70 lat Pogoni Lębork

Facebook

Wyszukiwarka

Sponsor techniczny

KiK
wyb.jpg

Przegląd kadr. Remis ze Stolemem [RELACJA & FOTO]
14.07.2018.
sparing_pogon_stolem_14_07_2018_150px.jpgGra kontrolna w sobotę 14 lipca ze Stolemem Gniewino otworzyła serię sparingów seniorskiej drużyny Pogoni. W spotkaniu wystąpiło wielu przymierzanych do Pogoni graczy. Kilku zawodników czekają dalsze testy, w przypadku innych prowadzone są już procedury transferowe.

Wśród nowych zawodników w koszulkach z herbem Pogoni miło było widzieć w sobotnim sparingu mającego dobry sezon w Bałtyku Gdynia (III liga) Adriana Kochanka. Z dobrej strony pokazał się były zawodnik Kaszubii Kościerzyna 26-letni pomocnik Mariusz Węgliński. W środku pola zagrał doświadczony, pochodzący z Serbii wychowanek Partizana Belgrad Aleksandar Atanacković. W swojej długiej karierze zawodnik ten występował na poziomie 1, 2 i 3 ligi m.in. Zawiszy Bydgoszcz, Elanie Toruń, Chojniczance Chojnice, Wigrach Suwałki, Bałtyku Gdynia, a ostatnio w Kaszubi.
Na boisku zobaczyliśmy też zawodników z piątoligowych rezerw Bałtyku Gdynia Patryków Stencla i Niemca, Pawła Rypla ze Sztormu Mosty (V liga) czy Sebastiana Wiśniewskiego z Chrobrego Charbrowo (V liga) oraz kilku innych testowanych zawodników.


 
"Życie to ciągłe wyzwania" - wywiad z trenerem Maciejem Cieślikiem
13.07.2018.
cieslik_maciej_lipiec_trening2_2018_800px.jpgPierwsze zajęcia szkoleniowe i spotkanie z drużyną 10 lipca br. było okazją do krótkiej rozmowy z nowym szkoleniowcem seniorskiej Pogoni Maciejem Cieślikiem. Zapraszamy do lektury wywiadu z trenerem.

Długo trwały negocjacje przed objęciem funkcji pierwszego trenera Pogoni?
- Nie. Propozycja z Lęborka była konkretna, ale nie ukrywam, że jednocześnie czekałem na to co się wydarzy w Kartuzach. Chciałem tam po spadku wszystkie sprawy uregulować.

Nie bał się trener wyzwania? Pogoń miała słabą rundę wiosenną a zespół jest do większej przebudowy…
Czytaj całość…
 
W sobotę kontrolnie ze Stolemem Gniewino
13.07.2018.
pogon_stolem_herby.jpgTo będzie pierwsza gra kontrolna w nowym sezonie. Seniorzy Pogoni intensywnie przygotowują się do ligi a trener Maciej Cieślik szuka wzmocnień na wiele pozycji. Okazją do sprawdzenie w grze testowanych zawodników będzie sobotnia gra kontrolna (14 lipca, godz. 12 w Lęborku) z silnym Stolemem Gniewino. W zeszłym sezonie zespół trenera Tomasza Dołotki zajął w lidze 4. miejsce.

Stolem letnie przygotowania rozpoczął dość wcześnie, bo już 2 lipca. W tym czasie zespół rozegrał jedną grę kontrolną (wygrana 7:2 z Zenitem Łęczyce - V liga) oraz w ramach XX Światowego Zjazdu Kaszubów Luzinie zajął I miejsce w Mistrzostwach Świata Kaszubów Szostek Piłkarskich. W drużynie z Gniewina powinien zagrać znany z występów w Pogoni Mateusz Madziąg. Przedłużył on pobyt w Stolemie z półrocznego wypożyczenia na stały transfer.
 
"Robert Gaffka - MEBLERT" dołączył do Klubu 100 TPL
12.07.2018.
mebleret_10_07_2018_800px.jpgDo Klubu 100 TPL dołączył nowy przedsiębiorca. Na początku lipca deklaracje wstąpienia do grupy osób i firm comiesięcznie wspierających finansowo sekcję piłki nożnej Pogoni Lębork podpisał Robert Gaffka z firmy „MEBLERT” z Nowej Wsi Lęborskiej (na zdjęciu po lewej stronie). Uroczyste wstąpienie do Klubu 100 TPL odbyło się w kawiarence klubowej w obecności Wiceprezesa Zarządu ds. piłki nożnej Pogoni Lębork Marka Piotrowskiego oraz koordynatora Klubu 100 Radosława Pietrusewicza.

