KiK

Spikerka na Pogoni tylko po polsku [PRIMA APRILIS]
01.04.2018.
buzka.jpgGdyby nie język kaszubski wielu by się nabrało ;-))
Prima aprilisowym żartem była dzisiejsza informacja o rozpoczęciu kursu spikera UEFA Pro przez klubowego spikera Piotra Kalkowskiego. Pisaliśmy o tym w artykule „Piotr Kalkowski rozpoczyna kurs spikera UEFA Pro” . Posiadane przez Pana Piotra uprawnienia w zupełności wystarczają do prowadzenia spotkań IV i III ligi i nie jest konieczny dodatkowy kurs czego skutkiem byłoby prowadzenie spikerki na spotkaniach Pogoni Lębork w języku polskim, angielskim a czasem i kaszubskim. A może szkoda?

Piotr Kalkowski rozpoczyna kurs spikera UEFA Pro
01.04.2018.
kalkowski_piotr_2018_750px.jpg„Radiowy” głos naszego klubowego spikera Piotra Kalkowskiego zna każdy bywalec stadionu przy Kusocińskiego 56. To właśnie profesjonalne prowadzenie piłkarskich spotkań dało przepustkę naszemu spikerowi do zawodowego rozwoju. Jeszcze w tym miesiącu Pan Piotr rozpoczyna organizowany przez Pomorski Związek Piłki Nożnej kurs spikera UEFA Pro.

Co ciekawe obowiązkowa, 15-godzinna praktyka zrealizowana zostanie na stadionie w Lęborku. Do końca sezonu spikerka na meczach Pogoni prowadzona będzie tak jak w spotkaniach międzynarodowych w języku polskim i angielskim a czasami i kaszubskim.
Czytaj całość…

Wesołego Alleluja!
31.03.2018.

"Będzie to dla nas trudna runda" - wywiad z prezesem Markiem Piotrowskim
30.03.2018.
piotrowski_marek_2016_600px.jpgRozegrane cztery wiosenne kolejki ligowe i świąteczna przerwa to dobra okazją by dłużej porozmawiać z prezesem piłkarskiej sekcji Pogoni Lębork Markiem Piotrowskim.

Trudno z prezesem ostatnio umówić się na rozmowę…
- Start rozgrywek ligowych zawsze wymaga dużego zaangażowania. Trzeba dopiąć wszelkie formalności. Wiosna za pasem, więc coraz więcej czasu spędzam w Łebie gdzie na co dzień pracuje. Do tego dochodzą zajęcia „Szkółki Pogoni” z naszymi najmłodszymi skrzatami. Nie rezygnuje ze swoich pasji. 5 razy w tygodniu biegam, przede mną kilka ambitnych startów. Przy natłoku obowiązków nie wolno zapominać o rodzinie i jej poświęcać jak najwięcej czasu.

W połowie stycznia po regionie pomorskim gruchnęła wiadomość o rezygnacji z funkcji trenera pierwszego zespołu Waldemara Walkusza. Było to dla prezesa zaskoczenie?

Konferencja prasowa po meczu Pogoń - Stolem [WIDEO]
28.03.2018.
Konferencja prasowa po meczu 21. kolejki IV ligi Pogoń Lębork - Stolem Gniewino. Drużynę gości reprezentował trener Tomasz Dołotko oraz zawodnik Krystian Patok. Z Pogoni na pomeczowym w spotkaniu z mediami udział wziął trener Grzegorz Lewandowski oraz zawodnik Michał Katzor.

Przedświąteczna porażka ze Stolemem [RELACJA & FOTO]
28.03.2018.
pogon_stolem_28_03_2018_120px.jpgKompletnie nie wyszedł drużynie Pogoni przedświąteczny mecz ze Stolemem Gniewino. Podobnie jak w Garczegorzu Pogoń straciła bramkę przed przerwą, a po zmianie stron padł kolejny cios. To będzie dla nabierającego doświadczenia zespołu trudna wiosna. Najważniejsza będzie solidna praca, łapanie minut przez młodych zawodników i gra z pełnym zaangażowaniem.
W meczowej „11” po raz pierwszy tej wiosny zabrakło Janowicza i Kreffta. O ile ten pierwszy na boisku pojawił się po przerwie, to drugi uległ poważniejszej kontuzji. Na mecz ze Stolemem Filip Krefft przybył w ortopedycznym kołnierzu. Leczenie zerwanych mięśni barku może potrwać kilka tygodni.

