70 lat Pogoni Lębork

Facebook

Wyszukiwarka

Sponsor techniczny

KiK
wyb.jpg

Covidowy trening to ściema... [PRIMA APRYLIS]
01.04.2021.
emotikon_prima.jpgPoranna informacja 1 kwietnia 2021 roku o testach maski gazowej przez Alaksandra Atanackovicia i wieczornym covidowym treningu na stadionie to oczywiście primaaprilisowy żarcik.
Wierzymy, że wszystko się skończy jak najszybciej i bez masek, z werwą Pogoniści ruszą do treningów i dobrej gry!.
PS. Specjalne pozdrowienia dla "Aleksa".
 
Covidowy trening na stadionie
01.04.2021.
prima_aleks_maska.jpgPróba wyszła pozytywnie, więc czas na kolejny krok. Dziś wieczorem na stadionie odbędzie pierwszy w sportowym lockdownie covidowy trening! Jeżeli wypadnie pozytywnie jest szansa na wznowienie rozgrywek ligowych tuż po świętach!
Środowisko piłkarskie dość jasno wypowiedziało się na temat rządowych obostrzeń sanitarnych zawieszających rywalizację sportową amatorów. Piłkarskie związki w Warmińsko-Mazurskim i Wielkopolsce znalazły nawet proceduralną furtkę by rozgrywać mecze. Pogoń postanowiła jeszcze szerzej otworzyć bramy dla sportowej rywalizacji. W porozumieniu z PoMZPN-em i lęborskim Sanepidem, przy przychylności administratora stadionu Centrum Sportu i Rekreacji 1 kwietnia wznowione zostaną treningi w pełnym reżimie sanitarnym zgodnie z dewizą DDM (Dystans, Dezynfekcja, Maseczka).
Czytaj całość…
 
Treningi i mecze odwołane od 27 marca do 9 kwietnia 2021
26.03.2021.
covid_odwolane_mecze.jpgTreningi i mecze amatorskich drużyn sportowych w Polsce w tym Pogoni Lębork zawieszone od 27 marca do 9 kwietnia! Dotyczy to drużyn seniorów i juniorów.
Wczoraj wieczorem opublikowane zostało Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 25 marca 2021 roku (Dziennik Ustaw pozycja 546) zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. W treści rozporządzenia wykreślono współzawodnictwo dzieci i młodzieży w tym możliwość organizowania zajęć sportowych oraz wydarzeń sportowych. Tym samym rozgrywki juniorskie organizowane przez Pomorski Związek Piłki Nożnej w Gdańsku w okresie od dnia 27 marca 2021 r. do dnia 9 kwietnia 2021 r. zostają zwieszone.
Ponadto nie mogą odbywać się zajęcia treningowe oraz nie mogą być rozgrywane mecze o charakterze towarzyskim/kontrolnym.
 
Pamiątkowy medal dla Drużyny i Trenera Dekady dotarł do Lęborka!
17.03.2021.
druzyna_dekady_2021_medal_db_700px.jpgZespół seniorów Pogoni Drużyną Dekady w 68. Plebiscycie Sportowym „Dziennika Bałtyckiego”! Do biura Klubu kilka dni temu dotarł medal i dyplom potwierdzający przyznanie tego zaszczytnego tytułu. Identyczną nagrodę w kategorii Trener Dekady otrzymał nasz szkoleniowiec Waldemar Walkusz!
Plebiscyt Sportowy "Dziennika Bałtyckiego" to najstarszy i najbardziej prestiżowy ranking sportowy w naszym regionie. Zdobycie tytułu Trenera Dekady i Drużyny Dekady przez reprezentantów Pogoni to potwierdzenie wysokiego poziomu sportowego i promocyjnego naszego Klubu. Piękna nagroda!
Czytaj całość…
 
Rozgrywki IV ligi na Pomorzu wstrzymane
14.03.2021.
covid_futbol.jpgPomorski Związek Piłki Nożnej poinformował, że zgodnie z ogłoszonymi obostrzeniami dla województwa pomorskiego czasowo zawieszone zostały rozgrywki IV ligi oraz niższych klas rozgrywkowych seniorskich. Ograniczenia sanitarne na Pomorzu zgodnie z rządowym zarządzeniem obowiązuje od 13 do 28 marca 2021 roku i wielce prawdopodobnie, że zostanie przedłużone.
Zakaz nie dotyczy rozgrywek juniorskich i rozgrywek seniorskich III ligi wzwyż.
Czytaj całość…
 
1% podatku można przekazać na Pogoń!
13.03.2021.
1_logo.jpgDo końca kwietnia 2021 trwa rozliczanie podatku dochodowego za rok 2020. Dzięki współpracy z Fundacją „Partnerstwo” w tym roku po raz ósmy będzie możliwość przekazania swojego 1% podatku na sekcję piłki nożnej Pogoni Lębork. Zachęcamy wszystkich sympatyków naszego klubu do wspomożenia w ten sposób piłkarskiej Pogoni.

W myśl przepisów 1% podatku dochodowego za 2020 r. mogą przekazać podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych, podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, oraz podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą korzystający z liniowej stawki podatku.
Aby przekazać 1% podatku należy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym podając: numer KRS: 0000197334  W rubryce cel szczegółowy należy wpisać "Pogoń Lębork, ul. Krzywoustego 1 – piłka nożna".

