3 punkty zostają w Lęborku! Po ważnym meczu i ciężkim boju z Arką Gdynia Pogoń wygrywa 1:0 i przesuwa się w górę tabeli. Na taką grę kibice biało-niebiesko-czerwonych czekali od dawna.

22. kolejka IV ligi, 18 marca 2023, godz. 15

Pogoń Lębork – Arka II Gdynia 1:0 (1:0)
bramka: 1:0 Błażej Siłkowski (’43, k.-)

Pogoń: Kolke – Kowalczyk, Patelczyk, Romanek, Wiśniewski, Siłkowski, Klecha, Kwaśnik (’73 Pawlik), Stenka, Leszkiewicz (’89 Formela), Wojda

Arka II: Molenda - Bronicki, Romanik (’73 Maczkowski), Skręta, Jaroń (’46 Czarnecki), Camara, Gołębiewski (’63 Gnabasik), Schwartzman (’46 Tuliszka), Pieńczykowski, Pyrek (’73 Sanocki), Szymański

Mecz z rezerwami pierwszoligowej Arki rozegrany został na boisku ze sztuczną nawierzchnią co promowała grającą wybitnie technicznie młodą drużynę gości. W jej składzie zagrał trzeci bramkarz oraz pozyskany niedawno do I ligi środkowy obrońca z Gambii Modou Camara. 21-latek ostatnio został mistrzem  Gambii z drużyną Benjul Hawks FC. Mocnie wyglądała także ławka trenerska. Do Lęborka z Arką przyjechał jej trener Maciej Cieślik, znany starszej lęborskiej publiczności kierownik drużyny Dariusz Ulanowski oraz pełniący niedawno funkcję trenera przygotowania motorycznego w Reprezentacji Polski u trenera Czesława Michniewicza Grzegorz Witt.

Mecz był szybki i ciekawy. Arka bardzo wysoko powiesiła poprzeczkę, dominując w pierwszej połowie w środku pola. Dobrze w bramce spisał się Arek Kolke. Jego obrona w akcji sam na sam była majstersztykiem. W 19 minucie groźnie główkował po rzucie wolnym Siłkowski. Piłka minimalnie minęła słupek. Dwukrotnie główką piłkę do siatki próbował kierować też Franek Stenka. Za każdym razem strzały wybronił bramkarz. W 41 minucie ciekawą akcję sprowokował Kwaśnik. Do wrzutki w pole karne dopadł Wiśniewski, piłka minimalnie jednak minęła bramkę. Chwilę później po faulu na aktywnym w ataku Damianie Wojdzie sędzia podyktował rzut karny. Mocne uderzenie Błażeja Siłkowskiego było nie do obrony! Pogoń – Arka 1:0!

W drugiej połowie mecz był jeszcze ciekawszy. Po godzinie gry Dawid Patelczyk uderzył w zamieszaniu pod bramką w słupek, a Wojda groźnie uderzył obok bramki.
W 73 minucie Szymon Pawlik był bliski czystej sytuacji z bramkarzem, został jednak sfaulowany niedaleko pola karnego. Uderzenie Patelczyka z wolnego przeleciało niestety nad bramką. Pawlik przypomniał o sobie także w końcówce zaliczając efektowny rajd prawą stronę i precyzyjnie dogrywając do Leszkiewicza. Niestety strzał „Razmesa” wysoko przeleciał nad poprzeczką. Końcówka była nerwowa, goście dążyli do wyrównania. Mądra i konsekwentna gra dowiozła jednak pozytywny wynik do końca. Brawo drużyna!

Grzegorz Bednarczyk, trener Pogoni: - Na pewno jesteśmy szczęśliwi, że udało nam się wywalczyć 3 punkty. Nie było łatwo, mimo, że przyjechała do nas młodzież z Gdyni to jednak postawiła bardzo trudne warunki, momentami nas zamykali wokół naszego pola karnego. Uważam, że w pierwszej części graliśmy równorzędny futbol, mieliśmy swoje sytuacje. W drugiej części staraliśmy się grać z kontrataku, pilnować wyniku. Najważniejsze, że udało nam się zachować czyste konto. Przyczynił się do tego nie tylko Arek Kolke ale też cały zespół, który zostawił dziś bardzo dużo zdrowia na boisku. Mieliśmy swoje momenty by ten mecz zamknąć wynik na 2:0, 3:0, niestety jak widać nie jest to takie proste jak by się wydawało. Na pewno cieszymy się zwycięstwa i poziomu jaki zaprezentowaliśmy.

Maciej Cieślik, trener Arki II: - Na boisku było widać, że reprezentowaliśmy lepsze umiejętności piłkarskie ale trzeba to przełożyć na zdobywanie bramek. W środku pola radziliśmy sobie lepiej. Pogoń była bardziej zdeterminowana, zwłaszcza w obronie gdzie Patelczyk trzymał to wszystko no i bramkarz wybronił sytuację sam na sam. Wszystko to i pochopne decyzje sędziego składają się na to, że przegraliśmy ten mecz chociaż wcale na to nie zasłużyliśmy. Nie powiem, że musieliśmy to wygrać w takich realiach jak tu były, bo to jest na pewno ciężki teren tutaj w Lęborku. Z drugiej strony takie sytuacje trzeba wykorzystywać na swoją korzyść. Jak nie na zwycięstwo to na remis na pewno dziś zasłużyliśmy.