Ponad 13 lat nie graliśmy na stadionie przy Wzgórzu Wolności w Wejherowie. Wszystko zmieni się w tą sobotę.

Rywalizacja Pogoni i wejherowskiego Gryfa rozpalała niegdyś kibiców z obu miast. Potem sportowe drogi się rozeszły. Pogoń głownie grywała w 5 i 4 lidze, z kolei Gryf zanotował kilka sezonów w 3 i 2 lidze. Szykuje się więc ciekawe spotkanie drużyn o podobnych potencjałach. 

Mecz Gryf Wejherowo – Pogoń Lębork rozegrany zostanie w sobotę 8 października o godzinie 15. 

Gryf Zajmuje aktualnie 9. lokatę w tabeli i wyprzedza zaledwie o 1 punkt naszą Pogoń. Zawodnicy trenera Grzegorza Nicińskiego wygrali do tej pory 4 spotkanie, 4 zremisowali i odnieśli 3 porażki. Co ważne, wynikowo żółto-czarni są na fali wznoszącej. Wygrali ostatnie trzy spotkania: Bytovia – Gryf 1:2, Gryf – Jantar 5:0 i Borowiak – Gryf 0:3. W tym ostatnim meczu błysnął Maciej Lieske zdobywając hat-tricka. Zawodnik ten ma na koncie już 6 bramek. Drużyna z Wejherowa w ostatnim czasie zwyciężyła też 4:0 z Kaszubią Kościerzyna w Pucharze Polski.   

Z meczu w Wejherowie przeprowadzimy tradycyjnie tekstowa relację live. 

Aktualności

Pizzeria GOWID nowym partnerem Pogoni

Najstarsza lęborska pizzeria i najstarszy lęborski klub, grają razem! Witamy kolejnego Partnera Pogoni!
Czytaj więcej

Imponujący rok Klubu 100TPL!

Od wielu miesięcy przy klubie Pogoń Lębork działa reaktywowany Klub 100TPL. Zrzesza on sympatyków naszego klubu wspomagający go regularnymi wpłatami. Czasem jest to 50 złotych miesięcznie, bywa i 500 zł. Aktywna społeczność sympatyków Pogoni wykreowała wiele ciekawych akcji. O tym wszystkim opowiadał podczas historycznego spotkania Klubu 100TPL jego koordynator Łukasz Hrycyk.
Czytaj więcej

Pogoń 2014 na turnieju BURSZTYN CUP 2022 w Jezierzycach

Drużyny Pogoni Lębork rocznika 2014 i młodsi startowali w niedziele 4 grudnia w dużym VII turnieju piłki nożnej halowej BURSZTYN CUP 2022 w Jezierzycach. Marcel Bemowski otrzymał na nim tytuł najlepszego bramkarza turnieju!
Czytaj więcej

Pogoń 2015 na turnieju "Żelki Cup 2022"

Młoda Pogoń w sukcesami na III Halowym Turnieju Piłki Nożnej Dzieci "Żelki Cup 2022" W niedzielę drużyna rocznika 2015 i młodsi uczestniczyła w halowym turnieju w Główczycach. Organizatorem zawodów był klub Żelki Żelkowo.
Czytaj więcej

Tabela 4 ligi po rundzie jesiennej sezonu 2022/2023

14. pozycję w tabeli zajmuje drużyna Pogoni Lębork na półmetku rozgrywek IV ligi sezonu 2022/2023. Zespół zdobył w 19. kolejkach 19 punktów (6 zwycięstw, 1 remis i 12 porażek)
Czytaj więcej

Trener Piotr Formela po meczu Pogoń - Jaguar

Pomeczowy komentarz trenera Jaguara Gdańsk Piotra Formeli po spotkaniu Pogoń - Jaguar 1:0:
Czytaj więcej

Trener Grzegorz Bednarczyk po meczu Pogoń - Jaguar

Pomeczowa wypowiedz trenera Pogoni Lębork Grzegorza Bednarczyka po zwycięskim meczu 1:0 z Jaguarem Gdańsk:
Czytaj więcej

Wygrana z Jaguarem na osłodę trudnej jesieni

Na te 3 punkty kibice Pogoni Lębork czekali bardzo długo. W ostatniej 19. ligowej kolejce roku 2022 Pogoń u siebie pokonała wyżej notowanego Jaguara Gdańsk 1:0. Zwycięską bramkę w 23 minucie zdobył Mateusz Klecha. W końcówce meczu Pogoniści nie wykorzystali rzutu karnego.
Czytaj więcej

Z Jagaurem na koniec rundy jesiennej

W niedzielę w południe przed drużyną Pogoni ostatni ligowy mecz roku 2022. 27 listopada o godzinie 12:00 na Stadionie Miejskim przy ulicy Kusocińskiego nasza drużyna podejmie Jaguara Gdańsk. Zapraszamy na stadion!
Czytaj więcej