70 lat Pogoni Lębork

Facebook

Wyszukiwarka

Sponsor techniczny

KiK
wyb.jpg

Wiosenny kalendarz. Start ligi 10 lub 11 marca
01.01.2018.
terminarz_fb.jpgPomorski Związek Piłki Nożnej opublikował ramowy kalendarz rozgrywek sezonu 2017/2018. Seniorzy Pogoni ligowe granie wznawiają 10 lub 11 marca 2018 roku w Lęborku meczem z rezerwami Arki Gdynia. W środę 4 kwietnia czeka nas mecz 1/8 rundy Pucharu Polski. Przy Kusocińskiego podejmiemy Anioły Garczegorze. 7 lub 8 kwietnia w Słupsku gramy derby z Gryfem. Sezon nasza drużyna zakończy 23 czerwca br. spotkaniem u siebie ze Startem Miastko. Wszystkie godziny rozgrywania spotkań u siebie i na wyjazdach poznamy pod koniec lutego.

Terminarz Pogoń Lębork, wiosna 2018:
Czytaj całość…
 
"Najważniejsze przed Mateuszem dopiero się wydarzy" - rozmowa z piłkarskim skautem Tomaszem Gałązką
30.12.2017.
galazka_t_01_4444.pngKończący się rok 2017 będzie dla rodziny Pogoni Lębork wyjątkowy pod co najmniej dwoma względami. Po 16 latach wprawdzie na sezon, ale III liga wróciła do Lęborka, a w połowie grudnia br. w najwyższej klasie rozgrywkowej w barwach gdańskiej Lechii zadebiutował w wieku 16 lat wychowanek Pogoni Lębork i UKS Trójki Mateusz Żukowski.
W ostatnich tygodniach wiele razy przypominaliśmy piłkarską historię „Żuka”. Teraz czas na osobę, która odnalazła piłkarski talent w Lęborku i przez kolejne lata towarzyszy Mateuszowi w piłkarskim życiu. Do rozmowy zaprosiliśmy piłkarskiego skauta Tomasza Gałązkę.

Co Pan czuł 16 grudnia 2017 na stadionie w Niecieczy w ostatnich minutach meczu Sandecja Nowy Sącz – Lechia Gdańsk, gdy na boisku pojawił się zawodnik, którego Pan wyszukał dla wielkiej piłki w małym Lęborku?
Czytaj całość…
 
5000 fanów na Facebooku. Kolejna bariera przekroczona
28.12.2017.
5000fb.pngWieczorem 27 grudnia 2017r. liczba fanów Pogoni na Facebooku przekroczyła 5.000 osób. Oznacza to, że w ilości kibiców na oficjalnym fanpagu klubu piłkarskiego na Pomorzu Pogoń Lębork wskoczyła na 5. miejsce. Wyprzedza nas tylko Lechia Gdańsk, Arka Gdynia, Chojniczanka Chojnice i Drutex Bytovia Bytów. Kilka dni temu w liczbie aktywnych fanów wyprzedziliśmy drugoligowego Gryfa Wejherowo.

- Regularnie rosnąca liczba fanów Pogoni w internecie to nie przypadek – wyjaśnia Janusz Pomorski z serwisu www.pogon.lebork.pl. – Wieloletnia aktywność przynosi efekty, a co najważniejsze wszystko jest policzalne. Wiele razy jako Klub uczestniczyliśmy w rozmowach nt. np. promocji samorządów przez sport. Tutaj Pogoń Lębork ma wiele atutów, a liczby jasno pokazują, że zasięg i pozytywny kontekst naszych działań jest ogromny. Mam nadzieję, że kiedyś te twarde liczby zostaną należycie zinterpretowane. To praktycznie jedyny miernik skuteczności. W takich zagadnieniach musimy opierać się tylko na danych, a nie jak to ma często miejsce „bo komuś się tak wydaje”. Sam start w rozgrywkach czy zawodach nie oznacza jeszcze skutecznej promocji.
Czytaj całość…
 
