70 lat Pogoni Lębork

Facebook

Wyszukiwarka

Sponsor techniczny

KiK
wyb.jpg

Waldemar Walkusz i drużyna Pogoni docenieni w 68. Plebiscycie Sportowym "Dziennika Bałtyckiego"
08.01.2021.
plebiscyt_db_2020_db.jpgNasz trener i drużyna docenieni w 68. Plebiscycie Sportowym „Dziennika Bałtyckiego”! W zakończonym wczoraj wieczorem etapie lokalnym popularnego konkursu Pogoń Lębork głosami czytelników wygrała w kategorii Trener Dekady – Waldemar Walkusz i Drużyna Dekady – seniorzy Pogoni Lębork.
Plebiscyt Sportowy "Dziennika Bałtyckiego" to najstarszy i najbardziej prestiżowy ranking sportowy w naszym regionie. Zdobycie tytułu Trenera Dekady i Drużyny Dekady przez reprezentantów Pogoni to potwierdzenie wysokiego poziomu sportowego i promocyjnego naszego Klubu. Zwycięstwo na etapie lokalnym w Lęborku i Powiecie Lęborskim dało naszemu trenerowi i drużynie awans do etapu wojewódzkiego. Rozpocznie on się w przyszłym tygodniu. Gratulujemy!
Czytaj całość…
 
"Piłkarska 4 liga to sport dla koneserów" cz. II - wywiad z Łukaszem Hrycykiem
01.01.2021.
hrycyk_lukasz_miks.jpgPrzedstawiamy drugą część rozmowy z wiernym kibicem Pogoni Lębork Łukaszem Hrycykiem. Pierwszą część rozmowy można przeczytać TUTAJ 
W ciągu ponad 28-letniego stażu na trybunach „Fryta” wiele przeżył, jeszcze więcej zobaczył i właśnie głównie wspomnienia sportowo-kibicowskie zdominowały tą część rozmowy.

To może zacznę od początku. Skąd Ty się w ogóle wziąłeś na Pogoni?
Czytaj całość…
 
"Piłkarska 4 liga to sport dla koneserów" cz. I - wywiad z Łukaszem Hrycykiem
30.12.2020.
hrycyk_lukasz_2020.jpgŁukasza Hrycyka zna z pewnością każdy szanujący się kibic Pogoni Lębork. „Fryta” na trybunach Pogoni pojawił się jako nastolatek ponad 28 lat temu. Przez ten okres wiele przeżył i zobaczył, ale też aktywnie włączył się w życie kibiców i klubu. Najbardziej kojarzony jest z klubową telewizją PogońGol oraz z wielu działań organizacyjnych przy meczach. Od dobrych kilku lat tworzy efektowne grafiki na stronę internetową Pogoni oraz klubowy FB.
Korzystając z przerwy w rozgrywkach porozmawialiśmy z Łukaszem Hrycykiem o Pogoni i futbolu w wielu wymiarach. W pierwszej części rozmowy „Fryta” podsumował ostatnie wyniki i poziom pomorskiej 4 ligi oraz zabrał głos w sprawie stadionu, frekwencji przy Kusocińskiego i popularności Pogoni w mieście czy pierwszych próbach naszego klubu w e-sporcie. W drugiej części rozmowy, którą opublikujemy wieczorem 1 stycznia nasz rozmówca podzieli się swoimi bogatymi wspomnieniami dotyczącymi Pogoni, reprezentacji Polski i wielu innych historii.

