70 lat Pogoni Lębork

Facebook

Wyszukiwarka

Sponsor techniczny

KiK
wyb.jpg

Pogoń Lębork w akcji #Gaszynchallange
18.06.2020.
Akcja #Gaszynchallange dotarła na zielone boisko! Rano Urząd Miejski w Lęborku wyznaczył Pogoń Lębork do wykonania zadania, a pod wieczór było ono wykonane‼ Charytatywna inicjatywa ogarnęła całą Polskę. Jej zadaniem jest pomoc w zbieraniu środków na leczenie chorych dzieci w tym przypadku malutkiej Darii Szepietowskiej z Gdańska. Zachęcamy do drobnych i grubych wpłat! Link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/gaszynchallengedaria 
Seria pompek nie sprawiła trudu naszym zawodnikom, którzy do indentycznego zadania nominowali Team Lębork, Stolem Gniewino i Gryf Wejherowo!

 
Pożegnanie z Michałem Jeruciem
17.06.2020.
jeruc_michal_luty_2019_800px.jpgGdy przychodził zimą 2019 roku do Pogoni dostał przydomek „Twardziel ze wschodu”. Przez 1,5 roku pobytu w Lęborku wychowanek Wigier Suwałki pokazał, że nie było to określenie na wyrost. Twarda, zdecydowana gra, 6 bramek i 12 asyst to wizytówka Michała Jerucia.
23-letniego defensywnego pomocnika nie zobaczymy już w składzie na kolejny sezon. Jeruć otrzymał wolną rękę w poszukiwaniu nowego klubu. „Jerry” nigdy nie ukrywał, że chce grać wyżej. W przerwie letniej czy zimowej uczestniczył zawsze w testach w wyższych ligach co utrudniało przygotowania z drużyną do kolejnej rundy.
Czytaj całość…
 
Nabór uzupełniający bramkarzy 2004-2008
16.06.2020.
trening_cydzik_4_06_2020_700px_01.jpgRok 2020 to zmiany w szkoleniu bramkarzy w Pogoni. Skoordynowanym szkoleniem bramkarskim objęci zostali juniorzy od 12 roku życia. 1,5 godzinne treningi dwa razy w tygodniu dla każdej grupy zawodników z roczników od 2004 do 2008 prowadzi trener Patryk Cydzik.

Trener Patryk Cydzik legitymuje się uprawnieniami trenerskimi UEFA „B”. Jako zawodnik na pozycji bramkarza grał w Pogoni Lębork, Ratuszu Lębork, Koralu Maszewo, Starcie Łebień czy niemieckim TSV Eixe. Na stanowisku trenera bramkarzy pracował kilka lat temu w Pogoni, a później w Lwie Lębork. Zaliczył też staż trenerski w Legii Warszawa.
Czytaj całość…
 
Pogoń z licencją na sezon 2020/2021 w IV lidze
15.06.2020.
pomzpn_nowe_logo.jpgKomisja ds. Licencji Klubowych Pomorskiego ZPN poinformowała, że na zdalnym posiedzeniu rozpatrzyła dokumenty klubów ubiegających się o licencję uprawniającą do gry w IV lidze w sezonie 2020/2021.
Na podstawie złożonych przez Wnioskodawców dokumentów oraz ich uzupełnieniu w terminie do wydania decyzji Komisja postanowiła przyznać licencje uprawniające do udziału w rozgrywkach IV ligi w sezonie 2020/2021 następującym klubom: Pogoń Lębork, Lechia Gdańsk SA, TS Gryf Słupsk, MKS Władysławowo, Powiśle Dzierzgoń, KTS-K Luzino, Gedania 1922 Gdańsk, Arka Gdynia SSA, Jaguar Gdańsk, Stolem Gniewino, Jantar Ustka, Wierzyca Pelplin i Grom Nowy Staw.
Czytaj całość…
 
W nowy sezon w nowych strojach [ZDJĘCIA]
12.06.2020.
stroje_metal_rom_czerwiec_2020_700px_01.jpg20 kompletów meczowych ufundowała zespołowi seniorów znana lęborska firma Metal-Rom Nasi darczyńcy to uznany w regionie producent stolarki aluminiowej, stalowej profilowanej oraz PCV. Na jej czele stoją właściciele pani Edyta Góral i Maciej Wolski. Stroje marki ZINA wykonane są w jasnoniebieskiej kolorystyce ze skośnym pasem w klubowych barwach. Na przodzie znalazł się herb klubu i logo sponsora. Na plecach duży napis POGOŃ LĘBORK.

- Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Maciejowi, który po raz kolejny zdecydował się wesprzeć nasz klub. Wcześniej komplet strojów otrzymała od niego drużyna rezerw. Ten rok jest wyjątkowy, bo nasz Klub święci 75-lecie działalności. Fajnie, że może to robić z firmą której tradycje sięgają roku 1987. Słowa podziękowania również dla członków Klubu 100, którzy wyszli z tym pomysłem i zainicjowali kontakt z firmą Metal-Rom Stroje prezentują się wyśmienicie. Będzie to nasz podstawowy komplet meczowy w nadchodzącym sezonie – deklaruje Wiceprezes Zarządu Pogoni ds. piłki nożnej Marek Piotrowski.
Czytaj całość…
 
Grom Nowy Staw odda mecz walkowerem?
12.06.2020.
pp_nowe_logo.jpg11 czerwca 2020 roku na oficjalnym profilu FB Gromu Nowy Staw ukazała się informacja o możliwym wycofaniu się drużyny Gromu z rozgrywek Pucharu Polski. To właśnie z tą drużyna mieliśmy się spotkać 11 lub 12 lipca w 1/8 finału wojewódzkiego PP. Klub z nowego Stawu zapowiedział, że 11 i 12 lipca ma w planie dwie inne gry sparingowe.
W przypadku walkoweru dla Pogoni nasz zespół w ćwierćfinale zmierzy się z trzecioligowcami, czyli z lepszym z pary KP Starogard Gdański lub Radunia Stężyca.
 
