Sponsor techniczny

KiK

Hat-trick Oskara Wrześniewskiego. Grała młodzież
07.05.2018.
e2_turniej_lebork_22_04_2018_800px_03.jpgHat-trick uniwersalnego Oskara Wrześniewskiego i gol Jakuba Waczkowskiego to dorobek strzelecki drużyny juniorów młodszych trenera R. Bartoszka w meczu z Garbarnią Kępice. Nasza drużyna w rozgrywkach junior „B” zajmuje obecnie pierwszą lokatę.
Serię zwycięstw kontynuuje rocznik 2003/2004 trener W. Musuły. Tym razem nasz zespół C1 wygrał na wyjeździe w podgdańskich Pszczółkach. W Lęborku mecz w Pomorskiej Lidze Juniorów D1 rozegrał zespół Pogoni/Trójki a w Pobłociu w systemie turniejowym grała drużyna E1.

05.05.2018.
pogon_kaszubia_23_09_2017_120pxx.jpg- 70 minut walki i 20 minut przespane, tak to dzisiaj wyglądało. Kaszubia to drugi zespół z którym gramy po Arce z tak dobrze zorganizowaną ofensywą -– mówił po spotkaniu w Kościerzynie trener Pogoni Grzegorz Lewandowski. - W pierwszej minucie Miszkiewicz głupio traci piłkę po którym padł gol, potem drugi, ale podnieśliśmy się. Zmiana w ustawieniu i wypracowaliśmy sobie wiele sytuacji. Po kartce Krasińskiego w dziesięciu gramy jeszcze lepiej. Kłos strzela kontaktową bramkę, potem ma karnego. Niestety Kaszubia też strzela, no ale wtedy w bramce zastępczo stoi Ulatowski. Remis jak najbardziej był w naszym zasięgu. Więcej o spotkaniu w meczowej realcji:

Juniorska Majówka [ZAPOWIEDŹ]
04.05.2018.
e2_turniej_lebork_22_04_2018_800px_05.jpg5 maja swoje mecze zagrają cztery młodzieżowe drużyny Pogoni. W Lęborku rozegrane zostaną 2 spotkania. Młodzi piłkarze rocznika 2005/2006 trenera Andrzeja Małeckiego podejmą w sobotę o godz. 11 Jantar Ustka. Po nich na boisko ze sztuczną nawierzchnią wybiegną juniorzy młodsi trenera Rafała Bartoszka. Ich przeciwnikiem będzie Garbarnia Kępice.
Zespół 2003/2004 jedzie na mecz do dalekich Pszczółek, a rocznik 2007 na turniej E1 do Pobłocia.

Wykaz spotkań 5 maja 2018:
Czytaj całość…

Kierunek Kościerzyna. Gramy przed południem
04.05.2018.
kaszubia_pogon.jpgWcześnie, bo o godz. 11 w sobotę 5 maja nasza Pogoń rozegra wyjazdowy mecz 26. kolejki IV ligi z Kaszubią Kościerzyna. Dla kibiców z Kościerzyny przyjazd drużyny z Lęborka jest wielkim wydarzeniem. W zapowiedziach przedmeczowych sobotnia potyczka z Pogonią zyskała rangę „najważniejszego meczu sezonu”.

Okres Majówki nie przeszkodził naszej drużynie w treningach. Pierwsze zajęcia w tygodniu odbyły się w poniedziałek. W środę trening na stadionie był krótszy. Zawodnicy udali się po nim do siłowni by zakończyć treningowy sauną. Z kolei czwartkowe zajęcia odbyły się już o godzinie 11 rano. Z powodu kontuzji z gry na dłużej wyłączony jest Jakub Nowakowski. Dariusz Krzysztofik narzekał w ostatnim tygodniu na stłuczoną stopę. Pozostali zawodnicy są gotowi do gry, nikt też nie pauzuje za kartki.

Majowy Turniej Piłki Nożnej rocznika 2009/2010 [ZDJĘCIA]
03.05.2018.
turniej_3_maja_2018_rocznik_2009_2010_800px_01.jpg3 maja br. na boisku Szkoły Podstawowej nr 8 odbył się Majowy Turniej Piłki Nożnej rocznika 2009 i 2010. W zawodach wzięły udział 4 drużyny w tym mieszana ekipa Pogoni Lębork złożona z 3 zawodników rocznika 2009 Junior F1 i 6 zawodników „Szkółki Pogoni” roczników 2010 i 2011. Opiekunem drużyny był Jakub Nowakowski.

Dla części młodych zawodników majowe zawody były turniejowym debiutem. Nasza drużyna zajęła 3. miejsce za drużynami Lwa Lębork i przed Leśnikiem Cewice. Naszym chłopcom nie brakowało woli walki i zaangażowania.

