70 lat Pogoni Lębork

Facebook

Wyszukiwarka

Sponsor techniczny

KiK
wyb.jpg

Sparingowa sobota i niedziela na finał zimowych przygotowań
21.02.2019.
sparing_pogon_bekitni_18_07_2018_120pxx.jpgTo będą ostatnie gry kontrolnej tej zimy przed startem piłkarskiej wiosny. W niedzielę 3 marca o godz. 14 gramy w Lęborku ligę z GKS-em Kolbudy. Tymczasem nasz zespół czekają dwa sparingi. W sobotę 23 lutego o godz. 13 drużyna trenera Waldemara Walkusza zmierzy się z liderem malborskiej A-klasy KS Mady Ostaszewo. W niedzielę 24 lutego o godz. 14 Pogoń zagra z rozpędzoną na autostradzie do 4 ligi Lipniczanką Lipnice.

Nasi zawodnicy w nogach mają sześciodniowy obóz podczas którego trenowali 3 razy dziennie. Część piłkarzy narzeka też na drobne urazy. Zimowe zgrupowanie zakończyło się czwartkowym obiadem. W piątek drużyna ma wolne a w sobotę i w niedzielę gra w/w mecze.
Czytaj całość…
 
Zimowe półkolonie rocznika 2010-2012 [ZDJĘCIA]
19.02.2019.
kolnie_f1_luty_2019_700px_06.jpgTo był czas treningu, nauki, zabawy i relaksu. Od 11 do 15 lutego kilkunastu zawodników i zawodniczek z najmłodszej rozgrywkowej grupy F1 Pogoni (rocznik 2010-2012) uczestniczyli w zimowych półkoloniach. Młodzi piłkarze nie tylko szlifowali sportową formę ale też dowiedzieli się wiele ważnych rzeczy o zdrowym żywieniu, poznali historię naszego Klubu oraz wiele przydatnych zwrotów piłkarskich w języku angielskim.

Młodzi piłkarze spotykali się codziennie od godziny 8:00 do 16:00. Trenerzy Marek Piotrowski i Filip Kreft oprócz codziennych zajęć piłkarskich dostarczali naszym maluchom mnóstwo dodatkowych atrakcji. Dzięki uprzejmości dyrektora Szkoły Podstawowej nr 4 Waldemara Walkusza zajęcia mogły odbywać się na obiektach tej placówki.
Czytaj całość…
 
Po obozie. Juniorzy młodsi ładowali akumulatory
18.02.2019.
b_musula_obiz_zimowy_luty_2019_800px.jpgOd 11 do 16 lutego drużyna juniorów młodszych Pogoni uczestniczyła w zimowym obozie. Zespół prowadzi trener i zawodnik Wojciech Musuła, asystuje mu Kamil Frącek. Obóz tradycyjnie odbył się na bazie Szkoły Podstawowej nr 4 w Lęborku. Zawodnicy trenowali 3 razy dziennie: boisko, teren, wieczorem sala lub siłownia. Korzystali też z sauny, gier i zabaw (ping-pong, piłkarzyki), zacieśniali przyjaźnie i integrowali się.
W ramach zgrupowania zespół odwiedził trener mentalny Michał Szałek. Podczas prawie dwugodzinnego spotkania były zawodnik Pogoni mówił naszym młodym piłkarzom o potrzebie wyznaczaniu celu, narzędziach i sposobach poprawy koncentracji, pewności siebie, obniżaniu stresu. W trakcie zajęć zawodnicy mieli również kilka krótkich zadań do samodzielnego wykonania.
Finałem obozu była gra kontrolna z rówieśnikami ze Stolemu Gniewino (3:2 dla Pogoni).
Czytaj całość…
 
Odrobili straty i wygrali. Pogoń II - TS Pomorze 4:3
17.02.2019.
sparing_pogonii_potegowo_17_02_2019_120px.jpgW wąskim ale pewnym siebie składzie do gry kontrolnej z A-klasowym TS Pomorze Potęgowo przystąpili w niedzielę 17 lutego br. zawodnicy rezerw Pogoni. Goście po godzinie gry wygrywali już 0:3, lecz Pogoń II odrobiła te straty. Sygnał dał golem Marek Formella a po nim w kilkanaście minut hat-tricka ustrzelił młody napastnik Tomasz Suska. Pogoń II Lębork – TS Pomorze Potęgowo 4:3!