- Pogoń zawsze była mi bliska. Kilka tygodni temu miałem okazję bliżej poznać wspaniałych ludzi działających w sekcji piłki nożnej a decyzja o wstąpieniu w szeregi Klubu 100 TPL była niejako kontynuacją tego spotkania. Zachęcam do tego też innych - wyjaśnia Robert Gaffka.
„MEBLERT” to firma z branży meblarskiej. Zajmuje się zabudową kuchni, szaf wnękowych, sypialni innych indywidualnych zleceń, także tych skomplikowanych.
Czytaj całość…
 
Młodzi wychowankowie dostają szansę
12.07.2018.
mlodzi_trening_seniorow_10_07_2018_800px.jpgPiątka wychowanków Pogoni rocznika 2001 i 2002 dołączyła do seniorskiej drużyny na czas letnich przygotowań. To czy na stałe zostaną włączeni do seniorskiej kadry okaże się za kilka tygodni. Trener A-klasowych rezerw Wiesław Krefft do treningów z seniorami rekomendował zawodników mogących uczestniczyć w zajęciach. Z powodu wakacyjnych wyjazdów czy sezonowej pracy nie wszyscy młodzi gracze byli w lipcu dostępni . Na pierwszych zajęciach w identycznych strojach sportowych stawili się Klaudiusz Lange, Bartosz Bigus, Adrian Klepka, Adam Blachowski i Jakub Gosz.
Dla naszych młodych piłkarzy najbliższe tygodnie to czas pokazania się trenerowi Cieślikowi, szansa na nabranie doświadczenia w kontakcie z seniorską piłką oraz okazja do dobrego przygotowania się do nadchodzącego sezonu.
Drużyna rezerw Pogoni złożona ze starszych graczy oraz młodzieży z roczników 2001 i 2002 przygotowania do ligi rozpoczyna 24 lipca.
Czytaj całość…
 
Maszyna ruszyła... Letnie przygotowania czas zacząć
11.07.2018.
trening_10_07_2018_800px_01.jpg25 zawodników uczestniczyło w pierwszym, inauguracyjnym treningu drużyny seniorów Pogoni przygotowującej się do czwartoligowego sezonu 2018/2019. Poczynania zawodników na głównej murawie stadionu obserwowali kontuzjowani Kamil Frącek i Filip Krefft oraz nie trenujący z innego powodu Piotr Łapigrowski.
- Oddaję Was z dobre ręce i liczę, że wspólnie osiągniemy w nowym sezonie sukces - mówił przedstawiając drużynie nowego szkoleniowca Macieja Cieślika w szatni Wiceprezes Zarządu ds. piłki nożnej Marek Piotrowski. - Przed nami nowy etap, nowe otwarcie. Nasz cel to zbudowanie zespołu, który w IV lidze będzie odgrywał ważną rolę.
Czytaj całość…
 
10 lipca start przygotowań seniorów Pogoni
09.07.2018.
trening_pogon_5_06_2018_800px_01.jpgWe wtorek 10 lipca 2018 o godz. 18.30 na Stadionie Miejskim w Lęborku przygotowania do czwartoligowego sezonu 2018/2019 rozpocznie drużyna seniorów Pogoni. Zespół poprowadzi nowy, doświadczony szkoleniowiec 47-letni Maciej Cieślik. Drużyna do sezonu przygotowywać się będzie na własnym obiekcie. Już w sobotę 14 lipca o godz. 12 Pogoń rozegra pierwszy sparing. Przeciwnikiem będzie konkurent z ligi Stolem Gniewino. W kolejnych tygodniach Pogoń u siebie w grach kontrolnych podejmie Radunię Stężyca, Gwardię Koszalin, Błękitnych Główczyce, MKS Władysławowo i Chrobrego Charbrowo. Start rozgrywek ligowych wyznaczono na 5 sierpnia.