Przygotowania do nowego sezonu czas zacząć! [ZDJĘCIA]
10.06.2020.
trening_9_06_2020_seniorzy_700_px_14.jpgPunktualnie o godzinie 18.30 we wtorek 9 czerwca rozpoczęły się oficjalnie przygotowania do kolejnego sezonu w IV lidze. Na trening stawili się praktycznie wszyscy zawodnicy z ubiegłego sezonu. Wszyscy piłkarze podpisali już deklarację gry na kolejny sezon. Na zajęciach humorem tryskała para „wojskowych” czyli Przemysław Kostuch i Adrian Kochanek.
Wszyscy zawodnicy są zdrowi i gotowi na mocne treningi. Na pierwszych zajęciach zabrakło tylko Michała Jerucia (nie zobaczymy go już w Lęborku) oraz nieobecnego z innych powodów Wojciecha Dobka.
Czytaj całość…
 
Budżet Obywatelski Lęborka na rok 2021
10.06.2020.
bo_2021_toalety_zwar.jpgOd 10 do 24 czerwca trwa głosowanie na Budżet Obywatelski Miasta Lęborka na rok 2021. Wśród wielu projektów jest też taki związany z funkcjonowaniem naszego Klubu. Projekt pn. „Remont wnętrza budynku przy ul. Krzywoustego 1 dla lęborskich stowarzyszeń i organizacji pożytku publicznego” pozwoli na remont budynku w którym mieści się biuro Pogoni Lębork. Przyjmujemy w nim wielu gości, spotkamy się na zebraniach i innych ważnych klubowych wydarzeniach, trzymamy w nim klubową dokumentację. Stan budynku i toalet wymaga pilnej interwencji. Realizacja wartego 200 tys. zł projektu powinna w tym pomóc.

Zachęcamy mieszkańców Lęborka i sympatyków Pogoni Lębork do oddania głosu na projekt nr 1 w kategorii „duży projekt”. Do głosowania uprawnieni są po podaniu numeru PESEL mieszkańcy miasta od 13 roku życia. Głosować można tylko internetowo za pomocą platformy https://lebork.budzet-obywatelski.org/glosowanie
Czytaj całość…
 
Juniorzy młodsi trenują formacjami [ZDJĘCIA]
04.06.2020.
b_trening_formacjai_28_05_2020_700_px_04.jpgDłuższe niż zazwyczaj są niektóre treningi drużyny juniorów młodszych trenera Wojciecha Musuły. Zawodnicy podzieleni zostali na formacje defensywną i ofensywną i w małych grupach uczestniczą w specjalistycznych zajęciach dostosowanych do zajmowanej pozycji na boisku.
Na zdjęciach trening obrońców i defensywnych pomocników.
Czytaj całość…
 
Seniorzy wznowią treningi na stadionie 9 czerwca
02.06.2020.
pogon_kaszubia_19_10_2019_120px.jpgZawodnicy drużyny seniorów Pogoni wracają do treningów na stadionie! Po wielu tygodniach zajęć zdalnych czwartoligowi piłkarze spotkają się wreszcie osobiście i we wtorek 9 czerwca o godzinie 18.30 rozpoczną zajęcia na boisku.
- Od połowy marca, oraz w kwietniu i maju zawodnicy trenowali indywidualnie. W związku z nowymi przepisami znoszącymi limity liczby osób trenujących na boisku oraz zgody na korzystanie z szatni czy natrysków wracamy do tradycyjnych treningów - wyjaśnia trener Waldemar Walkusz.
Czytaj całość…
 
Puchar Polski. Z Gromem zagramy 11 lub 12 lipca
02.06.2020.
pp_nowe_logo_niebieskie.jpgPomorski Związek Piłki Nożnej wyznaczył terminarz dokończenia rozgrywek Pucharu Polski. 1/8 finału rozegrana zostanie 11 lub 12 lipca. Pogoń na etapie gra z Gromem Nowy Staw. Termin ćwierćfinału to 18/19 lipca, półfinału 25/26 lipca, a finału 12 sierpnia. Miejsce finału nie jest jeszcze znane.

Awans do 1/8 wojewódzkiego Pucharu Polski dały Pogoni wyjazdowe zwycięstwa z KS Damnica (6:1) i Bytovią II Bytów (7:1). Kolejnym przeciwnikiem biało-niebiesko-czerwonych będzie Grom Nowy Staw. Korzystając z regulaminowego wybiegu w tej edycji pucharu pierwsza drużyna z Nowego Stawu gra jako „rezerwy”. Grom w tym sezonie utrzymał się w III lidze, choć na własną prośbę zagra w IV lidze. To nie koniec zawirowań w Nowym Stawie. Z funkcją trenera kilka dni temu pożegnał się Grzegorz Obiała. Zastąpił go pochodzący z Malborka Ryszard Walendziak. Prawdopodobne są także zmiany w kadrze Gromu. Zwycięzca meczu Grom II – Pogoń zagra z lepszym z trzecioligowej pary Radunia Stężyca – KP Starogard Gdański.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 45 - 55 z 4174

IV liga - tabela i wyniki

logo_zlote.gif 
Sponsorzy