Bramkarz Damian Frankiewicz zgłoszony do rozgrywek IV ligi
01.05.2018.
frankiewicz_damian_2018_800px.jpgDamian Frankiewicz, 22-letni bramkarz drużyny rezerw Pogoni Lębork został zgłoszony do rozgrywek IV ligi. Obecność Frankiewicza w kadrze Pogoni jest skutkiem miesięcznego wyjazdu zagranicznego w celach zawodowych Michała Katzora. Pod jego nieobecność w meczu z Orkanem w bramce stanął Paweł Krasiński i będzie to robił także w kolejnych spotkaniach.
Bramkarzem rezerwowym został Frankiewicz, który przygodę z piłką nożną rozpoczął dość późno w A-klasowej LKS Łebunia. Spędził tam 2 sezony by przenieść się do B-klasowej Bazy 44 Siemirowice. Z drużyną rezerw Pogoni występujących w A-klasie Frankiewicz (ksywa boiskowa "Kaczka") trenuje od jesieni a do rozgrywek został zgłoszony w tym roku stając się ważną postacią w drużynie (wystąpił we wszystkich spotkaniach). Witamy w pierwszej drużynie i życzymy powodzenia.

Pierwsza bramka Jakuba Bacha w 1 lidze [WIDEO]
30.04.2018.
bach_jakub_gol_chrobry.jpgTo musiało w końcu nastąpić! Jakub Bach w tym sezonie występuje w czołowej drużynie 1 ligi Chrobrym Głogów. 21-letni pomocnik został wypożyczony do Głogowa z Arki Gdynia na rok czasu i regularnie grywa w zespole trenera Grzegorza Nicińskiego. Wychowanek Pogoni Lębork 27 kwietnia 2018 zdobył swoją pierwszą bramkę na tym poziomie rozgrywek. Zrobił to w 46 minucie meczu Odra Opole – Chrobry 1:1.

Jakub Bach jest wychowankiem Pogoni Lębork. Wyszedł spod ręki trenera Rafała Bartoszka. W 2011 roku przeszedł do Arki Gdynia, gdzie przez kolejne juniorskie drużyny zadebiutował w trzecioligowych rezerwach. W sezonie 2015/16 w 19 meczach III ligi zdobył 5 bramek. Ostatni sezon spędził już na pierwszym dla siebie wypożyczeniu. W tym okresie był podstawowym graczem drugoligowej Olimpii Zambrów (33/1).

Młodzieżowy lider wraca do Lęborka
30.04.2018.
d1malecki_pogon_gryftczew_28_10_2017_120_px_01.jpg5:1 na wyjeździe wygrali nasi juniorzy młodsi z KS Damnica. Dzięki wysokiej wygranej zespół trenera Rafała Bartoszka powrócił na fotel lidera. Dwie bramki dla Pogoni zdobył Oskar Wrześniewski a po jednym golu dołożyli Jakub Waczkowski, Mateusz Koniuszy i Kacper Brzózka.
Bez punktów z Kwidzyna powróciła drużyna rocznika 2005/2006.
Turniej w Żelistrzewie rozegrała w niedzielę najmłodsza rozgrywkowa drużyna Pogoni rocznika 2009.

Komplet wyników i relacji 28-29 kwietnia 2018:

Zobacz  RELACJĘ Junior B SKO KS Damnica - Pogoń Farm Frites Lębork 1:5
Zobacz  RELACJĘ Junior D1 PLJ Rodło Kwidzyn - Pogoń/Trójka Lębork 1:0
Zobacz  RELACJĘ Junior F1 Turniej w Żelistrzewie

Konferencja prasowa po meczu Pogoń - Orkan [WIDEO]
29.04.2018.
Po spotkaniu Pogoń- Orkan Rumia odbyła się tradycyjnie konferencja prasowa. Wziął w niej udział trener Pogoni Grzegorz Lewandowski oraz po raz pierwszy nasz bramkarz Paweł Krasiński. Orkana na spotkaniu w mediami reprezentował II trener Kacper Szyczewski i zawodnik Piotr Kolera.

Walka do końca przynosi efekty. Pogoń-Orkan 3:2 [RELACJA & FOTO]
28.04.2018.
pogon_orkan_28_04_2018_120px.jpgGdy w 24 minucie po drugim trafieniu najskuteczniejszego zawodnika Orkana Rumia Kacpra Kiełba goście prowadzili na lęborskim stadionie 0:2 nawet najwierniejsi kibice wątpili, że ten mecz można wygrać. A jednak... Trafione zmiany w składzie w przerwie, zaangażowanie i wola walki do końca przyniosły sukces i 3 punkty. Bohaterem spotkania, podobnie jak pół roku wcześniej w Rumi został Piotr Łapigrowski. To po jego bramce w ostatniej minucie meczu Pogoń zgarnęła komplet punktów.

Kontuzja Jakuba Nowakowskiego
27.04.2018.
nowakowski_jakub_kwiecien_2018_750_px.jpgOperacja kolana 16 lutego 2018 i szybki powrót do pełnej dyspozycji. Ostatnie miesiące dla 34-letniego obrońcy Jakuba Nowakowskiego były trudne. Gdy wydawało się, że wszystko co najgorsze minęło a zawodnik rozgrywał całe spotkania doszło do kontuzji w drugim, nieoperowanym kolanie. Uszkodzona łękotka wymaga zabiegu operacyjnego i niestety Kuby Nowakowskiego nie zobaczymy już w tym sezonie na boisku. To duża strata dla zespołu Grzegorza Lewandowskiego i formacji obronnej.
Życzymy szybkiego powrotu do pełni sił! Pogoń Jakubie Ciebie potrzebuje!

««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 78 - 88 z 3493