gala_sportu_202111.jpgGala Sportu Powiatu Lęborskiego to miejsce w którym co roku nagradza się i wyróżnia najwybitniejszych sportowców, trenerów, działaczy i sponsorów. W sobotę 12 czerwca 2021 r. w sali kinowej Lęborskiego Centrum Kultury „Fregata” odbyła się kolejna edycja „Sportowych Laurów”.
Laury i wyróżnienia w 14 kategoriach przyznano ponad setce zawodników, trenerów, działaczy sportowych, sponsorów sportu klubów oraz sportowych wydarzeń.

Z powodu niedogodnego dla młodszych i starszych piłkarzy terminu wydarzenia w którym rozgrywali oni swoje mecze wyróżnienia odbierane one były przez członków rodzin lub przekazane po gali do klubu. Z powodu pandemicznych ograniczeń liczbę uczestników sportowej gali ograniczono do minimum.

Nieodłącznym elementem Gal Sportu Powiatu Lęborskiego jest Plebiscyt Sportowe Laury Powiatu Lęborskiego, który organizowany jest przez Powiatową Radę Sportu, Starostwo Powiatowe w Lęborku, Urzędy Miast oraz Gmin. Dokonując wyboru członkowie Kapituły kierowali się kryterium osiągnięć sportowych w dyscyplinach sportowych olimpijskich i paraolimpijskich uzyskanych w 2020 roku.

Dyplomy w kategorii „Sportowiec młodzik” otrzymali dwaj utalentowani piłkarze z rocznika 2009 Piotr Krefft oraz Kacper Pięta, a w kategorii „Sportowiec junior” kapitan drużyny juniorów młodszych Olaf Noryśkiewicz (rocznik 2005).
Tradycyjnie mocno obsadzona była „Kategoria senior”. Klub Pogoń Lębork reprezentował w niej bramkarz drużyny seniorów Patryk Labuda, który otrzymał dyplom. „Zespół roku – młodzik” to kategoria w której doceniona została drużyna piłkarska Pogoni D1 rocznika 2008/2009 grająca w Pomorskiej Lidze Juniorów.Dyplom w kategorii „Zespół roku – junior” przypadł także drużynie juniorów młodszych Pogoni Wojciecha Musuły. W kategorii „zespół roku – seniorzy” zauważona została drużyna piłki nożnej oraz tenisa stołowego. „Sportowe odkrycie roku” to kategoria w której dyplom otrzymał prawy obrońca drużyny seniorów Pogoni Arkadiusz Okrój.

Statuetkę w plebiscycie sportowe Laury Powiatu Lęborskiego wręczono trenerowi drużyny tenisa Poltarex Pogoni Wojciechowi Potrykusowi. Pan Wojciech otrzymał także Statuetkę Działacza Ostatniego Ćwierćwiecza Powiatu Lęborskiego. Gratulujemy!

Pamiątkowe grawertony otrzymali także sponsorzy sportu i imprez sportowych. Wśród nagrodzonych znalazło się wiele osób i podmiotów angażujących się w pomoc Pogoni Lębork: Rafał Bąk – Hurtownia Spożywcza „Orion”, Maciej Babij – AMG, Marek Kubiak – PPD Poltarex i Wiesław Wójcik. Gratulujemy i dziękujemy!

foto: lebork.naszemisto.pl