Znamy się Łukaszu już kilkadziesiąt lat i zawsze ceniłem Twoje opinie dotyczące wielu aspektów życia Pogoni Lębork. Jak więc wygląda Twoja ocena roku 2020 w drużynie seniorów?
Czytaj całość…
 
Sportowo-prywatny alfabet Andrzeja Małeckiego
28.12.2020.
maecki_andrzej_sierpienn_2014_700px.jpgW „Głosie Pomorza” ukazał się dziś (28.12) alfabet z życia futbolowego i rodzinnego trenera Andrzeja Małeckiego. Pan Andrzej w swoim bogatym dorobku ma wiele sukcesów jako zawodnik Pogoni, a później jako trener drużyn seniorskich i juniorskich w naszym klubie.Wiele pokoleń lęborczan i nie tylko kojarzy go jako z pracy jako nauczyciel wychowania fizycznego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym i Szkole Podstawowej nr 3.
Alfabet zawiera wiele wspomnień, nazwisk i wydarzeń związanych z piłką nożną i Pogonią Lębork. W wersji internetowej alfabet Andrzeja Małeckiego można przeczytać TUTAJ
Czytaj całość…
 
Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku od Pogoni Lębork!
24.12.2020.
kartka_pogon_boze_narodzenie_2020.jpg
 
"Zawsze chcę być w środku zespołu" - wywiad z trenerem Dariuszem Nawrockim
23.12.2020.
nawrocki_dariusz_2020_750px.jpgKondycją biegową, sprawnością imponuje do dzisiaj i ma wielkie doświadczenie i sukcesy jako lekkoatleta, maratończyk i trener. Od ponad 16 lat pracuje z piłkarzami jako specjalista od przygotowania motorycznego. Z seniorskim zespołem Pogoni Lębork Dariusz Nawrocki współpracuje od stycznia 2020 roku. Korzystając z przerwy w rozgrywkach zapytaliśmy pana Darka o jego zaangażowanie w naszym Klubie i nie tylko.

Na początek pytanie oczywiste. Skąd się w ogóle trener wziął w Pogoni?
- To było na początku tego roku w styczniu. Zdzwoniłem się z trenerem Waldemarem Walkuszem, bo od czasu do czasu dzwoniliśmy do siebie i rozmawialiśmy na bliskie nam tematy. No i zaproponowałem, że w tej sytuacji gdy sport szkolny powoli gaśnie i mam więcej czasu to mógłbym społecznie pomóc przy drużynie. Na co dzień pracuję w najlepszej szkole w Leśnicach, do tego prowadzę zajęcia biegowe z dziećmi i amatorami biegania. Zadeklarowałem, że raz czy dwa razy w tygodniu mogę popracować z drużyną seniorów. Trener Waldemar zgodził się i tak tu prawie rok jestem.
Czytaj całość…
 
Przemysław Kostuch celuje w Puchar
21.12.2020.
kostuch_przemyslaw_800px_jesien_2020.jpgRosły obrońca seniorskiej drużyny Pogoni Przemysław Kostuch to z pewnością wyróżniająca się postać w zespole Waldemara Walkusza. 32-letni zawodnik włożył duży wkład w tym roku w sukces drużyny Pogoni w Pucharze Polski.
W portalu lebork.naszemiasto.pl pojawił się duży artykuł z rozmową z Przemysławem Kostuchem, który przypomniał m.in. w nim swoją pucharowa przygodę z Gryfem Wejherowo. Wraz z Adrianem Kochankiem „Kosti” dotarł aż do ćwierćfinału z Legia Warszawa. Artykuł pt. „Pogoń Lębork pozostaje w grze o zwycięstwo w regionalnym Pucharze Polski. Przemysław Kostuch: Mam nadzieję, że wygramy” można przeczytać - TUTAJ
Czytaj całość…
 
Gadżety Pogoni Lębork pod choinkę
20.12.2020.
gadzety_grudzien_wystawa_700px.jpgZ takich prezentów każdy kibic czy sportowiec Pogoni Lębork będzie zadowolony!!  Na Targowisku Miejskim w sklepie obuwniczym przy ul. Handlowej (pod Solarium "Tropicana") można zaopatrzyć się w trzy rodzaje pamiątek Pogoni. Zachęcamy do zakupów, liczba gadżeow ograniczona! W sprzedaży są aktualnie:

- szalik (30 zł)
- kalendarz na rok 2021 (20 zł)
- mini koszulka (20 zł
Czytaj całość…
 
