Gramy dalej! Zasłużony awans do kolejnej rundy Pucharu Polski wywalczyła w środę 8 listopada w wyjazdowym meczu z Piastem Człuchów drużyna seniorów Pogoni.

5. kolejka Pucharu Polski Podokręgu Słupskiego, 8 listopada 2023 r., godz. 13

Piast Człuchów – Pogoń Lębork 1:2
bramki: 0:1 Dawid Rogacki (’37), 0:2 Damian Formela (’82), 1:2 Maciej Szulc (‘90+2)

Piast: Sowiński – Szulc, Kowalik, Dowksza, Jażdżewski, Zachajczuk, Pietraszak (Wachnik), Drygalski, Gołuński, Kowalski, Drobek

Pogoń: Roszkowski – Kowalczyk, Romanek, Błażejczyk, Klecha, Siłkowski (’63 Wojda), Kłosowski ((’84 Piatkivskyi), Kowalkowski (’60 Leszkiewicz), Rogacki, Koniuszy (‘60 Stenka), Formela

Z powodu pory roku środowy mecz w Człuchowie rozegrany został bardzo wcześnie, bo o godzinie 13. Spotkanie na żywo oglądało na początku 20 widzów. Później publika podwoiła się za sprawą uczniów z pobliskiej szkoły.

Trener Grzegorz Bednarczyk porotował składem. Szansę na grę od 1 minuty otrzymali zawodnicy, którzy mniej grali w tym sezonie. W bramce stanął np. Dawid Roszkowski.
Pogoniści dominowali od początku na boisku. W 12 minucie za faul sędzia podyktował rzut karny dla lęborczan. Egzekutor karnego Mateusz Klecha uderzył jednak nieszczęśliwie w słupek. W 37 minucie młodzieżowiec Dawid Rogacki wyprowadził lęborczan na prowadzenie. W tej części gry swoje szanse miał jeszcze Rogacki i kilkukrotnie z dystansu Błażej Siłkowski.

W drugiej połowie obraz gry był bardzo podobny. Siłkowski uderzył głową minimalnie obok bramki a Jakub Leszkiewicz zaliczył uderzenie z słupek. Dobrze w bramce Piasta sprawował się Karol Sowiński. W końcówce Piast rzucił wszystko na jedną szalę i za sprawą Szulca zdobył bramkę kontaktową w doliczonym czasie gry.

Wiosną drużyna Pogoni wraz z trzema drużynami podokręgu słupskiego dołączy do rozgrywek wojewódzkich Pucharu Polski.