Urząd Skarbowy w terminie do 3 miesięcy przekaże 1% podatku należnego na konto Fundacji, a z kolei Fundacja przekaże 100% środków w formie umowy darowizny na klub Pogoń Lębork. Dziękujemy!
 
Arkadiusz Kolke zwiększy rywalizację w bramce
11.03.2021.
kolke_arkadiusz_800px_2021.jpgArkadiusz Kolke, bramkarz o statusie młodzieżowca dołączył oficjalnie do drużyny seniorów Pogoni. Zawodnik ten od wielu tygodni trenuje z drużyną i wystąpił w dwóch grach kontrolnych.
Urodzony 19 maja 2002 roku bramkarz jest wychowankiem FC Gowidlino. W klubie tym spędził aż 11 lat. Mierzący 188 cm wzrostu i mający 87 kg wagi zawodnik kontakt z seniorską piłką miał przez pół roku w Aniołach Garczegorze. Potem miał przerwę w grze. Do Pogoni przyszedł na zasadzie wolnego zawodnika.
Witamy na biało-niebiesko-czerwonym pokładzie!
Czytaj całość…
 
Pogoń 2013/2014 zagrała pod szyldem Juventusu [ZDJĘCIA]
10.03.2021.
e2_turniej_wejher_cup_7_03_2021_800px_01.jpgW niedzielę (7.03.2021) Młoda Pogoń wzięła udział w turnieju Wejher Cup 2021. Drużyna rocznika 2013 trenera Macieja Frącka zagrała w składzie: Wojtek Zaręba, Artur Czajkowski, Kuba Reuter, Mikołaj Galewski, Artur Szymański, Miłosz Pawlicki i dwóch młodszych zawodników z rocznika 2014 Janek Dołębski i Antek Bojarczuk.
Pogoniści rozegrali 7 spotkań po 8 minut. Grano systemem każdy z każdym. Drużyny z Pomorza przybrały nazwy najlepszych klubów europejskich: Realu, Barcy, PSG, Napoli, Bayernu, Manchesteru City, Liverpoolu, Borussi Dortmund no i Juventusu (Pogoń). Klasyfikacji końcowej nie było, każdy uczestnik dostał medal.
Czytaj całość…
 
Edward Jadeszko (1953-2021). Wspomnienia
08.03.2021.
jadeszko_edward_wspomnienia.pngNa Cmentarzu Parafialnym w Lęborku pożegnaliśmy 8 marca 2021 roku jednego z najlepszych jak nie najlepszego piłkarza Pogoni Lębork w latach 70-tych oraz wieloletniego trenera piłki nożnej w naszym Klubie Edwarda Jadeszko

W książce „70 lat z Lęborskim Klubem Sportowym Pogoń Lębork” autorstwa Ryszarda Górnego pierwszy raz nazwisko Jadeszko pojawia się na stronie trzydziestej drugiej. Ryszard Górny w roku 1967 po ukończeniu kursu instruktora piłki nożnej zorganizował z udziałem ok. 150 uczestników w wieku 12-16 lat I Turniej „Dzikich Drużyn”. Wybrał po nim 40 chłopaków, z których do klubu wstąpiło 25. Nazwał tą drużynę „dzikusami”. Wśród nich znalazł się też wtedy 14-letni Edek, który pod okiem trenera Górnego szybko stał się ważnym zawodnikiem drużyny juniorskiej.
Czytaj całość…
 
Falstart na początek piłkarskiej wiosny [RELACJA & FOTO]
06.03.2021.
pogon_stolem_6_03_2021_120px.jpgBez zdobyczy punktowej piłkarską wiosnę rozpoczęła drużyna Pogoni. Do Lęborka na inaugurację ligowego grania w roku 2021 przyjechał nie byle kto, niepokonany w tym sezonie wicelider Stolem Gniewino. Wygrali wysoko goście, choć trenerzy obu drużyn przyznali, że wygrana po przebiegu gry była ciut za wysoka.
Trener Walkusz do gry w wyjściowej „11” wydelegował m.in. Piotra Pióra. To był jego debiut w Pogoni. Na nietypowej pozycji prawego obrońcy zagrał Wojciech Musuła. Z powodu przepisów sanitarnych mecz rozegrany został bez udziału widzów.


 
Mocny początek z wiceliderem
06.03.2021.
pogon_stolem_herby.jpgPiłkarską wiosnę rozpoczynamy meczem z wiceliderem IV ligi Stolemem Gniewino. Mecz 18. kolejki rozegrany zostanie w sobotę 6 marca o godz. 14 na boisku ze sztuczną murawą w Lęborku. Z powodu ograniczeń epidemicznych i zamknięciem stadionów dla kibiców spotkanie rozegrane zostanie bez udziału widzów.
Stolem to aktualny wicelider rozgrywek. Drużyna dobrze znanego w Lęborku trenera Tomasza Dołotki wygrała jesienią 14 meczów, 2 zremisowała i ani razu nie przegrała. Do lidera z Kościerzyny Stolem traci zaledwie 1 punkt.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 45 - 55 z 4374

IV liga - tabela i wyniki

logo_zlote.gif 
Sponsorzy