Sponsor techniczny

KiK

Pogoń sezon 2018/2019 w IV lidze kończy na 12. pozycji [TABELA]
24.06.2019.
44 punktów, 12 zwycięstw, 8 remisów, 16 porażek i 12. pozycja w tabeli. To dorobek drużyny Pogoni Lębork w rozgrywkach IV ligi sezon 2018/2019. Awans do III ligi wywalczył Grom Nowy Staw. Spadek do V ligi przypadł Orkanowi Rumia, GKS Kolbudy, Bytovii II Bytów i Aniołom Garczegorze.Tabela końcowa:

Po ciosach Kostucha i Iwańskiego Anioły spadły do V ligi [RELACJA & FOTO]
24.06.2019.
pogon_anioly_23_06_2019_120_px.jpgPięknie z lęborską publicznością pożegnali się piłkarze Pogoni. W ostatnim meczu sezonu nasza drużyna zagrała z walczącymi o utrzymanie Aniołami Garczegorze. Dwa śmiertelne ciosy w 13 i 45 minucie pozbawiły gości nadziei, a drużyna z Garczegorza tym samym pożegnała się z IV ligą. Było to 12 zwycięstwo Pogoni w sezonie 2018/2019.

Do meczu z Aniołami Pogoń podchodziła w dużym osłabieniu. Pauza za żółtą kartkę Szymańskiego, kontuzja Kochanka i wyjazd Węglińskiego plus wcześniejsze kontuzje i absencje spowodował, że na ławce trener Walkusz miał tylko czterech młodzieżowców. Do kadry niespodziewanie wrócił Łukasz Janowicz. „Janka” przebywał akurat w Lęborku świeżo po żołnierskim ślubowaniu. Z marszu zagrał mecz i szło mu bardzo fajnie.

Ta ostatnia niedziela... Pogoń-Anioły na zakończenie sezonu
21.06.2019.
pogon_anioly_net.jpg„To ostatnia niedziela, dzisiaj się rozstaniemy (…), na wieczny czas…” śpiewał przed laty Mieczysław Fogg. Tak, to już koniec… W niedzielę 23 czerwca o godz. 17 na Stadionie Miejskim w Lęborku ostatnia, 38. kolejka IV ligi sezonu 2018/2019. Pogoń przy Kusocińskiego 56 podejmie Anioły Garczegorze.

Nasz zespół zajmuje obecnie 13. lokatę w tabeli z szansą o awans o oczko wyżej. Niestety nie najlepiej wygląda sytuacja kadrowa przetrzebionej kontuzjami i innymi okolicznościami drużyny. Z powodu pauzy za żółtą kartkę nie zagra Szymański, a wyjazdu Węgliński. Kontuzjowani są Kliński, Fol, Stencel, a Stankiewicz jakiś czas temu zrezygnował z gry. Trwa też walka o przywrócenie do zdrowia Kochanka.
Czytaj całość…

Punkty wyrwane w doliczonym czasie gry [RELACJA]
19.06.2019.
pogon_przodkowo_17_11_2018_120px.jpgNiewiele zabrakło piłkarzom Pogoni do zapunktowania na trudnym terenie Przodkowie. W 37. kolejce IV ligi Pogoń przegrywa z 5. drużyną ligi GKS-em Przodkowo tracąc decydującą bramkę w doliczonym czasie gry.
- Nie jestem zadowolony z meczu, bo jak tu być zadowolony, gdy cały mecz się prowadzi, a przegrywa w doliczonym czasie gry - mówił kilkanaście minut po zakończonym spotkaniu trener Pogoni Waldemar Walkusz. –Niestety w końcówce tracimy dwie bramki w tym ostatnią po dwóch rzutach rożnych dla nas. Poszła kontra, nie zdążyliśmy się cofnąć, wielka szkoda.

Na Przodkowo!! Wtorek na wyjeździe
17.06.2019.
przodkowo_pogon_net.jpgNietypowy termin, wtorek 18 czerwca godz. 18 wyznaczono na mecz IV ligi GKS Przodkowo – Pogoń Lębork. Nasza drużyna na Kaszuby jedzie podbudowana dwoma wysokimi zwycięstwami. Z kolei GKS wiosną u siebie jeszcze nie przegrał. W zespole Pogoni nikt nie pauzuje za kartki.

GKS Przodkowo był typowany przed sezonem jako jeden z faworytów do awansu. Tak przewidywał m.in. nasz prezes Marek Piotrowski. Zespół trenerów Mirosława Pawłowskiego i Piotra Wnuka-Lipińskiego nadal jest w czołówce (5. lokata), ale z dużą, trzynastopunktową stratą do liderującego Gromu Nowy Staw.
Wiosną GKS odniósł 8 zwycięstw, 6 remisów i 2 porażki. W sobotę pokonał 3:0 Jaguara Gdańsk. Wszystkie bramki w krótkim odstępie czasu (73., 82., i 85. minuta) zdobył Piotr Ruszkul.
Jesienią w Lęborku lepsza była Pogoń wygrywając z GKS-em 3:1 po bramkach Kochanka, Miszkiewicza i Węglińskiego.

