70 lat Pogoni Lębork

Facebook

Wyszukiwarka

Sponsor techniczny

KiK
wyb.jpg

Seniorzy Pogoni czekają na wznowienie treningów
11.05.2020.
kadra_pogon_wiosna_2020_800px.jpgW połowie marca br. przerwane zostały rozgrywki i treningi zawodników drużyny seniorów Pogoni. Czekając na wznowienie rozgrywek każdy z piłkarzy ćwiczył indywidualnie. W związku z ogłoszonym niedawno zakończeniem sezonu wszyscy czekają na kalendarz i zasady obowiązujące w nowym sezonie w 4 lidze.
- Wstępnie myślimy by do grupowych zajęć na stadionie wrócić pod koniec maja. Być może do tego czasu przepisy obowiązujące na stadionach zostaną poluzowane. Dziś jednocześnie może na boisku przebywać tylko 6 zawodników, zamknięte są też szatnie czy prysznice – wyjaśnia trener Pogoni Waldemar Walkusz.
Czytaj całość…
 
Juniorzy Pogoni wracają do treningów na stadionie! [ZDJĘCIA]
10.05.2020.
e2_trening_7_05_2020_700_px_01.jpg„Odmrożenie sportu” od 4 maja zmieniło funkcjonowanie drużyn juniorskich Pogoni. Pojawiła się możliwość ograniczonego treningu na stadionie i ta opcja jest już wykorzystywana.
- Cieszymy się, że udało się wznowić zajęcia. Wszystkim nam tego bardzo brakowało. Do pełni szczęścia jeszcze daleka droga, ale wierzymy że niebawem będziemy trenować jak dawniej – mówi prezes piłkarskiej sekcji i zarazem trener drużyn juniorskich Marek Piotrowski. - Aktualnie treningi odbywają się w małych grupach 6 zawodników plus trener przy zachowaniu odpowiedniego dystansu. Ma to swoje niewątpliwe plusy. Pozwala trenerom skupić się na mniejszej liczbie zawodników i co za tym idzie kłaść większy nacisk na detale. Najtrudniejsza w tym wszystkim jest logistyka czyli zaplanowanie zajęć wszystkich grup. Przed pandemią zdarzało się, że o jednej godzinie mógłby trenować 3 grupy juniorskie jednocześnie. Teraz tylko 6 osób. Z tego względu większość z drużyn będzie trenować będzie 2 razy w tygodniu na boisku, a część zajęć nadal będzie wykonywana indywidualnie. Przeorganizowaniu musiały ulec dni i godziny zajęć, ale nie ma innego wyjścia. Liczę na to, że jeszcze w tym miesiącu restrykcje dot. sportu zostaną nieco poluźnione i będziemy mogli trenować w większych grupach.
Czytaj całość…
 
Decyzja o zakończeniu rozgrywek w IV lidze coraz bliżej
07.05.2020.
pomorski_zpn.jpgW czwartek 7 maja, po konsultacjach, prezesi wojewódzkich związków piłki nożnej zadecydowali o zakończeniu sezonu 2019/2020 w prowadzonych przez siebie rozgrywkach seniorskich (IV liga, Klasa Okręgowa, A klasa i B klasa) oraz wszystkich rozgrywkach młodzieżowych. Zgodnie z ustaleniami zostają zachowane zasady awansów zgodnie z regulaminem rozgrywek. Zrezygnowano ze spadków. Kluby z III ligi na decyzję muszą poczekać do 12 maja (decyzję podejmie Zarząd PZPN).

Prezesi wojewódzkich związków piłki nożnej obradowali dziś w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej. Sytuacja epidemiczna w kraju wyklucza bezpieczne i sprawne przeprowadzenie rundy rewanżowej sezonu 2019/2020.
Szczegółowy komunikat dot. rozgrywek na Pomorzu zostanie zamieszczony 15 maja, po obradach Zarządu Pomorskiego ZPN
 
"Wszyscy czekamy na powrót na boisko" - rozmowa z trenerem Wiesławem Krefftem
30.04.2020.
krefft_wieslaw_lipiec_2017_net.jpgTrener Wiesław Krefft w Pogoni prowadzi drużynę juniorów D2 rocznika 2008 i 2009. Ma też ciekawą historię gry w naszym klubie jako zawodnik. Jej początki sięgają roku 1977… W okresie koronawirusowej przerwy zapytaliśmy trenera Kreffta o głód do piłki, szkolenie w czasie pandemii i rokowania na powrót na zielone boiska. Zapraszamy do lektury!

Trenerze, brakuje piłki nożnej teraz w życiu?
- Bardzo brakuje, jednym słowem pustka. Pierwsze dni po zawieszeniu treningów i wprowadzeniu społecznej izolacji to był odpoczynek. Po nim przyszła tęsknota, z każdym dniem coraz większa.

