70 lat Pogoni Lębork

Facebook

Wyszukiwarka

Sponsor techniczny

KiK
wyb.jpg

Bartosz Bigus debiutuje w Ustce
13.11.2018.
bigus_bartosz_pazdziernik_2018_ok_800px.jpgKolejny wychowanek Pogoni debiutuje w IV lidze. 10 listopada 2018r. długo pamiętać będzie 17-letni Bartosz Bigus. Na boisku boczny pomocnik z Lęborka pojawił się w 75 minucie.- Długo pracowałem na ten debiut i myślę, że jak na pierwszy raz wypadłem całkiem dobrze – mówił po meczu zawodnik. – Szkoda że przegraliśmy. Brak punktów w Ustce a nie mój debiut był najważniejszy w tym dniu.

Urodzony 27 marca 2001 roku Bartosz Bigus piłkarskie szkolenie w Pogoni rozpoczął dość późno bo w roku 2014. Najpierw trenował i grał w drużynie C1 u trenera Andrzeja Małeckiego, potem przeszedł pod skrzydła Romana Rubaja. Kolejny rok to wypożyczenie do młodzieżowej drużyny Aniołów, a potem gra w juniorach młodszych u trenera Rafała Bartoszka. W tym sezonie Bartek rozpoczął od drużyny rezerw by dość szybko przejść do I zespołu w którym regularnie trenuje, siada na ławce w meczach ligowych, no i w końcu zadebiutował. Regularnie występuje też w A-klasowych rezerwach. Trenerzy doceniają jego zaangażowanie w treningi i wysoką frekwencję.
Bartosz Bigus jest uczniem II klasy Zespołu Szkół Mechaniczno-Informatycznych w Lęborku.
Czytaj całość…
 
Zagrali w piłkę nożną dla ofiar pożaru [ZDJĘCIA]
12.11.2018.
pomagamy_pogorzelcom_11_11_2018_800px_01.jpgW niedzielę 11 listopada br. na boisku przy Szkole Podstawowej nr 7 w Lęborku, min. z inicjatywy drużyny rezerw Pogoni Lębork i trenera Wiesława Kreffta odbył się charytatywny turniej piłkarski "Pomagamy! Bądź z nami". Zebrane podczas turnieju środki trafiły na leczenie i rehabilitację dzieci poszkodowanych podczas niedawnego pożaru w Lęborku przy ul. Pileckiego 7. W czasie gdy na boisku trwał piłkarski turniej, obok w Miejskiej Hali Sportowej cały dzień trwał charytatywny festyn na ten sam cel.
- Na boisku spędziliśmy 4 godziny. Ostatecznie w zawodach w których wyniki nie miały znaczenia zagrało 5 zespołów: Pogoń II Lębork, żołnierze 1.lbz, ratownicy medyczni, Agoga Gym i księża z dekanatu lęborskiego – relacjonuje Wiesław Krefft. – Mecze były zacięte, ale toczone w atmosferze Fair Play. Cieszymy się, że w taki sposób mogliśmy pomóc poparzonym dzieciom. Zebrana i przekazana organizatorom akcji suma była znaczna. Dziękuję za ofiarność uczestnikom i darczyńcom turnieju.
Czytaj całość…
 
Rezerwy Pogoni zakończyły jesień w Czarnym [RELACJA]
12.11.2018.
pogonii_speranda_9_09_2018_120px.jpgW ostatnim meczu rundy jesiennej na południu województwa pomorskiego Pogoń II uległa Czarnym Czarne 7:2. Nasze rezerwy do Czarnego jechały wąskim składem a w trakcie meczu kontuzję doznali Staniszewski i Witaszek.
Mecz Czarni – Pogoń II był wpisany w oficjalny program obchodów Święta Niepodległości Gminy Czarne a nasz zespół dopingowali juniorzy Pogoni rocznika 2008, którzy 2 godziny wcześniej także grali w Czarnym.

