70 lat Pogoni Lębork

Facebook

Wyszukiwarka

Sponsor techniczny

KiK
wyb.jpg

Konferencja prasowa po meczu Pogoń - GKS Przodkowo [WIDEO]
18.11.2018.
Po sobotnim spotkaniu 17. kolejki IV ligi Pogoń – GKS Przodkowo odbyła się konferencja prasowa. Wziął w niej udział trener Pogoni Waldemar Walkusz oraz strzelec jednej z bramek Mariusz Węgliński. Sztab trenerski drużyny gości reprezentował trener bramkarzy Filip Żamojtel oraz zawodnik Piotr Ruszkul.

 
Walka przynosi efekty! Pogoń-GKS P. 3:1! [RELACJA & FOTO]
17.11.2018.
pogon_przodkowo_17_11_2018_120px.jpgW dobrym stylu piłkarską jesień i rok 2018 na stadionie w Lęborku zakończyli piłkarze Pogoni. Choć runda jesienna jest słaba, to im bliżej końca tym coraz więcej symptomów poprawy. Szczególnie dobrze wychodzą nam mecze u siebie. Wszystkie 3 zwycięstwa przy Kusocińskiego zanotowaliśmy na własnym stadionie, a z 11 z 13 zdobytych punktów to także dorobek z Lęborka. 
Walczymy do końca! W sobotę spadkowiczem z III ligi
15.11.2018.
pogon_przodkowo_net.jpgTo już ostatni mecz piłkarski IV ligi w Lęborku w tym roku. W sobotę 17 listopada o godz. 13 Pogoń przy Kusocińskiego 56 podejmie spadkowicza z III ligi GKS Przodkowo.
Przed drużyną trenera Waldemara Walkusza trudne zadanie. Przodkowianie po słabszym początku sezonu nabrali rozpędu i wynikami pokazali, że i oni liczą się do awansu w tym sezonie. Dowodem tego są ostatnie wyniki GKS-u. 2 tygodnie temu przodkowianie na własnym boisku pokonali lidera Gryf Słupsk 3:1. Tydzień temu „gie kaesiacy” pokazali moc w Gdańsku pokonując na wyjeździe Jaguara 6:1. Połowa okazałego łupu bramkowego przyjezdnych to zasługa Piotra Ruszkula. Zdobył on trzy gole w pięć minut i ma już na koncie 11 trafień.
Czytaj całość…
 
Bartosz Bigus debiutuje w Ustce
13.11.2018.
bigus_bartosz_pazdziernik_2018_ok_800px.jpgKolejny wychowanek Pogoni debiutuje w IV lidze. 10 listopada 2018r. długo pamiętać będzie 17-letni Bartosz Bigus. Na boisku boczny pomocnik z Lęborka pojawił się w 75 minucie.- Długo pracowałem na ten debiut i myślę, że jak na pierwszy raz wypadłem całkiem dobrze – mówił po meczu zawodnik. – Szkoda że przegraliśmy. Brak punktów w Ustce a nie mój debiut był najważniejszy w tym dniu.

Urodzony 27 marca 2001 roku Bartosz Bigus piłkarskie szkolenie w Pogoni rozpoczął dość późno bo w roku 2014. Najpierw trenował i grał w drużynie C1 u trenera Andrzeja Małeckiego, potem przeszedł pod skrzydła Romana Rubaja. Kolejny rok to wypożyczenie do młodzieżowej drużyny Aniołów, a potem gra w juniorach młodszych u trenera Rafała Bartoszka. W tym sezonie Bartek rozpoczął od drużyny rezerw by dość szybko przejść do I zespołu w którym regularnie trenuje, siada na ławce w meczach ligowych, no i w końcu zadebiutował. Regularnie występuje też w A-klasowych rezerwach. Trenerzy doceniają jego zaangażowanie w treningi i wysoką frekwencję.
Bartosz Bigus jest uczniem II klasy Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku.
Czytaj całość…
 
Zagrali w piłkę nożną dla ofiar pożaru [ZDJĘCIA]
12.11.2018.
pomagamy_pogorzelcom_11_11_2018_800px_01.jpgW niedzielę 11 listopada br. na boisku przy Szkole Podstawowej nr 7 w Lęborku, min. z inicjatywy drużyny rezerw Pogoni Lębork i trenera Wiesława Kreffta odbył się charytatywny turniej piłkarski "Pomagamy! Bądź z nami". Zebrane podczas turnieju środki trafiły na leczenie i rehabilitację dzieci poszkodowanych podczas niedawnego pożaru w Lęborku przy ul. Pileckiego 7. W czasie gdy na boisku trwał piłkarski turniej, obok w Miejskiej Hali Sportowej cały dzień trwał charytatywny festyn na ten sam cel.
- Na boisku spędziliśmy 4 godziny. Ostatecznie w zawodach w których wyniki nie miały znaczenia zagrało 5 zespołów: Pogoń II Lębork, żołnierze 1.lbz, ratownicy medyczni, Agoga Gym i księża z dekanatu lęborskiego – relacjonuje Wiesław Krefft. – Mecze były zacięte, ale toczone w atmosferze Fair Play. Cieszymy się, że w taki sposób mogliśmy pomóc poparzonym dzieciom. Zebrana i przekazana organizatorom akcji suma była znaczna. Dziękuję za ofiarność uczestnikom i darczyńcom turnieju.
Czytaj całość…
 
Rezerwy Pogoni zakończyły jesień w Czarnym [RELACJA]
12.11.2018.
pogonii_speranda_9_09_2018_120px.jpgW ostatnim meczu rundy jesiennej na południu województwa pomorskiego Pogoń II uległa Czarnym Czarne 7:2. Nasze rezerwy do Czarnego jechały wąskim składem a w trakcie meczu kontuzję doznali Staniszewski i Witaszek.
Mecz Czarni – Pogoń II był wpisany w oficjalny program obchodów Święta Niepodległości Gminy Czarne a nasz zespół dopingowali juniorzy Pogoni rocznika 2008, którzy 2 godziny wcześniej także grali w Czarnym.

