70 lat Pogoni Lębork

Facebook

Wyszukiwarka

Sponsor techniczny

KiK
wyb.jpg

Obozowe życie Pogoni 2003/2004 [ZDJĘCIA]
01.07.2017.
c1_oboz_czerwiec_2017_800_px_06.jpg"Za 3 lata przynajmniej z częścią z Was widzę się w seniorach. Jesteście Pogoni potrzebni!" - mówił na zakończenie piłkarskiego obozu juniorskiej Pogoni 2003/2004 trener I drużyny i zarazem dyrektor szkoły w którym zorganizowany został obóz Waldemar Walkusz.
W piątek 30 czerwca br. pysznym obiadem intensywne, tygodniowe zgrupowanie zakończył zespół Pogoni 2003/2004 trenera Wojciecha Musuły. Podczas piłkarskiego obozu nasi piłkarze trenowali 3 razy dziennie, a w czasie wolnym grali w różne gry zespołowe, tenisa stołowego czy piłkarzyki. Nie zabrakło analizy wideo wiosennych meczów nagranych przy pomocy kamery PogońGol TV, a wieczorami wspólnego oglądania meczów Mistrzostw Europy U-21. Urozmaiceniem była wizyta w poradni dietetycznej i specjalistyczne badanie tkanki tłuszczowej. Nie zabrakło rowerowego wypadu na jezioro Lubowidz czy wizyty w saunie.
Czytaj całość…
 
Trenerzy Rubaj i Krefft na II Arka Gdynia Coaches Congress
29.06.2017.
konferencja_arka_2017_net_02.jpgTrenerzy grup młodzieżowych Pogoni Lębork Roman Rubaj i Wiesław Krefft uczestniczyli 25 czerwca br. w Gdyni w konferencji licencjonowanej przez PZPN Arka Gdynia Coaches Congress.
Wśród prelegentów piłkarskiej konferencji znalazł się m.in. Radosław Mozyrko, koordynator ds. rozwoju Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa, dr Łukasz Radzimski – koordynator ds. Szkolenia i Fizjolog w Arce Gdynia czy analityk Lecha Poznań Marek Marciniak.

- To był bardzo ciekawie spędzony dzień, spotkaliśmy tu wyjątkowych ludzi – mówi trener drużyn młodzieżowych w Pogoni Wiesław Krefft. – Szczególnie zainteresowały mnie zajęcia z psychologii sportu. Oprócz teorii mogliśmy zobaczyć solidną dawkę zajęć praktycznych, nawiązaliśmy też nowe, cenne kontakty.
Czytaj całość…
 
Pogoń 2008 na Arka Gdynia Summer Cup 2017 [ZDJĘCIA]
28.06.2017.
f_summer_cup_2017_800px_02.jpgOd 23 do 26 czerwca br. drużyna Pogoni Lębork rocznika 2008 uczestniczyła w bardzo mocnym obsadzonym XVIII Międzynarodowym Turnieju dla Młodzieży Arka Gdynia Summer Cup 2017. Rywalizowano w nim w trzech kategoriach wiekowych: U7, U9 i U11. Ekipa Pogoni wystartowała w rywalizacji U9 zajmując w niej 14. miejsce na 18 drużyn.

- Turniej stał na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym – relacjonuje Sebastian Brzozowski, asystent trenera Wiesława Kreffta. – Sztab szkoleniowy, zawodnicy i ich rodzice mogli zobaczyć jak wyglądamy na tle drużyn z Polski i zagranicy i ile pracy przed nami. Wylosowaliśmy mocną grupę z Stilonem Gorzów, pierwszą drużyną Arki Gdynia, Włocławianką, Bałtykiem Gdynia i FC Baltiką Kaliningrad z Rosji. Było dużo grania, każde ze spotkań fazy grupowej trwało 22 minuty, a pucharowe aż 26 minut. Dla chłopców udział w takiej imprezie był wielkim przeżyciem. Takie przetarcie w dużym turnieju na pewno zaprocentuje w przyszłości.
Czytaj całość…
 
Pogoń/Trójka z 1. miejsca awansowała do Ligi Wojewódzkiej D1
27.06.2017.
d2_pogon_kadra_jesien_2016_1000px.jpgWiele radości sobie i rodzicom sprawili zawodnicy rocznika 2005 Pogoni/Trójki Lębork. Nasi młodzi piłkarze w zakończonym sezonie zajęli 1. miejsce w rozgrywkach D2 gr. 1 co dało im awans do Pomorskiej Ligi Juniorów. W przyszłym sezonie zespół z Lęborka znajdzie się wśród 14 najlepszych zespołów młodzieżowych z Pomorza.
Po ostatnim meczu sezonu z Koroną Żelistrzewo (wygrana 6:0) i ostatnim gwizdku zawodnicy, rodzice i trener w specjalnie przygotowanych na tą okazję okolicznościowych koszulkach odtańczyli na środku boiska taniec radości. Pogoń/Trójka grała w mocnej gdańskiej grupie. Kluczowymi spotkaniami dla ekipy z Lęborka były wygrane jesienią i wiosną z UKS-em Jedynka Reda i GOSRiTem Luzino.