 
Mimo zmęczenia dali radę! Pogoń-Karol 4:1 [RELACJA & FOTO]
17.02.2019.
sparing_pogon_karolp_17_02_2019_120px.jpgMocny finał pracowitego tygodnia zaliczyli zawodnicy seniorskiej Pogoni. W sobotę zespół Waldemara Walkusza pokonał w grze kontrolnej lidera gdańskiej V ligi MKS Władysławowo (3:0) a dzień później rozegrał kolejny sparing, tym razem z Karolem Pęplino (słupska V liga). W 23 godzinnej przerwie pomiędzy obydwoma meczami trener Walkusz w ramach pierwszego dnia zimowego zgrupowania zarządził jeszcze siłownię.

Do meczu z Karolem Pogoń przystąpiła więc mocno podmęczona i do tego w okrojonym składzie. Zabrakło Kochanka, Michora, Labudy, Dobka, testowanych wciąż zawodników oraz młodego Adama Blachowskiego narzekającego na uraz po meczu z Władysławowem.


 
Słoneczne zwycięstwo z MKS-em [RELACJA & ZDJĘCIA]
16.02.2019.
sparing_pogon_wladyslawowo_16_02_2019_120px.jpgW pięknych okolicznościach przyrody jak na środek lutego, w ciepłym słońcu, w swoim piątym sparingu tej zimy Pogoń podjęła lidera gdańskiej V ligi MKS Władysławowo.
W kadrze Pogoni zabrakło kilku zawodników co nie przeszkodziło w osiągnięciu zwycięstwa. Po kwadransie gry wynik otworzył Przemysław Iwański z podania z lewego skrzydła Mariusza Węglińskiego. To właśnie „Mario” można uznać za bohatera sobotniego sparingu. Z jego asyst padły wszystkie trzy bramki! Na 2:0 w 34 minucie uderzył Gracjan Miszkiewicz, trzecią bramkę zdobył w 60 minucie Aleksandar Atanacković. W bramce czyste konta zachowali na spółkę Jakub Grzebiela i Rafał Łapigrowski.


 
Wojciech Dobek w Pogoni. Udało się za drugim razem
15.02.2019.
dobek_wojciech_2019_koszulka_800px.jpgW drużynie Pogoni witamy oficjalnie 21-letniego Wojciecha Dobka. Urodzony 30 lipca 1998 roku zawodnik jest wychowankiem KS Kamienica Królewska z krótkim stażem w GKS-ie Sierakowice. W Kamienicy zawodnik spędził większość piłkarskiego życia. Dobek gra na pozycji defensywnego pomocnika lub na prawej obronie. Piłkę nożną trenuje od 9 roku życia i należy do wyróżniających się zawodników KS Kamienica. Klub ten kilka tygodni temu wycofał z rozgrywek seniorski zespół.
Dobra postawa w barwach Kamienicy poskutkowała półrocznym wypożyczeniem zawodnika wiosną 2018 roku do śrubującej w tamtym czasie rekordy zwycięstw Raduni Stężyca. Tak o tym wypożyczeniu pisał wtedy portal sportnakaszubach.pl – „Wojciech Dobek jest doskonale znany miejscowym kibicom z występów w Kamienicy Królewskiej, w której grą w obronie lub pomocy zapracował na opinię jednego z najzdolniejszych piłkarzy młodego pokolenia w powiecie (kartuskim dop. red.). Teraz będzie miał okazję sprawdzić się podczas półrocznego wypożyczenia do IV ligi.” Jak to bywa życie i wielka konkurencja w Raduni, która wywalczyła wtedy awans do 3 ligi spowodowała, że zawodnik nie przebił się do podstawowej jedenastki. W Raduni zagrał 182 minuty w 4 spotkaniach, zdobył 1 bramkę.