Lato 2018 będzie pod znakiem przebudowy zespołu. Wolną rękę do poszukiwania nowych klubów otrzymali Michał Katzor, Piotr Kozdra, Mateusz Ulatowski, Dariusz Krzysztofik i Kamil Klimas. Trwają rozmowy nad znaczącym wzmocnieniem drużyny przez co najmniej 4-5 zawodników. Swoją szansę na dołączenie do drużyny seniorów otrzymają też nasi wychowankowie.
Czytaj całość…
 
Nowe ogrodzenie buforowe na stadionie [ZDJĘCIA]
08.07.2018.
buforowe_ogrodzenie_lipiec_2018_800px_01.jpgNa Stadionie Miejskim a dokładnie przy końcu trybuny (od strony lasu) stanęło nowe ogrodzenie buforowe. Budowę ogrodzenia do 31 lipca 2018r. zaleciła Komisja ds. Licencji Klubowych Pomorskiego Związku Piłki Nożnej na wniosek Komisji Bezpieczeństwa i sugestii policji. Tym samym zniesiony został nadzór infrastrukturalny dla naszego klubu w ramach przyznanej licencji na grę w IV lidze na sezon 2018/2019.

Nowe ogrodzenie składa się z siatki i solidnej bramy a jego zadaniem jest stworzenie strefy buforowej pomiędzy sektorem kibiców gospodarzy i gości. Zwiększy to bezpieczeństwo i ułatwi organizację spotkań na obiekcie. Buforowe ogrodzenie wykonał administrator obiektu, Centrum Sportu i Rekreacji. Koszt inwestycji to ok. 3 tys. zł.
Czytaj całość…
 
Długa przerwa w grze Filipa Kreffta
07.07.2018.
krefft_filip_lipiec_2017_800px.jpgNiekorzystnie wyszły badania kolana ofensywnego pomocnika, podstawowego młodzieżowca drużyny seniorów Pogoni Filipa Kreffta. 17-letni zawodnik kontuzję odniósł 9 czerwca br. w Luzinie. Z meczu Pogoni z Wikędem został odwieziony karetką do Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie. Badania rezonansem magnetycznym i wizyty u specjalistów potwierdziły najgorsze przypuszczenia. Filip doznał zerwania wiązadeł krzyżowych w lewym kolanie. W najbliższych tygodniach czeka go operacja rekonstrukcji wiązadeł i wielomiesięczna rehabilitacja.
To duża strata dla zespołu. Życzymy wytrwałości, zaciętości i sił do powrotu do zdrowia i na boisko.
 
Juniorzy młodsi Pogoni z nagrodą Fair Play
06.07.2018.
b_bartoszek_kadra_wiosna_2018_900px.jpgPomorski Związek Piłki Nożnej opublikował klasyfikację Fair Play za sezon 2017/2018. Spośród nagrodzonych seniorskich drużyn od 4 ligi do B-klasy oraz grup juniorskich „A” i „B” znalazła się także drużyna juniorów młodszych Pogoni prowadzona przez trenera Rafała Bartoszka. Zespół w ubiegłym sezonie występował w rozgrywkach junior „B”, Słupsk gr. I i wg. rankingu Fair Play otrzymał w swojej lidze najmniej żółtych i czerwonych kartek. Grę z duchem sportu i Fair Play przez cały sezon PomZPN wycenił na 100 zł.
 
Sezon IV ligi rozpoczniemy 5 sierpnia w Kolbudach [TERMINARZ]
05.07.2018.
terminarz_fb.jpgPoMZPN opublikował terminarz rozgrywek IV ligi sezonu 2018/2019. Pogoń walkę o punkty rozpocznie 5 sierpnia w Kolbudach. 2. kolejka 11 lub 12 sierpnia 2018 to spotkanie w Lęborku z rezerwami ekstraklasowej Arki Gdynia. W 3. kolejce 15 sierpnia jedziemy na Traugutta na mecz z Lechią II Gdańsk.
W tym sezonie w rozgrywkach IV ligi wystąpi 19 zespołów i każdy z nich dwukrotnie będzie pauzował. Pierwszy raz Pogoń zrobi to w weekend 22-23 września.
Elektryzujące północną Polskę derby Pomorza Środkowego Pogoń Lębork – Gryf Słupsk rozegrane zostaną 20 lub 21 października 2018 w Lęborku. Finałem i ostatnim meczem rundy jesiennej będzie spotkanie 24-25 listopada w Garczegorzu z Aniołami.

Ramowy terminarz seniorów Pogoni Lębork (jesień 2018):
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 89 - 99 z 3574

IV liga - tabela i wyniki

logo_zlote.gif 
Sponsorzy