Doliczony czas gry zadecydował, że z Pelplina drużyna Pogoni wróciła bez punktów. Do remisu zabrakło dosłownie sekund…

30. kolejka IV ligi, 6 maja 2023 r., godz. 17

Wierzyca Pelplin – Pogoń Lębork 3:2
bramki: 1:0 Daniel Sławiński (’29), 1:1 Damian Formela (’38), 2:1 Hieronim Gierszewski (’43), 2:2 Damian Wojda (’85), 3:2 Daniel Sławiński (‘90+1)

Wierzyca: Regitko: - Dirda, Kaczyński, Mońka, Musanhu, Prykaszczyk ('83 Czochór), Rzepka ('83 Klohs), Krasnoselskyi ('9 Bradtke), Sławiński, Gierszewski, Siemaszko

Pogoń: Kolke – Kowalczyk, Romanek, Patelczyk, Klecha (’77 Pawlik), Siłkowski, Kowalkowski, Kwaśnik, Formela (’67 Leszkiewicz), Ronowski (’62 Okrój), Wojda

Trener Grzegorz Bednarczyk po derbowym meczu z Gryfem postanowił przemeblować nieco skład swojego zespołu. Tym sposobem w wyjściowej „11” pojawił się Mateusz Klecha, Damian Formela i Ksawery Ronowski. Z powodu choroby nieobecni w Pelplinie był Franciszek Stenka i Marcin Wiśniewski.

Pogoń spotkanie w Pelplinie rozpoczęła z przytupem. Już w 2 minucie Ksawery Ronowski z podania Mateusza Klechy próbował zaskoczyć bramkarza gospodarzy. Chwilę później Dawid Patelczyk po rzucie rożnym strzelił w bramkarza, a w 10 minucie Błażej Siłkowski uderzył minimalnie nad poprzeczką.

Po ponad kwadransie mocnego naporu Pogoni gra się wyrównała. W bramce poprawnie sprawował się Arek Kolke, który wraz z blokiem defensywnym musieli odpierać ataki niezwykle mocnej formacji ofensywnej składającej się z Rafała Siemaszki, Hieronima Gierszewskiego i super strzelca Daniela Sławińskiego.

W 29 minucie gospodarze wychodzą na prowadzenie po dobrym uderzeniu z 20 metrów z rzutu wolnego Daniela Sławińskiego. Stracona bramka nie załamała Pogoni.

W 38 minucie po kontrze Damiana Wojdy bramkarz Wierzycy wypluwa uderzoną mocno piłkę do której dopadł Damian Formela doprowadzając do wyrównania!
Pogoniści niestety dość krótko cieszyli się z remisu, tuż przed przerwą za sprawą Hieronima Gierszewskiego Wierzyca ponownie wyszła na prowadzenie.

Po zmianie stron Pogoniści zrobili wiele by zmienić los spotkania. Udało się w końcówce gdy biegnący z kontrą Damian Wojda został przewrócony w pobliżu bramki gospodarzy a sędzia nie dopatrzył się przewinienia. „Wojdi” szybko podniósł się i zdołał jeszcze wbić bramkę na 2:2!

Niestety wyniku tego nie udało się utrzymać. W doliczonym czasie gry Daniel Sławiński po stałym fragmencie gry strzelił bramkę na 3:2. Było tak blisko…

Skrót wideo meczu: Wierzyca Pelplin - Pogoń Lębork