pomorski_janusz_700_px.jpgTego człowieka zna chyba każdy szanujący się kibic Pogoni. W "Głosie Pomorza" ukazał się właśnie alfabet Janusza Pomorskiego, związanego z Pogonią jako kibic i członek zarządu sekcji piłki nożnej od dziesiątek lat.
Alfabet kręci się oczywiście wokół spraw Pogoni Lębork. Można go przeczytać w wersji elektornicznej tutaj "Alfabet z życia codziennego i sportowego Janusza Pomorskiego".
Czytaj całość…

Porażka z liderem [RELACJA]
07.11.2020.
pogon_kaszubia_19_10_2019_120px.jpgWysoką porażkę zanotowała w południe w Kościerzynie drużyna Pogoni. Obiektywnie przyznać trzeba, że skład jaki mógł wystawić dziś trener Walkusz był daleki do ideału. Z powodu kontuzji i chorób zabrakło Formeli, Iwańskiego i Kwaśnika. Za żółte kartki pauzował z kolei Dobek i Kozerkiewicz. Z powodu chorób i obowiązków zawodowych Musuła, Choszcz i Kochanek nie mogli trenować w tygodniu przed meczem. Zagrał ten co mógł, a na ławce rezerwowych zasiadło tylko trzech zawodników (młodzieżowców).

Na Kaszuby do lidera
05.11.2020.
kaszubia_pogon.jpgDrużynę Pogoni czeka bardzo trudny wyjazd na Kaszuby. W sobotę 7 października o godz. 11 biało-niebiesko-czerwoni w 15. kolejce IV ligi zagrają z liderującą w tabeli Kaszubią Kościerzyna.
Największym problemem w naszej drużynie jest wąska kadra. Trener Waldemar Walkusz nie będzie mógł skorzystać z kilku chorych lub kontuzjowanych graczy. Ci co wybiegną w sobotę na boisko w Kościerzynie oraz ich zmiennicy muszą wykazać się wielkim hartem ducha i zaangażowaniem. Potraficie!

Młoda Pogoń walczy na boiskach
02.11.2020.
b_pogon_skotawia_1_06_2018_120_px_02.jpgKolejny piłkarski weekend za nami. Zagrały w nim trzy juniorskie drużyny Pogoni.W sobotę o poranku z GOSRiT Luzino zmierzyli się juniorzy młodsi rocznika 2004/2005. Zawodnicy trenera Wojciecha Musuły wygrali 3:1.
Po nich na boisko wybiegł rocznik 2008/2009 i musiał on uznać wyższość rywali z Gryfa Tczew.
Na „Orliku” przy ulicy Warszawskiej z U2 Bytów i Gryfem Słupsk rywalizował rocznik 2012 Pogoni.

31.10.2020.
pogon_luzino_31_10_2020_120px.jpgSytuacje były, ale… Porażką zakończył się dla seniorskiej drużyny Pogoni Lębork mecz 14. kolejki IV ligi z Wikędem Luzino.
Trener Walkusz nie mógł skorzystać z kilku kluczowych zawodników. W kadrze zabrakło z powodu choroby Artura Formeli, Wojciecha Musuły czy Przemysława Iwańskiego. Ten ostatni z gry wyłączony jest na co najmniej miesiąc. Do tego Łukasz Kwaśnik przez cały tydzień był przeziębiony.
W wyjściowej „11” od 1 minuty zagrał więc Kozerkiewicz i Janowicz. W ataku kolejny raz wystawiony został Przemek Kostuch.

Pogoń - Wikęd. Goście przyjadą bez trenera
29.10.2020.
luzino_pogon_nett.jpgPrzed drużyną Pogoni kolejny ligowy mecz. W sobotę 31 października o godz. 14 Pogoniści w Lęborku podejmą Wikęd Luzino. Mecz zgodnie z obostrzeniami sanitarnymi rozegrany zostanie bez publiczności. Wynik na bieżąco będziemy publikowali w klubowych mediach społecznościowych. Drużyna Pogoni trenowała normalnie, choć kilku zawodników narzekało na przeziębienia.

