Od zwycięstwa pucharową przygodę rozpoczęła Pogoń w 4. rundzie rozgrywek Podokręgu Słupskiego. W wyjazdowym spotkaniu z TS Pomorze Pogoń wygrała 2:0 po golach Damian Wojdy.

4. runda Pucharu Polski Podokręgu Słupskiego, 11 października 2023

Pomorze Potęgowo – Pogoń Lębork 0:2
bramki: 0:1 Damian Wojda (’10), 0:2 Damian Wojda (’14)

Pogoń: Roszkowski – Kowalczyk, Romanek, Błażejczyk, Miotk, Koniuszy, Formela, Kowalkowski, Kłosowski (’70 Rogacki), Leszkiewicz (’70 Stenka) Wojda

Mecz toczył się pod dyktando lęborczan a dwie szybkie strzelone bramki przez Damiana Wojdę pozwoliło na spokojny przebieg gry w której Pogoniści wypracowali co najmniej pięć dogodnych sytuacji bramkowych.

Trener Grzegorz Bednarczyk w pucharze sprawdził zawodników, którzy do tej pory wcale lub mniej pojawiali się na boisku. Od pierwszej minuty w bramce zagrał Dawid Roszkowski i spisał się bardzo dobrze. Od początku zagrał też junior Dawid Kłosowski. Po przerwie na boisku pojawił się wracający po kontuzji Dawid Rogacki.

W kolejnej rundzie Pogoń zmierzy się z Piastem Człuchów (V liga), który wygrał dziś z MKS Debrzno 3:0.