Pogoń II zwycięża w ostatniej kolejce [RELACJA]
17.06.2019.
pogonii_zenit_redk_19_08_2018_120px.jpgNa mecz do Lęborka z A-klasowymi rezerwami Pogoni goście przyjechali w dziesięciu, a po dziesięciu minutach po czerwonej kartce grali już w dziewięciu… I pomyśleć, że z Czarnymi Czarne kilka lat temu rywalizowaliśmy jeszcze w IV lidze…
Przy tych problemach przeciwnika nie było dziwne, że Pogoniści zdominowali spotkanie. Czarni skupili sie na obronie, Pogoń skutecznie atakowała zdobywając kolejne bramki. Na listę strzelców dwukrotnie wpisał się Kamil Brzozowski i Marek Formella, po jednym trafieniu dopisali sobie Mateusz Sikorski i Krystian Pobłocki.

Nokaut w 21 minut! Pogoń - Jantar 5:1 [RELACJA & FOTO]
15.06.2019.
pogon_jantar_15_06_2019_120px.jpgNokaut w pierwszych 21 minutach! Tak wyglądał mecz 36. Kolejki IV ligi pomiędzy Pogonią Lębork a Jantarem Ustka.
Już w 7 minucie wynik otworzył Przemysław Iwański. Potem do głosu doszedł wystawiany konsekwentnie na pozycji napastnika Gracjan Miszkiewicz. Dokonał sprawy wielkiej. W 8 minut strzelił 3 bramki!!! Celne trafienia „Greka” w 13, 19 i 21 minucie ustawiły mecz. Pogoń miała w pierwszej połowie jeszcze co najmniej dwie sytuacje bramkowe. Szanowała przy tym swoje siły myśląc by ekonomicznie dotrwać do końca toczonego w palącym słońcu meczu. We wtorek przedostatni w sezonie mecz z GKS-em Przodkowo.

Zmiana terminu wyjazdowego meczu z GKS Przodkowo
14.06.2019.
przodkowo_pogon_net.jpgInformujemy, że na wniosek klubu GKS Przodkowo zmieniony został termin meczu przedostatniej, 37. kolejki IV ligi. Mecz GKS Przodkowo – Pogoń Lębork rozegrany zostanie we wtorek 18 czerwca 2019 o godz. 18.
Pierwotnie spotkanie miało odbyć się 20 czerwca.

(Przed)ostatki przy Kusocińskiego. W sobotę Pogoń - Jantar Ustka
13.06.2019.
pogon_jantar_nett.jpgTylko trzy spotkania pozostało do zakończenia piłkarskiego sezonu 2018/2019 w IV lidze. W sobotę 15 czerwca o godz. 13 Pogoń u siebie podejmie Jantara Ustka.
Po zeszłotygodniowym efektownym zwycięstwie 5:3 z Jaguarem Gdańska ekipa trenera Waldemara Walkusza do meczu z Jantarem podchodzi podbudowana, aczkolwiek z mocnym osłabieniu kadrowym. Do kontuzjowanych zawodników dołączył bowiem młodzieżowiec Michał Kliński (uraz barku). Nikt za to nie pauzuje za kartki.

Beniaminek z Ustki zajmuje obecnie 9. lokatę w lidze co należy uznać za dobry wynik mając na uwadze bardzo młody skład zespołu. Jantar w pomorskiej rywalizacji Pro Junior System zajmuje 1. pozycję, a w skali kraju z IV ligach wykręcił rewelacyjne drugie miejsce. Jesienią w Ustce w meczu Jantar- Pogoń padł wynik 2:0.

Juniorskie podsumowanie 8 czerwca
11.06.2019.
c2_pogon_iskra_120px.jpgJak w miniony weekend radziły sobie drużyny młodzieżowe Pogoni? Juniorzy młodsi wybrali się do lidera – Jantara Ustka i świetnie sobie radzili otwierając wynik w 39 minucie za sprawą Bartłomieja Klinkosza. Niestety gospodarze najpierw wyrównali, a potem przechylili szalę na swoją stronę w drugiej części spotkania. Ekipy D2 zagrały z Rowokołem Smołdzino i GTS Bieliński Czarna Dąbrówka, turniej w Niezabyszewie zaliczyła najmłodsza grupa rozgrywkowa F1.

09.06.2019.
jantar_pogon_pp_3_10_2018_120px.jpgPo dobrym meczu z niesamowicie zmobilizowaną drużyną GTS Bieliński Czarna Dąbrówka, która dzięki wygranej przypieczętowała awans do V ligi drużyna rezerw Pogoni przegrała w Czarnej Dąbrówce 3:2. Obie bramki dla lęborczan zdobył Tomasz Suska.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 67 - 77 z 3900