Testem Coopera rozpoczęły się zimowe przygotowania drużyny seniorów Pogoni do wiosennej rywalizacji w 4 lidze.

Każdy z zawodników w ciągu 12 minut miał przebiec jak największą odległość. Rezultaty poszczególnych piłkarzy notował trener Grzegorz Bednarczyk i nowy kierownik drużyny Artur Okrój. Kolejny test za jakiś czas pokaże efekty zimowych przygotowań.

Na treningu stawiło się 24 piłkarzy w tym kilku testowanych. Kto zostanie na dłużej w drużynie okaże się w najbliższych tygodniach. Z obecnej kadry zabrakło usprawiedliwionych Kwaśnika, Kolke i Ronowskiego. Z powodu obowiązków zawodowych związanych z pracą strażaka wiosną w drużynie nie zobaczymy Wiktora Miotka. Z kolei nękany w ostatnich miesiącach kontuzjami Mateusz Kozerkiewicz zdał sprzęt i pożegnał się z zespołem.

Humory wszystkim dopisywały. Po rozgrzewce gdy jedni biegali wokół boiska na teście, inni grzali się grając w dziadka. 

Przed treningiem w szatni z zawodnikami spotkał się Wiceprezes Zarządu ds. piłki nożnej Marek Piotrowski oraz członkowie zarządu. Oczekiwania przed drużyną są jasne. Spokojne utrzymanie zapewnione na kilka kolejek przed końcem sezonu. – Wierzę w o wiele lepszą wiosnę niż to co było jesienią. Aby tak się stało musimy mocno popracować. Apeluję o skupienie, zaangażowanie, mocną pracę i dobrą frekwencję na zajęciach. W przerwie pomiędzy rozgrywkami zarząd i osoby wspierające sekcję piłki nożnej mocno popracowały i efekty tych wielu spotkań, działań i zabiegów zobaczymy w kolejnych miesiącach. Wszyscy mamy jeden cel i dokonamy tego – mówił w szatni do zawodników prezes Marek Piotrowski.

Plan na ten tydzień do 4 treningi w tym środa na siłownia. W sobotę w południe (godz. 12, 21.01) gra wewnętrzna z juniorami. 

Aktualności

Młodzi bramkarze po testach motorycznych

Na piątkowym treningu bramkarskim 27 stycznia br. trener bramkarzy Patryk Cydzik przeprowadził testy motoryczne wraz z oceną zdrowia swoich podopiecznych. Sprawdzone zostały moc, siła, wytrzymałość, zwrotność oraz gibkość.
Czytaj więcej

Młoda Pogoń na piłkarskich półkoloniach

Zimowy obóz dochodzeniowy w drugim tygodniu ferii zaliczyła najmłodsza drużyna rozgrywkowa Pogoni F1 i F2 (roczniki 2014-2016).
Czytaj więcej

Drużyny D2 i E2 na zimowym obozie

Aktywnie drugi tydzień zimowych ferii spędzają zawodnicy drużyn D2 i E2 trenerów Sebastiana Brzozowskiego i Wiesława Kreffta. Obie drużyny uczestniczyły w obozie dochodzeniowym zorganizowanym w Szkole Podstawowej nr 5 w Lęborku.
Czytaj więcej

Sparingowo z Bałtykiem Gdynia

Z trzecioligowym Bałtykiem Gdynia zmierzyła się drużyna seniorów Pogoni w drugiej grze kontrolnej zimy. Na boisku swoje umiejętności zaprezentowało aż 8 testowanych graczy. Na boisku padł wynik 1:3.
Czytaj więcej

W sobotę sparing z trzecioligowcem

W sobotę w południe sparing z Bałtykiem Gdynia. Gra kontrolna z trzecioligowcem odbędzie się 28 stycznia o godzinie 12:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnia Stadionu Miejskiego w Lęborku.
Czytaj więcej

Artur Okrój kierownikiem drużyny seniorów

W przerwie pomiędzy rozgrywkami doszło do zmiany na stanowisku kierownika drużyny seniorów Pogoni. Patryka Cydzika łączącego do tej pory funkcję kierownika drużyny z trenowaniem bramkarzy zastąpi Artur Okrój.
Czytaj więcej

Mateusz Kozerkiewicz kończy grę w Pogoni

Z drużyną Pogoni oficjalnie pożegnał się Mateusz „Koza” Kozerkiewicz. Zawodnik od dłuższego czasu boryka się z kontuzją kolana.
Czytaj więcej

Pogoń 2014 i młodsi z sukcesami na IMPEROLL KASZUB CUP

W sobotę 21 stycznia młoda drużyna Pogoni rocznika 2014 i młodsi z sukcesami uczestniczyła w Sierakowicach w turnieju IMPEROLL KASZUB CUP organizowanym przez FC Gowidlino. Zespoły Pogoni zajęły 2 i 6. miejsce na 12 drużyn a najlepszym bramkarzem zawodów okrzyknięto Piotra Dołębskiego!
Czytaj więcej

Gra wewnętrzna na początek gier sparingowych

Grą wewnętrzną cykl zimowych gier sparingowych rozpoczęła drużyna seniorów. W sobotę w południe na boisku ze sztuczną nawierzchnią stawiło się 23 graczy w tym 9 testowanych.
Czytaj więcej