Kadra Pomorza 2009. Powołanie dla Piotra Kreffta
26.10.2020.
kreeft_piotr_600px.jpgPiotr Krefft z powołaniem na konsultację selekcyjną Kadry Pomorza 2009. To kolejne powołanie do kadry województwa utalentowanego kapitana drużyny D1 Pogoni.
Konsultacje odbędą się we wtorek 27 października o godz. 16.30 na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku.

Młodzież wygrywa w Rytlu i Gdańsku
26.10.2020.
c1_pogon_arka_25_032017_120_px.jpgTo była udana niedziela młodzieżowych drużyn Pogoni. Juniorzy młodsi odwiedzili południowe krańce województwa pomorskiego i pokonali 3:2 Brdę Rytel. Grając ostatnie 30 minut w osłabieniu nasz zespół strzelił wyrównującą bramkę w ostatniej minucie spotkania.
Wzór z seniorskiej drużyny wzięła ekipa 2008/2009. Pokonała ona w Gdańsku Gedanie 4:2.

Komplet wyników i relacji 25 października 2020 r.:

Zobacz  RELACJĘ Junior B Brda Rytel - Pogoń Lębork 2:3
Zobacz  RELACJĘ Junior D1 Gedania Gdańsk - Pogoń Lębork 2:4

Gedania - Pogoń. 3 punkty jadą do Lęborka! [RELACJA & WIDEO]
24.10.2020.
pogon_gedania_6_10_2018_120px.jpgMamy przełamanie! W 13. kolejce IV ligi drużyna Pogoni pojechała do Gdańska by na stadionie przy ulicy Hallera zmierzyć się z wysoko notowaną Gedanią. Po zaciętej walce 3 punkty pojechały do Lęborka. Zwycięskie trafienie zaliczył w 30 minucie spotkania Błażej Siłkowski.Mecz w Gdańsku mogliśmy i nadal możemy obejrzeć w zapisie wideo meczu zrealizowanym przez imprezylive.pl.

Sobota na Hallera. 13. kolejka IV ligi
23.10.2020.
gedania_pogon_net.jpgGedania Gdańsk będzie kolejnym przeciwnikiem Pogoni Lębork w rozgrywkach IV ligi. Mecz na stadionie przy ulicy Hallera w Gdańsku rozgrany zostanie w sobotę 24 października o godz. 11. Przeprowadzona zostanie z niego transmisja wideo na imprezylive.pl
Dla zespołu Pogoni mecz w Gdańsku jest dużym wyzwaniem. Nie ma co ukrywać, że ostatnie wyniki są poniżej potencjału naszej drużyny. Tymczasem Gedania jest na fali wznoszącej. Po słabszym początku rozgrywek zespół trenera Krystiana Ryczkowskiego pnie się w ligowej tabeli. Dotarł w niej już na 4. pozycję (7 zwycięstw, 4 remisy i 1 porażka). Marzeniem drużyny z Gdańska jest powrót do III ligi na Jubileusz 100-lecia Klubu przypadający w 2022 roku. Na boisku najbardziej powinniśmy obawiać się wicelidera klasyfikacji strzelców IV ligi Bartosza Zalewskiego – 12 goli w 12 meczach.

Mateusz Żukowski znowu gra w Ekstraklasie!
21.10.2020.
zukowski_mateusz_2020_600_px.jpgDawno nie informowaliśmy o naszym wychowanku Mateuszu Żukowskim, a warto, bo coraz częściej widzimy tego zawodnika w meczowej kadrze i na boiskach. Mateusz w poniedziałek 19 października zagrał ponad kwadrans w meczu Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin. Dla „biało-zielonych” nie był to szczęśliwy występ. Zawodnicy trenera Piotra Stokowca ulegli „Portowcom” 0:1. „Żuku” na murawie pojawił się w 73 minucie zmieniając Omrana Haydara. Mateusz w tym sezonie zagrał też kilka minut w meczu Lechii z Podbeskidziem, oraz w 1 rundzie Pucharu Polski w Stalowej Woli.
Zanotował także trzy występy w czwartoligowych rezerwach Lechii w których zdobył 3 bramki. Przede wszystkim trenuje z pierwszym zespołem, często powoływany jest do kadry meczowej. W zeszłym sezonie 18-latek pół roku spędził na wypożyczeniu w pierwszoligowej Chojniczance Chojnice, wiosną wrócił do Gdańska.

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 78 - 88 z 4337