Ma Pan kontakt ze swoimi zawodnikami z drużyny rocznika 2008/2009?
Czytaj całość…
 
Jak zakońzyć rozgrywki IV ligi? Zbigniew Boniek komentuje
27.04.2020.
boniek.jpgBędą awanse, nie będzie spadków?! Kolejna odsłona dyskusji o formule zakończenia sezonu w III, IV i niższych ligach w Polsce i opinia prezesa Polskiego Zwiążku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka.
Więcej w rozmowe w "Przeglądzie Sportowym" pt. "Piłka nożna. Co z niższymi ligami? Zbigniew Boniek komentuje..." TUTAJ
 
Trening on-line juniorów młodszych Pogoni [WIDEO]
25.04.2020.
Nakaz izolacji, ograniczenie kontaktów oraz inne nakazy związane z profilaktyką COVID-19 nie wykluczają indywidualnej pracy zawodników. Trener drużyny juniorów młodszych Pogoni Wojciech Musuła już od początku przerwy w treningach 12 marca dokładnie rozpisał swoim zawodnikom indywidualny plan treningowy. W tym tygodniu do obowiązków dopisany został udział w treningu on-line...

 
Treningi w czasach pandemii. Start drugiego etapu
20.04.2020.
f1_turniej_3_maja_2019_lebork_800px_05.jpgOgraniczenia związane w walką z COVID-19 mocno wpłynęły na życie piłkarskiej sekcji Pogoni. Wielotygodniowa przerwa w zespołowych treningach i rozgrywkach związana z epidemią koronawirusa wymusiła wdrożenie alternatywnych metod treningowych. Wchodzą one właśnie w drugi etap. Po zawieszeniu treningów 12 marca piłkarze wszystkich grup wiekowych oraz seniorzy trenowali indywidualnie w domach. Każdy z piłkarzy otrzymał wytyczne, a trenerzy starają się utrzymywać bezpośredni kontakt z zawodnikami czy rodzicami i wspólnie w ramach drużyn mobilizować się do indywidualnej aktywności.
Czytaj całość…
 
#poznaj trenera - Wiesław Krefft
18.04.2020.
krefft_poznaj_trenera_700px.jpg#poznajtrenera. Pora na wielkiego pasjonata piłki nożnej, którego życie kręci się wokół Pogoni Lębork!

Imię i nazwisko:
Wiesław Krefft

Wiek:
54 lata

Prowadzona drużyna:
Juniorzy D2 (rocznik 2008/2009)
Czytaj całość…
 
PZPN decyzję o formule zakończenia sezonu poda do 11 maja
18.04.2020.
pzpn_nowe.jpgDecyzja o sposobie kontynuowania lub zakończenia obecnego sezonu w III, IV i niższych ligach zostanie podjęta najpóźniej do 11 maja 2020 roku. Po tym terminie określone zostaną szczegółowe rozwiązania dotyczące rundy wiosennej sezonu 2019/2020 roku - brzmi oficjalny komunikat PZPN-u po wideokonferencji 15 kwietnia br. w której udział wzięli prezesi Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej oraz prezes PZPN Zbigniew Boniek.
Obrady miały charakter konsultacyjny. Omawiano między innymi aktualną sytuację epidemiologiczną w kraju i jej wpływ na rozgrywki piłkarskie prowadzone przez wojewódzkie związki, zwłaszcza seniorskie III ligi i klasy niższe, a także rozgrywki kobiece i młodzieżowe oraz mecze Pucharu Polski. Zgodnie zdecydowano, że wypracowane stanowisko będzie wspólne dla wszystkich Wojewódzkich Związków Piłki Nożnej. Podjęte ustalenia zostaną rekomendowane do zatwierdzenia Zarządowi PZPN.
 
#poznaj trenera - Marek Piotrowski
17.04.2020.
piotrowski_poznaj_trenera_700px.jpg#poznajtrenera Pora na mega zaangażowanego gościa, czyli trenera i prezesa Marka Piotrowskiego.

Imię i nazwisko:
Marek Piotrowski

Wiek:
36 lat

Prowadzona drużyna:
Juniorzy E1, E2, Szkółka Pogoni (roczniki 2010/2015)
Czytaj całość…
 
Co z sezonem w IV lidze? Narada w PZPN
15.04.2020.
pzpn_nowe.jpgW środę 15 kwietnia 2020 roku od godz. 11.00 odbyło się internetowe posiedzenie prezesów wojewódzkich Związków Piłki Piłki Nożnej z prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem. Podczas spotkania miała zostać podjęta decyzja w sprawie dokończenia sezonu 2019/2020 od III ligi w dół. Ostatecznie tak się jednak nie stało. W ciągu najbliższych dni oczekiwane jest oświadczenie w sprawie ustaleń.

Na spotkaniu zaproponowano trzy warianty zakończenia sezonu w III, IV i niższych ligach oraz rozgrywkach młodzieżowych:
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 67 - 77 z 4174

IV liga - tabela i wyniki

logo_zlote.gif 
Sponsorzy