilość spotkań zweryfikowanych na walkowery przez WGiE w rundzie wiosennej wyniosła osiem, a ta liczba stanowi 22% wszystkich spotkań rundy rewanżowej. Miejmy nadzieję, że limit na kolejne sezony został wyczerpany.
Wyniki lęborczan:
- 16 spotkań – 13 zwycięstw, 2 remisy, 1 porażka, bramki 66:4 – 41 punktów
- DOM: 8 spotkań – 7 zwycięstw, 0 remisów, 1 porażka, bramki 37:2 – 21 punktów
- WYJAZD: 8 spotkań – 6 zwycięstw, 2 remisy, 0 porażek, bramki 29:2 – 20 punktów
Wyniki (dom/wyjazd):
- KP Sopot 4:0/2:1
- Zatoka Puck 7:1/9:0
- Atlas Goręczyno 7:0/9:0
- GKS Sierakowice 3:0/0:0
- MKS Władysławowo 0:1/0:0
- Olimp Bolszewo 2:0/1:0
- Damroka Chmielno 6:0/3:0 vo.
- Korona Żelistrzewo 8:0/5:1
W sezonie 2006/07 w grupie I GKO trampkarzy starszych zawodnicy rozegrali 72 spotkania, zdobywając 363 bramki (średnia bramek na mecz: 5,04; wliczamy również walkowery). Najwięcej bramek padło w 2. i 3. kolejce – piłkarze wtedy 33 razy trafiali do siatki. Najmniej natomiast bramek padło w 5. kolejce, bo tylko osiem.
Lęborski Klub Sportowy „Pogoń” w swojej działalności korzysta z dofinansowania udzielonego przez Miasto Lębork na realizację zadania publicznego w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu „Lęborski Sport 2007”