 
Sztandar Pogoni na obchodach Święta Niepodległości [ZDJĘCIA]
11.11.2018.
11_listopada_2018_800px_01.jpgW miejskich obchodach Setnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości wzięło udział wiele instytucji i organizacji. Wyjątkowa rocznica była okazją by na ulicę wyprowadzić sztandar Pogoni. Klubowy sztandar jest używany tylko przy wyjątkowych okazjach. Ufundowany w roku 1970 sztandar ma jeszcze herb Kolejarza. Historyczne były też szarfy które założyli członkowie delegacji. Poczet sztandarowy stanowili młodzi piłkarze Pogoni: Filip Krefft, Jakub Gosz i Filip Stępień.
Nasi sportowcy ze sztandarem uczestniczyli w Mszy Św. w Sanktuarium Św. Jakuba a następnie w przemarszu udali się pod Obelisk Niepodległości gdzie odbyły się oficjalne uroczystości.
Czytaj całość…
 
Słabo w Ustce [RELACJA & FOTO]
10.11.2018.
jantar_pogon_10_11_2018_120px.jpgSłabe a według obserwatorów najsłabsze tej jesieni spotkanie rozegrała drużyna Pogoni w Ustce. Z powodu pauzy za żółtą kartkę w składzie zabrakło Łukasza Janowicza, Jakub Nowakowski był na kursie trenerskim, a Kamil Frącek na wyjeździe.
Ze strony gospodarzy największe zagrożenie sprawiali ofensywni gracze Karol Czubak i strzelec dwóch bramek, napastnik Kamil Wójcik.

 
Pogoń II na turnieju charytatywnym "Pomagamy! Bądź z nami"
09.11.2018.
pomagamy_pogorzelcom_2018.jpgW najbliższą niedzielę (11 listopada) w Lęborku prowadzona będzie akcja "Pomagamy! Bądź z nami". W jej ramach odbędzie się wiele działań kulturalno-sportowych podczas której prowadzona będzie zbiórka pieniędzy na leczenie i rehabilitację rodziny poszkodowanej podczas niedawnego pożaru w Lęborku przy ul. Pileckiego 7.
W ramach akcji rozegrany zostanie Turniej Piłki Nożnej. Organizatorem zawodów jest trener i zawodnicy drużyny rezerw Pogoni. Zawody na boisku ze sztuczną murawą przy Szkole Podstawowej nr 7 rozpoczną się o godz. 14, zakończą ok. godz. 18. – Wpisowe uczestników w całości pójdzie na prowadzoną zbiórkę pieniędzy. W turnieju zagra 6 drużyn: strażacy, księża, ratownicy medyczni, żołnierze, Agoga Gym i drużyna Pogoni II Lębork – wyjaśnia trener rezerw Pogoni Wiesław Krefft.
Czytaj całość…
 
Młodzi i "starzy" w jednym autobusie
09.11.2018.
b_sko_pogon_bytovia_10_05_2015_net_16.jpgTo będzie wyjątkowa ligowa kolejka. Wszystkie spotkania drużyny Pogoni rozegrają w sobotę.Do Ustki na mecz z Jantarem jadą nasi seniorzy.
Wyjątkowa wyprawa czeka rezerwy Pogoni i drużynę rocznika 2008. Oba zespoły łączy osoba trenera Wiesława Kreffta i oba zespoły do Czarnego jadą tym samym autobusem. W południe swój mecz rozegra drużyna juniorska, o godz. 14 na boisko w Czarnym wybiegną A-klasowi rezerwiści Pogoni. Mecz Czarnych z Pogonią II został wpisany do oficjalnego programu Obchodów Święta Niepodległości Gminy Czarne.

