70 lat Pogoni Lębork

Facebook

Wyszukiwarka

Sponsor techniczny

KiK
wyb.jpg

Wesołych Świąt!
24.12.2017.
00-swieta-2016-web.jpg
 
"Pogoń do dobre miejsce na rozpoczęcie piłkarskiej kariery" - wywiad z prezesem Markiem Piotrowskim
23.12.2017.
piotrowski_marek_2016_600px.jpgTradycyjnie jak co roku czas na wywiad ze sternikiem sekcji piłki nożnej Pogoni Lębork. Do przedświątecznej rozmowy zaprosiliśmy Wiceprezesa Zarządu Pogoni Lębork ds. piłki nożnej Marka Piotrowskiego.

„O marzenia trzeba walczyć z całych sił” brzmiał tytuł naszej rozmowy sprzed roku. Wtedy drużyna Pogoni była na półmetku III ligi. Niestety, walka o utrzymanie nie powiodła się. Długo będziemy czekać na powrót Pogoni na ten poziom rozgrywek?
- Oprócz sił trzeba mieć jeszcze arsenał amunicji i odpowiednich ludzi. Zimą zeszłego roku rzeczywiście mieliśmy świadomość, że sporo odstajemy od ligowych realiów. Stąd też decyzja o solidnych wzmocnieniach. Niestety nasz plan ratowania III ligi nie zafunkcjonował tak jakbyśmy to sobie wyobrażali. Dziś trudno jest mi wyobrazić szybki powrót na ten szczebel rozgrywkowy. Granie na tym poziomie wymaga do Klubów bardzo stabilnej sytuacji organizacyjnej, zaangażowania wielu osób. Nie mamy takich możliwości finansowych i organizacyjnych jak choćby kluby z Torunia, Gdyni czy Szczecina. Budowanie solidnej piłki w Lęborku wymaga od nas przemyślanych działań i rozłożenia tego procesu w czasie.
Czytaj całość…
 
Świąteczny Turniej Piłki Nożnej "Szkółki Pogoni" [ZDJĘCIA]
23.12.2017.
szkolka_turniej_mikolajkowy_21_12_2017_20.jpgGrudzień to świetny czas na Świąteczny Turniej Piłki Nożnej. W miniony czwartek (21.12.2017) podzielona na 3-osobowe drużyny turniejowe granie zaliczyła najmłodsza grupa Pogoni z rocznika 2010-2012.
- Zadbaliśmy o należyta oprawę turnieju. Chłopców dopingiem wspierali licznie zgromadzeni rodzice. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal - wyjaśnia Kuba Nowakowski, trener grupy naborowej.

- Turniej był takim małym podsumowaniem pierwszego okresu naszej pracy z tą grupą. Wyniki były sprawą drugorzędną. Celem było czerpanie radości z gry w piłkę nożną. Obserwując chłopców i pasję z jaką podchodzili do zmagań uważam, że cel ten został osiągnięty - dodaje Marek Piotrowski, trener.
Czytaj całość…
 
M. Żukowski i A. Małecki uhonorowani przez burmistrza [ZDJĘCIA]
22.12.2017.
zuku_malecki_22_12_2017_u_bm_800px_09.jpgPierwszy lęborczanin w piłkarskiej Ekstraklasie oraz jego pierwszy trener uhonorowani przez Burmistrza Lęborka.
Zawodnik gdańskiej Lechii i wychowanek Pogoni Lębork i UKS-u Trójka Mateusz Żukowski oraz trener Andrzej Małecki przez 7 lat prowadzący Mateusza w Lęborku zaproszeni zostali dziś do ratusza. Tam z rąk burmistrza Witolda Namyślaka oraz jego zastępcy Mariana Kurzydło odebrali pamiątkowe grawertony. W czasie spotkania nie zabrakło życzeń powodzenia w piłkarskiej karierze oraz kolejnych wychowanków na wysokim poziomie dla trenera.
Czytaj całość…
 
Walne Pogoni. Ważne dyskusje przy otwartej kurtynie
21.12.2017.
walne_20_12_2017_px800_02.jpg20 grudnia 2017r. w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lęborku odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Delegatów Lęborskiego Klubu Sportowego „Pogoń”. Tradycją Walnych Pogoni (zgodnie ze statutem odbywają się co 2 lata) jest ich otwarta dla wszystkich i jawna formuła. Pod tym względem klub Pogoń Lębork należy do wąskiej awangardy sportowych organizacji w Powiecie Lęborskim.