Sparingi Pogoni - ZIMA 2018
27.12.2017.
sparing_pogon_cartusia_25_02_2017_120_px.jpgPoznaliśmy wykaz sparingpartnerów drużyny Pogoni przed rundą wiosenną sezonu 2017/2018. Nasz zespół zmierzy się m.in. z liderem zachodniopomorskiej IV ligi Bałtykiem Koszalin, oraz z 5. drużyną tej samej ligi Sokołem Karlino. W planach także mecze z Kaszubią, MKS Władysławowo, GKS-em Sierakowice i Wdą Lipusz. Wszystkie mecze, oprócz tego z Bałtykiem rozegrane zostaną w Lęborku. Ostatnią grą kontrolną przed startem ligi (10 marca 2018) ma być sparing z Wieżą Postomino. Termin tego spotkania zostanie wyznaczony w terminie późniejszym.

Wykaz gier sparingowych seniorów Pogoni (ZIMA 2018):
Czytaj całość…
 
Wesołych Świąt!
24.12.2017.
00-swieta-2016-web.jpg
 
"Pogoń do dobre miejsce na rozpoczęcie piłkarskiej kariery" - wywiad z prezesem Markiem Piotrowskim
23.12.2017.
piotrowski_marek_2016_600px.jpgTradycyjnie jak co roku czas na wywiad ze sternikiem sekcji piłki nożnej Pogoni Lębork. Do przedświątecznej rozmowy zaprosiliśmy Wiceprezesa Zarządu Pogoni Lębork ds. piłki nożnej Marka Piotrowskiego.

„O marzenia trzeba walczyć z całych sił” brzmiał tytuł naszej rozmowy sprzed roku. Wtedy drużyna Pogoni była na półmetku III ligi. Niestety, walka o utrzymanie nie powiodła się. Długo będziemy czekać na powrót Pogoni na ten poziom rozgrywek?
- Oprócz sił trzeba mieć jeszcze arsenał amunicji i odpowiednich ludzi. Zimą zeszłego roku rzeczywiście mieliśmy świadomość, że sporo odstajemy od ligowych realiów. Stąd też decyzja o solidnych wzmocnieniach. Niestety nasz plan ratowania III ligi nie zafunkcjonował tak jakbyśmy to sobie wyobrażali. Dziś trudno jest mi wyobrazić szybki powrót na ten szczebel rozgrywkowy. Granie na tym poziomie wymaga do Klubów bardzo stabilnej sytuacji organizacyjnej, zaangażowania wielu osób. Nie mamy takich możliwości finansowych i organizacyjnych jak choćby kluby z Torunia, Gdyni czy Szczecina. Budowanie solidnej piłki w Lęborku wymaga od nas przemyślanych działań i rozłożenia tego procesu w czasie.
Czytaj całość…
 
Świąteczny Turniej Piłki Nożnej "Szkółki Pogoni" [ZDJĘCIA]
23.12.2017.
szkolka_turniej_mikolajkowy_21_12_2017_20.jpgGrudzień to świetny czas na Świąteczny Turniej Piłki Nożnej. W miniony czwartek (21.12.2017) podzielona na 3-osobowe drużyny turniejowe granie zaliczyła najmłodsza grupa Pogoni z rocznika 2010-2012.
- Zadbaliśmy o należyta oprawę turnieju. Chłopców dopingiem wspierali licznie zgromadzeni rodzice. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal - wyjaśnia Kuba Nowakowski, trener grupy naborowej.

