70 lat Pogoni Lębork

Facebook

Wyszukiwarka

Sponsor techniczny

KiK
wyb.jpg

Joshua Balogun żegna się z Lęborkiem
08.07.2017.
balogun_600_px_net.jpgNapastnik z Nigerii w Pogoni zagrał tylko w rundzie wiosennej. Jego dorobek to 1 gol i kilka otwierających podań. Przez cały okres pobytu w naszym mieście narzekał na dolegliwości zdrowotne. Joshua Kayode Balogun zaraz po ostatnim meczu w III lidze wyjechał z rodziną z Lęborka. Kilka dni temu odnalazł się w Kleczewie, gdzie z drużyną Sokoła przygotowuje się do sezonu w III lidze.

Stamtąd przysłał nam kilkanaście własnoręcznych zdań z pożegnaniem. Mało jest zawodników, którzy w ten sposób potrafią się pożegnać z byłym klubem. My również dziękujemy.

"Chcę wykorzystać trochę mojego wolnego czasu teraz żeby podziękować całej Lęborskiej rodzinie, tym którzy akceptowali i tym którzy nie mojej osoby. Szkoda ze pracowaliśmy razem tak krótko ale chcę wam wszystkim podziękować za miłość i wsparcie od początku do końca , którzy kochali i nawet nie lubili Joshua...
Czytaj całość…
 
Pierwszy trening seniorów przed nowym sezonem [ZDJĘCIA]
05.07.2017.
trening_pogon_5_07_2017_800px_08.jpgKilka minut po godzinie 19 dziś na Stadionie Miejskim w Lęborku przygotowania do sezonu 2017/2018 rozpoczęli seniorzy Pogoni. Pierwszy trening przyciągnął na stadion wielu ciekawskich kibiców. W tym tygodniu drużyna będzie trenowała jeszcze w czwartek i w piątek. W przyszłym zaliczy cztery zajęcia oraz sparing w sobotę 15 lipca z czwartoligową Cartusią Kartuzy. W planach jest także tygodniowe zgrupowanie.

Kogo zobaczyliśmy 5 lipca na pierwszych zajęciach?
Czytaj całość…
 
72 lata Pogoni. Historia klubowego herbu
04.07.2017.
lebork_m.png4 lipca obchodzimy urodziny Lęborskiego Klubu Sportowego Pogoń. To już 72 lata!!! Z tej okazji postanowiliśmy przybliżyć historię powstania obecnego herbu Pogoni Lębork.
- Pomysł stworzenia herbu klubu nabrał konkretów w 2005 roku. Wraz z ówczesnym wiceprezesem sekcji piłki nożnej Grzegorzem Zielińskim wziąłem udział w spotkaniu Zarządu Klubu gdzie zgłosiliśmy konieczność zaprojektowania herbu dla całego klubu. Do tego czasu klub używał herbu miasta, w obiegu były też „wariacje” w postaci biało-niebiesko-czerwonej tarczy czy trójkąta w tych barwach. Wymagało to uporządkowania. – wspomina Janusz Pomorski, członek Zarządu Sekcji Piłki Nożnej Pogoni. – W lutym 2006 roku klub ogłosił konkurs na herb, miesiąc później konkurs został rozstrzygnięty.

Na konkurs wpłynęło kilkadziesiąt propozycji, najwięcej z nich zgłosił Jakub Malicki.
Czytaj całość…
 
Seniorzy treningi wznawiają w środę [WYKAZ SPARINGÓW]
03.07.2017.
sparing_male.jpg5 lipca 2017 o godz. 19 na Stadionie Miejskim w Lęborku przygotowania do sezonu 2017/2018 rozpoczną zawodnicy trenera Waldemara Walkusza.
Poznaliśmy zarys gier sparingowych. W ramach letnich przygotowań drużyna Pogoni zagra m.in. z Cartusią Kartuzy, Radunią Stężyca, wiceliderem zachodniopomorskiej IV ligi Bałtykiem Koszalin czy wiceliderem słupskiej V ligi Spartą Sycewice. Większość gier kontrolnych ma być rozegrana w Lęborku.