Walne Zebranie prowadzone przez Andrzeja Długiego poszło sprawnie. Delegaci jednogłośnie przyjęli sprawozdanie Zarządu i Komisji Rewizyjnej za lata 2016-2017 oraz podjęli uchwałę o powołaniu przy Pogoni Klubu Seniora skupiającego jako głos doradczy byłych działaczy, trenerów czy zawodników związanych z naszym Klubem.
Czytaj całość…
 
Trenerzy Pogoni na Konferencji Metodycznej AP Grassroots 2017
20.12.2017.
pzpn_nowe.jpg19 grudnia 2017 r. w Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku-Oliwie odbyła się konferencja metodyczna dla trenerów, nauczycieli i animatorów zainteresowanych kształceniem młodych piłkarek i piłkarzy nożnych.
Konferencja pt. Akademia Piłkarska Grassroots 2017 jest organizowana corocznie przez Polski Związek Piłki Nożnej wraz z Pomorskim Związkiem Piłki Nożnej, a jej głównym celem jest popularyzacja piłki nożnej i kształcenie osób zainteresowanych pracą z dziećmi i młodzieżą piłkarską. W konferencji wzięła udział ponad 350-osobowa grupą uczestników w tym dwaj trenerzy Pogoni Lębork Andrzej Małecki i Wojciech Musuła.
Czytaj całość…
 
"Zielona Restauracja" Firmą Przyjazną Społeczności Lokalnej 2017
20.12.2017.
wolontaria_2017_zielona_800px_01.jpgWażny sponsor klubu Pogoń Lębork – „Zielona Restauracja” z tytułem Firmy Przyjaznej Społeczności Lokalnej Roku 2017!
12 grudnia br. podczas uroczystej Gali Wolontariatu w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Lęborku „Zielona Restauracja” otrzymała nagrodę główną w kategorii Firma. Pod nieobecność przedstawicieli nagrodzonej firmy nagrodę odebrał reprezentant Pogoni Lębork, bo właśnie to klub Pogoń w uznaniu za wieloletnią współpracę rekomendował „Zieloną Restaurację” do Konkursu. Tydzień później w biurze Klubu nastąpiło przekazanie dyplomu i pucharu w ręce przedstawiciela firmy Pana Karola Krajdocha. Gratulujemy i dziękujemy!
Czytaj całość…
 
20 grudnia Walne Zebranie Sprawozdawcze Klubu
19.12.2017.
lebork_s.gifZarząd Lęborskiego Klubu Sportowego „Pogoń” na podstawie § 16 statutu klubu, podjął uchwałę o zwołaniu na dzień 20 grudnia 2017 roku Walnego Zebrania Sprawozdawczego Delegatów Klubu. Pierwszy termin rozpoczęcia Walnego ustalono na godz. 17, drugi termin na godz. 17.15.
Miejscem obrad będzie sala konferencyjna Starostwa Powiatowego przy ul. Czołgistów 5 w Lęborku.
 
Pogoń 2009 na pudle turnieju Diego Cup 2017
19.12.2017.
f1_turniej_diego_16_12_2017.jpgW sobotę 16 grudnia 2017r. drużyna Pogoni rocznika 2009 wzięła udział w Halowym Turnieju Piłki Nożnej – Diego Cup 2017. Zawodnicy trenerów Wiesława Kreffta i Sebastiana Brzozowskiego zajęli w nim 3. miejsce za Bykami Słupsk i AP Diego Lębork. Statuetkę za najlepszego piłkarza turnieju odebrał Piotr Krefft (Pogoń).
W komunikacie po turnieju organizatorzy podziękowali rodzicom zawodników w tym z trzech klubów z Lęborka za wspaniały doping i super atmosferę. My także dziękujemy za zaproszenie.
Czytaj całość…
 
"Piłka była dla niego wszystkim". Trener Małecki o M. Żukowskim
18.12.2017.
zukowski_mateusz_andrzej_maecki_800px_2003.jpgDebiut wychowanka Pogoni Lębork i UKS Trójki Mateusza Żukowskiego w Ekstraklasie i tytuł najmłodszego debiutanta w najwyższej klasie rozgrywek w XXI wieku (drugi najmłodszy zawodnik w historii polskiej piłki!) wywołał oczywiste zainteresowanie zawodnikiem , klubem i trenerem, który przez wiele lat miał wpływ na 16-letniego piłkarza, dziś zawodnika Lechii Gdańsk.

Zapytaliśmy trenera Andrzeja Małeckiego o historię Mateusza w Lęborku, dotarliśmy także do opinii trenerów Lechii nt. Żukowskiego i jego gry w gdańskim klubie.
Czytaj całość…
 
[WIDEO] Mateusz Żukowski debiutuje w ekstraklasie
17.12.2017.
- Trema była, ale jeszcze przed meczem w hotelu. Natomiast kiedy wchodziłem na boisko był już luz. Cieszę się z debiutu, ale jest też poczucie niedosytu, bo chcieliśmy sięgnąć z Sandecją po trzy punkty - mówił kilkanaście minut po debiucie w LOTTO Ekstraklasa Mateusz Żukowski.
Materiał wideo z historycznej chwili. Pogoń Lębork i UKS Trójka Lębork ma pierwszego wychowanka w piłkarskiej ekstraklasie!

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 12 - 22 z 3294

IV liga - tabela i wyniki

logo_zlote.gif 
Sponsorzy