Latem zeszłego roku Wojciech Dobek pojawił się na treningach Pogoni imponując w sparingach. Defensywny piłkarz był na czele wewnętrznej listy rankingowej naszego Klubu. Niestety, nie uzyskał zgody z Kamienicy na transfer. Udało się pół roku później. Warto dodać, że Dobek do czerwca br. posiada status młodzieżowca.
Czytaj całość…
 
Dwa sparingi w dwa dni
14.02.2019.
sparing_pogon_bekitni_18_07_2018_120px.jpgZimowe przygotowania seniorskiej drużyny Pogoni wchodzą w decydującą fazę. W sobotę i w niedzielę naszych czwartoligowców czekają dwie gry kontrolne. W sobotę 16 lutego o godz. 12 Pogoń podejmie lidera gdańskiej V ligi gr. 1 MKS Władysławowo a dzień później w niedzielę 17 lutego o godz. 11 Karol Pęplino (V liga). Po meczu z MKS-em zespół rozpoczyna intensywne zimowe zgrupowanie. Potrwa one do czwartku 21 lutego.

Co wiemy o naszych sparingpartnerach?
Czytaj całość…
 
Trening mentalny z Michałem Szałkiem [ZDJĘCIA]
14.02.2019.
b_musula_oboz_zima_2019_szalek_12_02_2019_700px_02.jpgNasze miasto odwiedził we wtorek (12.02) Michał Szałek. Znany z występów w Pogoni świetny obrońca od wielu lat zajmuje się treningiem mentalnym. Wydał też książkę o tej tematyce.
Powodem wizyty w Lęborku było spotkanie z przebywającą na obozie drużyną juniorów młodszych Pogoni (rocznik 2003-2004) trenera Wojciecha Musuły. Podczas prawie dwugodzinnego spotkania Michał Szałek mówił naszym młodym piłkarzom o potrzebie wyznaczaniu celu, narzędziach i sposobach poprawy koncentracji, pewności siebie, obniżaniu stresu. W trakcie zajęć zawodnicy mieli również kilka krótkich zadań do samodzielnego wykonania.
Czytaj całość…
 
Poed kontrolą. Pogoń - Błękitni 3:1 [RELACJA]
13.02.2019.
sparing_pogon_blekitni_13_02_2019_120px.jpgPrzy sztucznym oświetleniu w środowy wieczór Pogoń rozegrała swoją czwarta grę kontrolną tej zimy. Przeciwnikiem zespołu Waldemara Walkusza byli Błękitni Główczyce (V liga). W całym spotkaniu przewaga Pogoni nie podlegała dyskusji i przy lepszej skuteczności wynik mógłby być o wiele wyższy.
Wynik otworzył już w 6 minucie Gracjan Miszkiewicz. Na listę strzelców wpisał się także Mariusz Węgliński i Wojciech Musuła.

 
Wieczorny sparing z Błękitnymi Główczyce
12.02.2019.
sparing_pogon_sparta_2_02_2019_120px.jpgNie zwalniają tempa a właściwie podkręcają obroty nasi zawodnicy seniorskiej Pogoni. W środę 13 lutego o godz. 18 na sztucznym boisku zespół trenera Waldemara Walkusza podejmie Błękitnych Główczyce (V liga). Trzy dni później zaplanowana jest kolejna gra kontrolna z MKS Władysławowo (16 lutego godz. 12). Bezpośrednio po sparingu nasza drużyna skoszarowana zostanie na sześciodniowym obozie przygotowawczym.

Błękitni Główczyce zajmują 14. lokatę w słupskiej V lidze i mają za sobą pierwszą grę kontrolna w której ulegli Aniołom Garczegorze 5:2.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 11 z 3706

IV liga - tabela i wyniki

logo_zlote.gif 
Sponsorzy