Wykaz gier sparingowych Pogoni, lato 2017:
Czytaj całość…
 
Byczkowski po operacji kolana
02.07.2017.
byczkowski_arkadiusz_nett_700px.jpgW piątek 30 czerwca br. w szpitalu w Lęborku artroskopię kolana (łękotka) przeszedł nasz skrzydłowy Arkadiusz Byczkowski. Kontuzja z końca kwietnia w meczu pucharowym z Gryfem Słupsk wyłączyła zawodnika z gry i treningów na ponad 2 miesiące.
Arek zapewnia, że operacja się udała. W sobotę rano opuścił szpital i lada dzień rozpoczyna rehabilitację. Kulę ma odrzucić za 2 tygodnie, a na boisku może pojawić się pod koniec sierpnia. Zdrowia!
 
Obozowe życie Pogoni 2003/2004 [ZDJĘCIA]
01.07.2017.
c1_oboz_czerwiec_2017_800_px_06.jpg"Za 3 lata przynajmniej z częścią z Was widzę się w seniorach. Jesteście Pogoni potrzebni!" - mówił na zakończenie piłkarskiego obozu juniorskiej Pogoni 2003/2004 trener I drużyny i zarazem dyrektor szkoły w którym zorganizowany został obóz Waldemar Walkusz.
W piątek 30 czerwca br. pysznym obiadem intensywne, tygodniowe zgrupowanie zakończył zespół Pogoni 2003/2004 trenera Wojciecha Musuły. Podczas piłkarskiego obozu nasi piłkarze trenowali 3 razy dziennie, a w czasie wolnym grali w różne gry zespołowe, tenisa stołowego czy piłkarzyki. Nie zabrakło analizy wideo wiosennych meczów nagranych przy pomocy kamery PogońGol TV, a wieczorami wspólnego oglądania meczów Mistrzostw Europy U-21. Urozmaiceniem była wizyta w poradni dietetycznej i specjalistyczne badanie tkanki tłuszczowej. Nie zabrakło rowerowego wypadu na jezioro Lubowidz czy wizyty w saunie.
Czytaj całość…
 
Trenerzy Rubaj i Krefft na II Arka Gdynia Coaches Congress
29.06.2017.
konferencja_arka_2017_net_02.jpgTrenerzy grup młodzieżowych Pogoni Lębork Roman Rubaj i Wiesław Krefft uczestniczyli 25 czerwca br. w Gdyni w konferencji licencjonowanej przez PZPN Arka Gdynia Coaches Congress.
Wśród prelegentów piłkarskiej konferencji znalazł się m.in. Radosław Mozyrko, koordynator ds. rozwoju Akademii Piłkarskiej Legii Warszawa, dr Łukasz Radzimski – koordynator ds. Szkolenia i Fizjolog w Arce Gdynia czy analityk Lecha Poznań Marek Marciniak.

- To był bardzo ciekawie spędzony dzień, spotkaliśmy tu wyjątkowych ludzi – mówi trener drużyn młodzieżowych w Pogoni Wiesław Krefft. – Szczególnie zainteresowały mnie zajęcia z psychologii sportu. Oprócz teorii mogliśmy zobaczyć solidną dawkę zajęć praktycznych, nawiązaliśmy też nowe, cenne kontakty.
Czytaj całość…
 
Pogoń 2008 na Arka Gdynia Summer Cup 2017 [ZDJĘCIA]
28.06.2017.
f_summer_cup_2017_800px_02.jpgOd 23 do 26 czerwca br. drużyna Pogoni Lębork rocznika 2008 uczestniczyła w bardzo mocnym obsadzonym XVIII Międzynarodowym Turnieju dla Młodzieży Arka Gdynia Summer Cup 2017. Rywalizowano w nim w trzech kategoriach wiekowych: U7, U9 i U11. Ekipa Pogoni wystartowała w rywalizacji U9 zajmując w niej 14. miejsce na 18 drużyn.

