Przegraną w Gdańsku z Jaguarem zakończył się mecz ostatniej kolejki drużyny Pogoni w sezonie 2022/2023.

38. kolejka IV ligi, 24 czerwca 2023 r., godz. 17

Jaguar Gdańsk – Pogoń Lębork 5:2

bramki: 1:0 Oskar Kryża (’17), 2:0 Paweł Czychowski (’28), 3:0 P. Czychowski (’37), 4:0 Przemysław Kinder (’43), 4:1 Damian Formela (’60), 4:2 Damian Wojda (’83), 5:2 P. Chychowski (’87)

Jaguar: Sadowski (’68 Brejwa) – Chojnacki, Pietrowski, Kinder (’55 Świątek), Duraj (’46 Kowaluk), Góźdź, Kryża (’46 Wróbel), Bladowski, Czychowski, Pawlak (’55 Urbanek), Filas

Pogoń: Smolak – Okrój (’46 Wiśniewski), Patelczyk, Musuła (’46 Klecha), Romanek, Kowalkowski, Rogacki (’65 Ronowski), Konkel, Leszkiewicz (’46 Formela), Pawlik (’77 Kłosowski)

Na boisko w okolicach lotniska zespół Pogoni wybiegł w odmienionym składzie. Z powodu pauz za żółte kartki nie mógł zagrać Błażej Siłkowski i Łukasz Kwaśnik a Paweł Kowalczyk brał w sobotę ślub (gratulujemy!).

Trener Grzegorz Bednarczyk wystawił więc 3 młodzieżowców w wyjściowym w składzie a w przerwie dokonał 3 planowanych wcześniej zmian.
Młody zespół gospodarzy w pierwszej połowie zdecydowanie był górą i zdobył przy dość biernej defensywie Pogoni aż 4 bramki. W drugiej połowie role się nieco odwróciły i Pogoń za sprawą Damianów Formeli i Wojdy zdobyła dwie bramki.

Pogoń sezon skończyła na 14. pozycji z dorobkiem 50 punktów (15 zwycięstw, 5 remisów i 18 porażek).