Aktualności

Z Aniołami w Bożympolu

Przed drużyną Pogoni kolejne sportowe wyzwanie. W niedzielę 26 marca o godz. 13 na stadionie przy ulicy Sportowej w Bożympolu Wielkim Pogoń zmierzy się z Aniołami Garczegorze. Emocji z pewnością nie zabraknie!
Czytaj więcej

Szatnia drużyny seniorów Pogoni w nowej odsłonie

Metamorfozę w ubiegły tydzień przeszła na stadionie szatnia drużyny seniorów Pogoni wraz z korytarzem. Zielone ściany i stare wieszaki to już przeszłość….
Czytaj więcej

Trener Bednarczyk po wygranej z Arką

2 mecze, 4 punkty i rokująca dobrze gra na kolejne spotkania z pewnością cieszy szkoleniowca Pogoni Grzegorza Bednarczyka. Po wczorajszym, zwycięskim 1:0 meczu z Arką II Gdynia poprosiliśmy trenera Pogoni o komentarz:
Czytaj więcej

Arka pokonana!

3 punkty zostają w Lęborku! Po ważnym meczu i ciężkim boju z Arką Gdynia Pogoń wygrywa 1:0 i przesuwa się w górę tabeli. Na taką grę kibice biało-niebiesko-czerwonych czekali od dawna.
Czytaj więcej

Pogoń – Arka już w sobotę!

To powinien być niezwykle ciekawe spotkanie. W sobotę 18 marca o godz. 15:00 Pogoń w Lęborku podejmuję Arkę II Gdynia.
Czytaj więcej

Budżet Obywatelski na stadionie. Czas na konkrety

Nowe inwestycje na stadionie z Budżetu Obywatelskiego Lęborka na rok 2022 coraz bliżej!
Czytaj więcej

Juniorzy starsi przygotowują się do ligowej wiosny

Do piłkarskiej wiosny przygotowuje się drużyna juniorów starszych. Zawodnicy z roczników 2004, 2005 i 2006 grają w Pomorskiej Lidze Juniorów „A”. Do startu rozgrywek pozostało 1,5 tygodnia.
Czytaj więcej

Mecz w Pruszczu Gdańskim odwołany!

Zima w natarciu. Jutrzejszy wyjazdowy mecz seniorów Pogoni z Czarnymi Pruszcz Gdański odwołany!!!
Czytaj więcej

Michał Kowalkowski nowym kapitanem

W meczu Pogoń – Wikęd Luzino po raz pierwszy kapitańską opaskę założył Michał Kowalkowski. Został on wybrany przez kolegów z drużyny po rezygnacji z tej funkcji po 9 latach Wojciecha Musuły. Życzymy powodzenia w tej nowej i odpowiedzialnej funkcji.
Czytaj więcej

Z trzecioligowym Bałtykiem Gdynia zmierzyła się drużyna seniorów Pogoni w drugiej grze kontrolnej zimy. Na boisku swoje umiejętności zaprezentowało aż 8 testowanych graczy. Na boisku padł wynik 1:3.

Sparing, 28 stycznia 2023, godz. 12:00

Pogoń Lębork – Bałtyk Gdynia 1:3
bramki: 0:1 Karol Fietz (’15), 0:2 Marcin Kajca (sam., ’26), 1:2 Damian Wojda (k.- ’60), 1:3 Mateusz Długołęcki (‘k.- ’83)

Pogoń (I połowa): testowany – testowany, Romanek, Siłkowski, Konkel, Kajca, testowany, Stenka, testowany, testowany, testowany
Pogoń (II połowa): Kolke – Ronowski, Musuła, Kochanek, testowany, Wojda, Kwaśnik, Kowalkowski, testowany, Klecha, Pawlik

Bałtyk: Rabin - Kaźmierczak, Pasieka, Lengiewicz, Drozdowicz - Wołowski, testowany, Fietz, Bach - Sluga, Bohm oraz Bartkowiak, Brodnicki, Bożym, Gołuński, Długołęcki, Waszczuk, Kośnik, Żuber

Pierwsza połowa to dominacja Bałtyku, w drugiej połowie Pogoniści odważniej atakowali, zabrakło trochę szczęścia. Bramka dla Pogoni padła rzucie karnym podyktowanym za faul po efektownej akcji pary Ronowski – Klecha. 

Grę kontrolną z Bałtykiem tak skomentował trener Pogoni Grzegorz Bednarczyk: - Na boisku było widać, że pierwsza część stała na wysokim poziomie, Bałtyk postawił trudne warunki, był dobrze zorganizowany. My staraliśmy się kontrolować, stwarzać akcje do przodu ale większość część musieliśmy się jednak bronić. W tej obronie bywało różnie. Udawało nam się przeciwstawić ale po błędach indywidualnych bramki straciliśmy. Pierwszą przy dośrodkowaniu zdobył nie kryty zawodnik z piątego metra. Prawdopodobnie mógł być na pozycji spalonej, ale to nie tłumaczy że był sam. Druga strata to nierozumienie z bramkarzem po rzucie rożnym i piłka skierowana do własnej bramki. W drugiej części zagrały dwa odmienne składy i u nas i w Bałtyku. Gra żywa, do przodu, dużo akcji ofensywnych i wielkie zaangażowanie zawodników. 
Podsumowując pierwsze dwa tygodnie pracy to zadowolony jestem z frekwencji, która jest na bardzo wysokim poziomie co widać na dzisiejszej grze kontrolnej. Dziś do dyspozycji miałem wszystkich 25 zawodników, niektórzy nawet nie zagrali bo byli po większych lub mniejszych urazach. Jestem optymistą. Jeżeli będziemy w optymalnej ilości i formie to myślę, że w lidze nie będziemy mieli problemów tak jak mieliśmy w poprzedniej rundzie. 

Więcej aktualności