- Turniej stał na bardzo wysokim poziomie organizacyjnym i sportowym – relacjonuje Sebastian Brzozowski, asystent trenera Wiesława Kreffta. – Sztab szkoleniowy, zawodnicy i ich rodzice mogli zobaczyć jak wyglądamy na tle drużyn z Polski i zagranicy i ile pracy przed nami. Wylosowaliśmy mocną grupę z Stilonem Gorzów, pierwszą drużyną Arki Gdynia, Włocławianką, Bałtykiem Gdynia i FC Baltiką Kaliningrad z Rosji. Było dużo grania, każde ze spotkań fazy grupowej trwało 22 minuty, a pucharowe aż 26 minut. Dla chłopców udział w takiej imprezie był wielkim przeżyciem. Takie przetarcie w dużym turnieju na pewno zaprocentuje w przyszłości.
Czytaj całość…
 
Pogoń/Trójka z 1. miejsca awansowała do Ligi Wojewódzkiej D1
27.06.2017.
d2_pogon_kadra_jesien_2016_1000px.jpgWiele radości sobie i rodzicom sprawili zawodnicy rocznika 2005 Pogoni/Trójki Lębork. Nasi młodzi piłkarze w zakończonym sezonie zajęli 1. miejsce w rozgrywkach D2 gr. 1 co dało im awans do Pomorskiej Ligi Juniorów. W przyszłym sezonie zespół z Lęborka znajdzie się wśród 14 najlepszych zespołów młodzieżowych z Pomorza.
Po ostatnim meczu sezonu z Koroną Żelistrzewo (wygrana 6:0) i ostatnim gwizdku zawodnicy, rodzice i trener w specjalnie przygotowanych na tą okazję okolicznościowych koszulkach odtańczyli na środku boiska taniec radości. Pogoń/Trójka grała w mocnej gdańskiej grupie. Kluczowymi spotkaniami dla ekipy z Lęborka były wygrane jesienią i wiosną z UKS-em Jedynka Reda i GOSRiTem Luzino.

- Dziękuję wszystkim zawodnikom za bardzo dobry sezon piłkarski. Systematyczna praca dała wyniki, których tak naprawdę nie spodziewałem się – mówi trener zespołu Andrzej Małecki. - 24 mecze wygrane na 26 rozegranych, 129 bramek strzelonych i tylko 14 straconych w całym sezonie 2016/2017 to marzenie wielu trenerów. Dziękuję również rodzicom, bez których osiągnięty wynik byłby niemożliwy.
Czytaj całość…
 
Pogoń 2003/2004 na obozie [ZDJĘCIA]
26.06.2017.
oboz_pogon_c1_25_06_2017_900px.jpg3 treningi dziennie, analiza wideo meczów z wiosny, a w ramach relaksu gra w tenisa stołowego, piłkarzyki czy inne dyscypliny sportowe na sali. Wieczorem wspólne oglądanie meczów Mistrzostw Europy U-21. Tak wygląda dzień młodych piłkarzy Pogoni rocznika 2003/2004 na obozie sportowym zorganizowanym w jednej z lęborskich szkół. W planach wypad do Łeby oraz specjalistyczne badanie tkanki tłuszczowej. Humory dopisują, apetyty też. Nasi młodzi zawodnicy wraz z trenerem Wojciechem Musułą na treningi dojeżdżają rowerami, a w planie jest też wycieczka w plener na dwóch kółkach. Piłkarski obóz rozpoczął się w sobotę i potrwa do piątku.
Czytaj całość…
 
Mateusz Wachowiak strzela gole dla Marynarki Wojennej
25.06.2017.
wojsko_zawody_zagan_25_06_2017_zajawka.jpgPiłkarski sezon za nami, lecz są piłkarze co grają dalej. W Żaganiu 23 czerwca br. zakończył się w turniej piłki nożnej o Puchar Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych, zwany też Nieoficjalnymi Mistrzostwami Wojska Polskiego.
W kilkudniowych zawodach zagrał min. reprezentujący Marynarkę Wojenną napastnik Pogoni Mateusz Wachowiak. Koledzy marynarze docenili starszego marynarza Wachowiaka określając go jako wiodącego zawodnika drużyny. „Wachu” w turnieju zdobył 4 gole i tytuł wicekróla strzelców. Jego drużyna zajęła 4. miejsce.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 78 - 88 z 3198

IV liga - tabela i wyniki

logo_zlote.gif 
Sponsorzy