Juniorzy młodsi Pogoni podsumowali pracowity rok
19.12.2020.
b_kadra_jesien_2020.jpgSmaczna pizza spożyta w doborowym towarzystwie zakończyła pracowity rok juniorów młodszych trenera Wojciecha Musuły. W czwartek (17.12) na stadionie odbyły się ostatnie zajęcia drużyny w tym roku. Z pomocą multimedialnej prezentacji trener Musuła podsumował wspólną pracę oraz dokonał analizy odbytych testów motorycznych. Zawodnicy dostali również wytyczne co do pracy indywidualnej. Trener przeprowadził także krótką rozmowę indywidualną z każdym zawodnikiem.
- Jesteśmy bardzo zadowoleni z okresu, który wspólnie przepracowaliśmy i gotowi na dalszy wspólny rozwój – mówił po spotkaniu trener Wojciech Musuła.

Drużyna złożona z piłkarzy rocznika 2004 i 2005 rywalizuje w rozgrywkach słupskiej klasy okręgowej junior „B”. Zespół na półmetku sezonu zajmuje 2. miejsce w tabeli.
Czytaj całość…
 
Pogoń w rozgrywkach ePucharu w FIFA21 dotarła do ćwierćfinału
18.12.2020.
fifa21_dzieki_za_walke_2020_700px.jpgDrużyna Pogoni Lębork wystąpiła w regionalnych oficjalnych rozgrywkach ePucharu Polski w grę FIFA21 organizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej. W składzie dwuosobowego teamu znalazł się Jakub Cierocki i Adam Bednarkiewicz. 17 grudnia br. biało-niebiesko-czerwona drużyna rywalizowała z grupie II z klubami z województwa wielkopolskiego, pomorskiego, zachodnio-pomorskiego i kujawsko-pomorskiego.

Pogoń grę rozpoczęła od drugiej rundy wygrywając 6:3 z MOKS Piaski Bydgoszcz. W ćwierćfinale nasz e-zespół trafił na późniejszego zwycięzcę turnieju Amatora Kiełpino. Po zaciętej walce wygrał Amator 4:2. Eliminacje regionalne wygrał wspomniany wcześniej Amator Kiełpino, drugi był Zawisza Bydgoszcz, trzecie miejsce przypadło MKS Olimpii Koło i Pogromowi Luboń.
Czytaj całość…
 
Pogoń w oficjalnych rozgrywkach ePucharu Polski w FIFA21!
14.12.2020.
fifa_grafika_gracze_900_px.jpgPogoń Lębork wystawia dwuosobową drużynę w oficjalnym ePucharze Polski organizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej. W składzie dwuosobowego teamu po wewnętrznych testach znalazł się Jakub Cierocki i Adam Bednarkiewicz.
Pierwszym etapem będą eliminacje regionalne. Pogoń trafiła do grupy 2 z klubami z województwa wielkopolskiego, pomorskiego, zachodnio-pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Mecze tej grupy rozegrane zostaną 17 grudnia. Zwycięzca awansuje do rozgrywek centralnych złożonych z klubów od III ligi do Ekstraklasy.

- Na nasze ogłoszenie naborowe do e-drużyny odpowiedziało kilkanaście osób w tym wiele z innych regionów Polski oraz piłkarze z okolicznych klubów. Postanowiliśmy na ludzi z Lęborka, zachowanie tożsamości i związków graczy z naszym Klubem było priorytetem. Stąd też obecność Jakuba i Adama bardzo doświadczonych jak na nasze miasto e-sportowców. To nasze początki z tego typu aktywnością, przecieranie szlaku no i przy tym garść emocji w zimowej przerwie - mówi opiekun drużyny Janusz Pomorski z zarządu sekcji piłki nożnej Pogoni.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 45 - 55 z 4337

IV liga - tabela i wyniki

logo_zlote.gif 
Sponsorzy