Wykaz meczów 10 listopada 2018:
Czytaj całość…
 
Kierunek Ustka. Zagrają w przeddzień Dnia Niepodległości
08.11.2018.
jantar_pogon_net.jpgW sobotę 10 listopada drużynę Pogoni czeka wyjazd do Ustki. W 17. kolejce IV ligi o godz. 14 zmierzymy się z Jantarem. W zespole Pogoni zabraknie na pewno pauzującego za żółtą kartkę Łukasza Janowicza.
Dla obu drużyn piłkarska jesień jest trudna. W lepszej sytuacji są gospodarze sobotniego pojedynku, którzy zdobyli do tej pory o 8 punktów więcej niż Pogoń. Drużyna z Ustki jest obok rezerw Bytovii najmłodszą ekipą w lidze. O tym, że gra w seniorskiej piłce na poziomie IV ligi będzie dla młodych zawodników wyzwaniem mówił wielokrotnie przed sezonem trener Jantara Janusz Rzeszutko.
Czytaj całość…
 
Z Aniołami o dzień wcześniej
07.11.2018.
anioly_pogon_net.jpgAnioły Garczegorze, gospodarz meczu 19., ostatniej kolejki IV ligi w rundzie jesiennej zmienił termin spotkania Anioły – Pogoń Lębork. Mecz z niedzieli przeniesiony został na sobotę.
Spotkanie na „Saharze” rozegrane zostanie 24 listopada 2018r. o godz. 13.
 
Adam Blachowski zadebiutował w IV lidze
06.11.2018.
blachowski_adam_2018_800px.jpgKolejny wychowanek Pogoni debiutuje w dorosłej piłce! W końcówce zwycięskiego spotkania Pogoni z Jaguarem Gdańsk, w doliczonym czasie gry na boisku pojawił się obrońca-pomocnik Adam Blachowski (rocznik 2001).
Blachowski w tym sezonie regularnie gra w A-klasowych rezerwach i trenuje od kilku miesięcy z pierwszym zespołem. Debiut w IV lidze nastąpił dokładnie na 4 dni przed siedemnastymi urodzinami.

- Adama Blachowskiego prowadziłem przed 2 sezony w Pomorskiej Lidze Juniorów D1 i C2 – wspomina trener drużyn młodzieżowych Pogoni Andrzej Małecki. – Wyróżniał się dobrymi warunkami fizycznymi, był szybki, waleczny a po pierwszym roku został kapitanem drużyny. Opaskę kapitana nosił też w kolejnych sezonach u innych trenerów. Ważną cechą, która teraz zaprocentowała, to pracowitość i systematyczność w tym co robił. „Adaś” jest pozytywnie nastawiony do pracy i cieszę się, że dostał szansę gry w poważnej piłce.
Czytaj całość…
 
Juniorzy "B" pokonują lidera [PODSUMOWANIE 3-4 listopada]
05.11.2018.
b_pogon_jantar_3_11_2018_120px.jpgŚwietne spotkanie rozegrali w sobotę w Lęborku juniorzy młodsi Pogoni. Po dwóch trafieniach Jakuba Gańskiego oraz golach Wiktora Andrzejczaka i Pawła Chmielewskiego oraz dobrej gry całego zespołu nasza młoda drużyna pokonała lidera Jantara Ustka 4:1
W niedzielę na boisku „Orlik” przy ul. Warszawskiej trzeci tej jesieni ligowy turniej F1 rozegrała najmłodsza rozgrywkowa grupa Pogoni z rocznika 2010/2011.

Komplet wyników i relacji 3-4 listopada 2018:

Zobacz  RELACJĘ Junior B Pogoń Lębork - Jantar Ustka 4:1
Zobacz  ZDJĘCIA  Junior B Pogoń Lębork - Jantar Ustka 
Zobacz  RELACJĘ Junior D2 Rowokół Smołdzino - Pogoń I Lębork 1:1
Zobacz  RELACJĘ Junior D2 GTS Czarna Dąbrówka - Pogoń II Lębork 1:4
Zobacz  RELACJĘ Turniej F1 w Lęborku
Zobacz  ZDJĘCIA   Turniej F1 w Lęborku  
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 78 - 88 z 3706

IV liga - tabela i wyniki

logo_zlote.gif 
Sponsorzy