 
Sztandar Pogoni na obchodach Święta Niepodległości [ZDJĘCIA]
11.11.2018.
11_listopada_2018_800px_01.jpgW miejskich obchodach Setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości wzięło udział wiele instytucji i organizacji. Wyjątkowa rocznica była okazją by na ulicę wyprowadzić sztandar Pogoni. Klubowy sztandar jest używany tylko przy wyjątkowych okazjach. Ufundowany w roku 1970 sztandar ma jeszcze herb Kolejarza. Historyczne były też szarfy które założyli członkowie delegacji. Poczet sztandarowy stanowili młodzi piłkarze Pogoni: Filip Krefft, Jakub Gosz i Filip Stępień.
Nasi sportowcy ze sztandarem uczestniczyli w Mszy Św. w Sanktuarium Św. Jakuba a następnie w przemarszu udali się pod Obelisk Niepodległości gdzie odbyły się oficjalne uroczystości.
Czytaj całość…
 
Słabo w Ustce [RELACJA & FOTO]
10.11.2018.
jantar_pogon_10_11_2018_120px.jpgSłabe a według obserwatorów najsłabsze tej jesieni spotkanie rozegrała drużyna Pogoni w Ustce. Z powodu pauzy za żółtą kartkę w składzie zabrakło Łukasza Janowicza, Jakub Nowakowski był na kursie trenerskim, a Kamil Frącek na wyjeździe.
Ze strony gospodarzy największe zagrożenie sprawiali ofensywni gracze Karol Czubak i strzelec dwóch bramek, napastnik Kamil Wójcik.

 
Pogoń II na turnieju charytatywnym "Pomagamy! Bądź z nami"
09.11.2018.
pomagamy_pogorzelcom_2018.jpgW najbliższą niedzielę (11 listopada) w Lęborku prowadzona będzie akcja "Pomagamy! Bądź z nami". W jej ramach odbędzie się wiele działań kulturalno-sportowych podczas której prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację rodziny poszkodowanej podczas niedawnego pożaru w Lęborku przy ul. Pileckiego 7.
W ramach akcji rozegrany zostanie Turniej Piłki Nożnej. Organizatorem zawodów jest trener i zawodnicy drużyny rezerw Pogoni. Zawody na boisku ze sztuczną murawą przy Szkole Podstawowej nr 7 rozpoczną się o godz. 14, zakończą ok. godz. 18. – Wpisowe uczestników w całości pójdzie na prowadzoną zbiórkę pieniędzy. W turnieju zagra 6 drużyn: strażacy, księża, ratownicy medyczni, żołnierze, Agoga Gym i drużyna Pogoni II Lębork – wyjaśnia trener rezerw Pogoni Wiesław Krefft.
Czytaj całość…
 
Młodzi i "starzy" w jednym autobusie
09.11.2018.
b_sko_pogon_bytovia_10_05_2015_net_16.jpgTo będzie wyjątkowa ligowa kolejka. Wszystkie spotkania drużyny Pogoni rozegrają w sobotę.Do Ustki na mecz z Jantarem jadą nasi seniorzy.
Wyjątkowa wyprawa czeka rezerwy Pogoni i drużynę rocznika 2008. Oba zespoły łączy osoba trenera Wiesława Kreffta i oba zespoły do Czarnego jadą tym samym autobusem. W południe swój mecz rozegra drużyna juniorska, o godz. 14 na boisko w Czarnym wybiegną A-klasowi rezerwiści Pogoni. Mecz Czarnych z Pogonią II został wpisany do oficjalnego programu Obchodów Święta Niepodległości Gminy Czarne.

Wykaz meczów 10 listopada 2018:
Czytaj całość…
 
Kierunek Ustka. Zagrają w przeddzień Dnia Niepodległości
08.11.2018.
jantar_pogon_net.jpgW sobotę 10 listopada drużynę Pogoni czeka wyjazd do Ustki. W 17. kolejce IV ligi o godz. 14 zmierzymy się z Jantarem. W zespole Pogoni zabraknie na pewno pauzującego za żółtą kartkę Łukasza Janowicza.
Dla obu drużyn piłkarska jesień jest trudna. W lepszej sytuacji są gospodarze sobotniego pojedynku, którzy zdobyli do tej pory o 8 punktów więcej niż Pogoń. Drużyna z Ustki jest obok rezerw Bytovii najmłodszą ekipą w lidze. O tym, że gra w seniorskiej piłce na poziomie IV ligi będzie dla młodych zawodników wyzwaniem mówił wielokrotnie przed sezonem trener Jantara Janusz Rzeszutko.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 111 - 121 z 3742

IV liga - tabela i wyniki

logo_zlote.gif 
Sponsorzy