- Dziękuję wszystkim zawodnikom za bardzo dobry sezon piłkarski. Systematyczna praca dała wyniki, których tak naprawdę nie spodziewałem się – mówi trener zespołu Andrzej Małecki. - 24 mecze wygrane na 26 rozegranych, 129 bramek strzelonych i tylko 14 straconych w całym sezonie 2016/2017 to marzenie wielu trenerów. Dziękuję również rodzicom, bez których osiągnięty wynik byłby niemożliwy.
Czytaj całość…
 
Pogoń 2003/2004 na obozie [ZDJĘCIA]
26.06.2017.
oboz_pogon_c1_25_06_2017_900px.jpg3 treningi dziennie, analiza wideo meczów z wiosny, a w ramach relaksu gra w tenisa stołowego, piłkarzyki czy inne dyscypliny sportowe na sali. Wieczorem wspólne oglądanie meczów Mistrzostw Europy U-21. Tak wygląda dzień młodych piłkarzy Pogoni rocznika 2003/2004 na obozie sportowym zorganizowanym w jednej z lęborskich szkół. W planach wypad do Łeby oraz specjalistyczne badanie tkanki tłuszczowej. Humory dopisują, apetyty też. Nasi młodzi zawodnicy wraz z trenerem Wojciechem Musułą na treningi dojeżdżają rowerami, a w planie jest też wycieczka w plener na dwóch kółkach. Piłkarski obóz rozpoczął się w sobotę i potrwa do piątku.
Czytaj całość…
 
Mateusz Wachowiak strzela gole dla Marynarki Wojennej
25.06.2017.
wojsko_zawody_zagan_25_06_2017_zajawka.jpgPiłkarski sezon za nami, lecz są piłkarze co grają dalej. W Żaganiu 23 czerwca br. zakończył się w turniej piłki nożnej o Puchar Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, zwany też Nieoficjalnymi Mistrzostwami Wojska Polskiego.
W kilkudniowych zawodach zagrał min. reprezentujący Marynarkę Wojenną napastnik Pogoni Mateusz Wachowiak. Koledzy marynarze docenili starszego marynarza Wachowiaka określając go jako wiodącego zawodnika drużyny. „Wachu” w turnieju zdobył 4 gole i tytuł wicekróla strzelców. Jego drużyna zajęła 4. miejsce.
Czytaj całość…
 
"Historia lubi się powtarzać, więc ją powtórzmy!" [OPINIA]
23.06.2017.
stadion_instagram_z_gory_2017_net_200px.jpg„I co? Pogoń znowu przegrała?” – pyta ktoś bliski na powrocie do domu z Kusocińskiego 56. Któż z nas nie zna podobnych scen. W ostatnich miesiącach było ich wiele… Uśmiechy, szydera, złośliwości z klubu i drużyny w który tak mocno wierzymy. I co? i nic! Wierzymy dalej. Nic się z czerwcu 2017 nie kończy, a wiele może się zacząć!

„Dlaczego klub i jego działacze nie chcą awansować do III ligi? Brak kasy, ambicji, pomysłu?” Te pytanie przez lata padały tu i tam. Lecz czy awanse robi się czczą gadaniną? Papier wszystko przyjmie i oczywiście można składać buńczuczne obietnice, pełne żaru deklaracje i płomienne hasła. Chwilowy poklask zapewniony, ale co dalej? Śmieszność i utrata wiarygodności… Moje odczucia są całkiem inne. W Pogoni od lat ambicje są wyższe niż możliwości finansowe, organizacyjne i sportowe. Co sezon z fantazją porywamy się do rywalizacji, sporo ryzykujemy, raz wygrywamy, a raz nie. Tak było też i z 3 ligą…
Czytaj całość…
 
Zarząd Klubu i trener Walkusz podsumowali piłkarski sezon
22.06.2017.
kadra_seniorzy_pogon_wiosna_2017_950px.jpgTydzień po zakończeniu sezonu w III lidze to szczególnie pracowity okres dla Zarządu sekcji piłki nożnej Pogoni Lębork. W poniedziałek, wtorek i środę odbył się cykl spotkań w których m.in. wraz z trenerem Waldemarem Walkuszem podsumowano piłkarski sezon.

