Porażką zakończył się przedostatni mecz sezonu Pogoni z 3. drużyną ligi Gromem Nowy Staw. Mecz poprzedziła miła uroczystość. Grę w piłkę po 9 latach zakończył wieloletni kapitan drużyny seniorów Wojciech Musuła.

37. kolejka IV ligi, 17 czerwca 2023 r. godz. 17

Pogoń Lębork – Grom Nowy Staw 3:6
bramki: 1:0 Paweł Kowalczyk (’30), 1:1 Norbert Hołtyn (’36), 1:2 Mateusz Borowski (’44), 2:2 Łukasz Kwaśnik (‘45+1), 3:2 Damian Wojda (’56 k.-), 3:3 Norbert Hołtyn (’65), 3:4 Robert Zieliński (’75), 3:5 Dawid Zieliński (’79), 3:6 Michał Sadowski (’90)

Pogoń: Kolke – Kowalczyk, Romanek, Patelczyk, Wiśniewski (’82 Konkel), Siłkowski, Kowalkowski (’75 Musuła), Kwaśnik (’87 Okrój), Stenka (’62 Ronowski), Klecha (’87 Pawlik), Wojda

Grom: Leleń – Błażek, D. Zieliński, Panek, Stanikowski (’87 Resel), Jędrzejewski (‘55 Sadowski), Polański, R. Zieliński (’75 Bohdan), Pietrzak (’55 Urbański), Borowski, Hołtyn

żółte kartki: Siłkowski, Kwaśnik – Borowski, Stanikowski

Spotkanie miało wyjątkową oprawę. Zawodników na boisko wyprowadzili juniorzy Pogoni, którzy głośno kibicowali drużynie przez cały mecz.
Początek spotkania wyglądał obiecująco. Pressing Pogoni przyniósł aż 6 rzutów rożnych w pierwszym kwadransie gry. Wynik otworzył strzałem z ostrego kąta w 30 minucie Paweł Kowalczyk.

Reakcja gości była szybka a na remis w 36 minucie uderzył Norbert Hołtyn. W 44 minucie najlepszy strzelec Nowego Stawu Mateusz Borowski wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Na szczęście w doliczonym czasie gry po świetnej akcji Łukasz Kwaśnik doprowadził do remisu.

Wymiana ciosów trwała także w drugiej części gry. W 56 minucie Damian Wojda skutecznie egzekwował rzut karny. Potem niestety do głosu doszli goście. Najpierw Norbert Hołtyn strzelił na 3:3 a potem nastąpił bardzo słaby kwadrans gry gdzie Grom w bardzo podobnych akcjach po stałych fragmentach gry uderzeniami z głowy za sprawą Roberta i Dawida Zielińskich oraz Michała Sadowskiego goście strzelił 3 bramki.

Ostatni mecz w Lęborku nie można uznać za udany, pewne natomiast jest utrzymanie Pogoni w 4 lidze na przyszły sezon. W sobotę 24 czerwca ostania kolejka i wyjazdowy mecz z Jaguarem Gdańsk.