Niepowodzeniem dla zespołu Pogoni zakończył sobotni wyjazd na Jaguara Gdańsk. Z powodu zalania głównego boiska wodą w ostatniej chwili mecz przeniesiono na sztuczne boisko.

6. kolejka IV ligi, 2 września 2023 r., godz. 11

Jaguar Gdańsk – Pogoń Lębork 5:0
bramki: 1:0 Janusz Surdykowski (‘8), 2:0 Janusz Surdykowski (’16), 3:0 Przemysław Płotka (’62), 4:0 Janusz Surdykowski (’70), 5:0 Klaudiusz Filas (’87)

Jaguar: Nowak – Jadanowski, Chojnacki, Sulewski, Duraj, Pietorwski, Płotka, Kinder, Michalski, Czychowski, Surdykowski

Pogoń: Gołojuch – Kowalczyk, Błażejczyk, Patelczyk, Wiśniewski (’46 Leszkiewicz), Koniuszy (’66 Konkel), Klecha, Miotk (’84 Piatkiskyi), Stenka (’46 Rogacki), Formela (’46 Kowalkowski), Wojda

Trener Bednarczyk w porównaniu z derbowym spotkaniem z Gryfem dokonał aż czterech zmian w składzie. Od pierwszej minuty w Gdańsku zagrał Koniuszy, Klecha, Stenka i Formela.

Gospodarze świetnie rozpoczęli spotkanie po dwóch szybkich bramkach Janusza Surdykowskiego. Doświadczony napastnik mający na koncie 9 występów w Ekstraklasie, 238 w I lidze i 103 w II lidze w 8 i 16 minucie pokonał bramkarza Pogoni. Nam brakowało w tej fazie meczu trochę szczęścia. „Setkę” wypracował sobie Wojda, potem nieuznany gol ze spalonego i na koniec uderzenie w słupek irytowały zespół Pogoni.

W przerwie w Pogoni doszło do trzech zmian. Na boisku pojawił się Kowalkowski, Leszkiewicz i Rogacki. Jaguar jednak szedł za ciosem co udokumentował trzema kolejnymi trafieniami. Trudny dla Pogoni teren znowu nie został zdobyty.

W sobotę 9 września o godz. 17 gramy w Lęborku z AS Kolbudy.