- Na środowym spotkaniu Zarządu sekcji piłki nożnej z trenerem pierwszego zespołu podsumowaliśmy miniony sezon – mówi Wiceprezes Zarządu Pogoni ds. piłki nożnej Marek Piotrowski. - Podjęliśmy decyzję o kontynuowaniu współpracy w Waldemarem Walkuszem w roli trenera drużyny seniorów. Wspólnie uznaliśmy, że nasze wizje dotycząca przyszłości Klubu są zbierze i zamierzamy kontynuować obrany ponad 2 lata temu kierunek. Mijający sezon 2016/2017 był dla nas wszystkich lekcją wielkiej pokory. Wyciągniemy z niej jak najwięcej wniosków na przyszłość. Tymczasem zabieramy się ostro do pracy aby dobrze przygotować się do nowego sezonu na IV ligowym froncie. Czasami trzeba zrobić jeden krok w tył aby pójść dwa naprzód.

W ciągu kilku dni poznamy pierwsze decyzje dotyczące składu kadry na nowy sezon. Obecnie zawodnicy są na urlopach. Drużyna seniorów ligowe przygotowania ma rozpocząć już 5 lipca br.
 
IV liga w komplecie. Start rozgrywek 5/6 sierpnia
20.06.2017.
4_liga.jpgOd kilku dni znany jest skład pomorskiej IV ligi na sezon 2017/2018. Listę klubów otwiera Pogoń Lębork, a w przyszłym sezonie na tym poziomie rozgrywek zagra także Centrum Pelplin, KP Starogard Gdański, Powiśle Dzierzgoń, Grom Nowy Staw, Arka II Gdynia, Kaszubia Kościerzyna, Gryf Słupsk, Jaguar Gdańsk, Stolem Gniewino, GKS Kolbudy, Orkan Rumia, Gedania Gdańsk, Cartusia Kartuzy, Anioły Garczegorze oraz trójka beniaminków: Wikęd Luzino, Radunia Stężyca i Start Miastko.
Rozgrywki IV ligi startują w weekend 5-6 sierpnia br.
 
Klasyfikacja strzelców III ligi, sezon 2016/2017
20.06.2017.
stasiak_przodkwowo_net.jpgCzas pierwszych podsumowań. Na początek klasyfikacja strzelców III ligi. W tej klasyfikacji zawodnicy Pogoni byli poza czołówką, a nasz zespół w 34 spotkaniach zdobył 36 goli. Po 6 trafień mają na swoim koncie Mateusz Wachowiak (wszystkie bramki zdobyte jesienią) i Fabian Słowiński. „Słowik” z kolei strzelał głównie wiosną w której zdobył 5 goli.

Koronę króla strzelców III ligi założył Łukasz Stasiak. Mogliśmy go oglądać w akcji w niedzielę, gdzie w jego dwa gole w końcówce rozstrzygnęły wynik meczu Pogoń – GKS Przodkowo. 22 trafienia zaliczył Łukasz Zagdański z Elany, a 20 goli zdobył mający już za sobą debiut ekstraklasie Paweł Tomczyk z Lecha Poznań.

Klasyfikacja strzelców III ligi, sezon 2016/2017:
Czytaj całość…
 
Pogoń 2008 wygrywa rozgrywki F1! [ZDJĘCIA]
19.06.2017.
turiej_f1_lebork_17_06_2017_800px_09.jpg21 wygranych, 8 remisów i 1 porażka oraz bilans bramkowy 66:9. Z takim dorobkiem ligowe rozgrywki zakończyła najmłodsza rozgrywkowa drużyna Pogoni rocznika 2008. Finałem sezonu był świetnie zorganizowany turniej junior F w Lęborku.
Rozgrywki w kategorii wiekowej F1 to cykl sześciu turniejów. Ostatni z nich rozegrany został 17 czerwca br. w Lęborku. Dzięki wielkiemu zaangażowaniu rodziców, sztabu szkoleniowego oraz klubu organizacyjnie ligowy turniej stał na bardzo wysokim poziomie. Młodzi zawodnicy z Pomorza mieli możliwość gry na trawiastej murawie i po raz pierwszy na regulaminowe bramki (3 x 1,55 metra). Zawody prowadził spiker, a rodzice otworzyli punkt gastronomiczny w którym każdy uczestnik bezpłatnie otrzymał ciepły posiłek. Klub dla każdego ufundował medale, a najlepsze drużyny turnieju otrzymały puchary.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 23 - 33 z 3138

Ostatni mecz

20. kolejka III ligi
Leśnik Manowo
1:2
Pogoń Lębork

Nastepny mecz

2 kwietnia - 17:00
lebork_s.png
Pogoń Lębork
:
Górnik Konin

Tabela

Gwardia
20
41
Sokół
20
39
Lech II
20
38
Przodkowo
20
37
Elana
20
35
Bałtyk 20
35
Kalisz
20
34
Jarota
20
33
Świt
20
28
10  Chwaszczyno
20
25
11  Pogoń II
20
25
12  Wda 20
24
13  Górnik
20
22
14  Polonia
20
22
15  Chemik
20
21
16  Pogoń 20
20
17  Vineta 20
20
18  Leśnik
20
6
Sponsorzy