Mateusz Żukowski zagrał we wszystkich meczach U-17 Elite Round
28.03.2018.
zukowski_mateusz_u17_lca_pl_pol_mac_24_03_2018_600pox.jpg1 zwycięstwo, 1 remis, 1 porażka i Reprezentacja Polski U-17 nie awansowała do Mistrzostw Europy w Londynie.
W Legnicy 27 marca zakończył się turniej Elite Round U-17, druga runda eliminacji do ME. Po remisie 2:2 z Gruzją (pierwszy gol w Reprezentacji Mateusza Żukowskiego!!), wygranej 3:0 z Macedonią i jednobramkowej porażce z Irlandią biało-czerwoni zajęli 3. miejsce w grupie. W decydującym meczu z Irlandczykami, podobnie jak we wszystkich wcześniejszych spotkaniach turnieju zagrał nasz wychowanek, a dziś zawodnik Lechii Gdańsk Mateusz Żukowski.

Środa na stadionie. Zapraszamy na mecz Pogoń - Stolem
27.03.2018.
pogon_stolem_herby.jpgDwa terminy rozegrania 21. kolejki miały do wyboru kluby IV ligi (środa 28 lub sobota 31 marca). Pogoń zdecydowała się zagrać w środę 28 marca o godz. 16.30. Mecz ze Stolemem Gniewino rozegrany zostanie na boisku ze sztuczną nawierzchnią Stadionu Miejskiego w Lęborku.
Drużyna Pogoni do meczu podejdzie bez pauzującego za żółte kartki Łukasza Kłosa.

Goście z Gniewina zajmuje obecnie wysoką, 5. lokatę w tabeli IV ligi. Tydzień temu Stolem przegrał u siebie z Arką II Gdynia 1:2. Jedynego gola dla gniewinian zdobył w ostatniej minucie spotkania dobrze znany lęborskiej publiczności Mateusz Wachowiak. To jedyny ligowy mecz rozegrany wiosną przez zespół z Gniewina. W przerwie zimowej do Stolemu w ramach półrocznego wypożyczenia przeszedł Mateusz Madziąg. Nie znalazł się on w kadrze meczowej na rezerwy Arki.

"Klątwa Sahary" nie odpuszcza [RELACJA & FOTO]
25.03.2018.
pogon_anioly_25_03_2018_120px.jpg„Klątwa Sahary” nie odpuszcza. Nie udał się i to nie pierwszy raz wyjazd Pogoni do Garczegorza. Na koślawej i grząskiej murawie górą byli gospodarze. Pogoń tylko raz wygrała do tej pory na "Saharze" i to dość dawno bo w roku 2010. Okazja do rewanżu będzie tuż po Świętach. 4 kwietnia oba zespoły spotkają się w ramach rozgrywek Pucharu Polski. Mecz rozegrany zostanie w Lęborku.
O tym, że dla młodego zespołu Pogoni wiosna 2018 będzie okresem nauki i wdrażania młodzieżowców w dorosłą piłkę było wiadomo od kilku miesięcy. Nauka ta bywa bolesna. Na zmotywowane Anioły i „specyficzne” boisko Pogoń nie miała za wiele argumentów.

Wyprawa na "Saharę". W niedzielę mecz Anioły - Pogoń
23.03.2018.
anioly_pogon_net.jpgNiedzielę spędzamy na „Saharze”! 25 marca w Garczegorzu o godz. 14 Pogoń w ramach 20. kolejki IV ligi zmierzy się z Aniołami Garczegorze.
W obozie biało-niebiesko-czerwonych pełna mobilizacja. Do gry pali się kontuzjowany w zeszłym tygodniu Łukasz Kłos. Wielce prawdopodobne, że „Kłosika” zobaczymy na boisku. W ekipie z Lęborka nikt nie pauzuje za żółte kartki. Na czwartkowym treningu stawił się komplet zawodników w tym powracający po kontuzji Nowakowski czy chorobie Stankiewicz. Ten drugi znalazł się w kadrze meczowej. Wszyscy są zmotywowani, żądni zwycięstwa, choć ze świadomością że mecz z Aniołami wymaga skupienia i 110% zaangażowania.

Puchar Polski. 4 kwietnia zagramy u siebie
21.03.2018.
pp_nowe_logo.jpgPoznaliśmy termin meczu 1/8 finału regionalnego Pucharu Polski. 4 kwietnia 2018 o godz. 17 na Stadionie Miejskim w Lęborku o awans do ćwierćfinału zagramy z Aniołami Garczegorze. Zwycięzca tego meczu zagra w kolejnej rundzie z lepszym z pary Gryf Słupsk – GKS Przodkowo.
Dla zdobywcy regionalnego Pucharu Polski czeka nagroda 30 tys. zł. Przegrany na osłodę otrzyma 7 tys. zł. Przypomnijmy, że Pogoń ostatni raz zdobyła wojewódzkie trofeum w sezonie 2015/2016 wygrywając finał w Rumi z Brdą Przechlewo. Finał wojewódzkiego Pucharu Polski 13 czerwca. Od 1/8 PP obowiązuje drabinka. Prezentujemy ją w załączeniu.