- Turniej był takim małym podsumowaniem pierwszego okresu naszej pracy z tą grupą. Wyniki były sprawą drugorzędną. Celem było czerpanie radości z gry w piłkę nożną. Obserwując chłopców i pasję z jaką podchodzili do zmagań uważam, że cel ten został osiągnięty - dodaje Marek Piotrowski, trener.
Czytaj całość…
 
M. Żukowski i A. Małecki uhonorowani przez burmistrza [ZDJĘCIA]
22.12.2017.
zuku_malecki_22_12_2017_u_bm_800px_09.jpgPierwszy lęborczanin w piłkarskiej Ekstraklasie oraz jego pierwszy trener uhonorowani przez Burmistrza Lęborka.
Zawodnik gdańskiej Lechii i wychowanek Pogoni Lębork i UKS-u Trójka Mateusz Żukowski oraz trener Andrzej Małecki przez 7 lat prowadzący Mateusza w Lęborku zaproszeni zostali dziś do ratusza. Tam z rąk burmistrza Witolda Namyślaka oraz jego zastępcy Mariana Kurzydło odebrali pamiątkowe grawertony. W czasie spotkania nie zabrakło życzeń powodzenia w piłkarskiej karierze oraz kolejnych wychowanków na wysokim poziomie dla trenera.
Czytaj całość…
 
Walne Pogoni. Ważne dyskusje przy otwartej kurtynie
21.12.2017.
walne_20_12_2017_px800_02.jpg20 grudnia 2017r. w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Lęborku odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze Delegatów Lęborskiego Klubu Sportowego „Pogoń”. Tradycją Walnych Pogoni (zgodnie ze statutem odbywają się co 2 lata) jest ich otwarta dla wszystkich i jawna formuła. Pod tym względem klub Pogoń Lębork należy do wąskiej awangardy sportowych organizacji w Powiecie Lęborskim.

Walne Zebranie prowadzone przez Andrzeja Długiego poszło sprawnie. Delegaci jednogłośnie przyjęli sprawozdanie Zarządu i Komisji Rewizyjnej za lata 2016-2017 oraz podjęli uchwałę o powołaniu przy Pogoni Klubu Seniora skupiającego jako głos doradczy byłych działaczy, trenerów czy zawodników związanych z naszym Klubem.
Czytaj całość…
 
Trenerzy Pogoni na Konferencji Metodycznej AP Grassroots 2017
20.12.2017.
pzpn_nowe.jpg19 grudnia 2017 r. w Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku-Oliwie odbyła się konferencja metodyczna dla trenerów, nauczycieli i animatorów zainteresowanych kształceniem młodych piłkarek i piłkarzy nożnych.
Konferencja pt. Akademia Piłkarska Grassroots 2017 jest organizowana corocznie przez Polski Związek Piłki Nożnej wraz z Pomorskim Związkiem Piłki Nożnej, a jej głównym celem jest popularyzacja piłki nożnej i kształcenie osób zainteresowanych pracą z dziećmi i młodzieżą piłkarską. W konferencji wzięła udział ponad 350-osobowa grupą uczestników w tym dwaj trenerzy Pogoni Lębork Andrzej Małecki i Wojciech Musuła.
Czytaj całość…
 
"Zielona Restauracja" Firmą Przyjazną Społeczności Lokalnej 2017
20.12.2017.
wolontaria_2017_zielona_800px_01.jpgWażny sponsor klubu Pogoń Lębork – „Zielona Restauracja” z tytułem Firmy Przyjaznej Społeczności Lokalnej Roku 2017!
12 grudnia br. podczas uroczystej Gali Wolontariatu w Inkubatorze Przedsiębiorczości w Lęborku „Zielona Restauracja” otrzymała nagrodę główną w kategorii Firma. Pod nieobecność przedstawicieli nagrodzonej firmy nagrodę odebrał reprezentant Pogoni Lębork, bo właśnie to klub Pogoń w uznaniu za wieloletnią współpracę rekomendował „Zieloną Restaurację” do Konkursu. Tydzień później w biurze Klubu nastąpiło przekazanie dyplomu i pucharu w ręce przedstawiciela firmy Pana Karola Krajdocha. Gratulujemy i dziękujemy!
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 111 - 121 z 3397

IV liga - tabela i wyniki

logo_zlote.gif 
Sponsorzy