70 lat Pogoni Lębork

Facebook

Wyszukiwarka

Sponsor techniczny

KiK
wyb.jpg

Zima Pogoni nie straszna. Z Arką II na sztucznej murawie
05.03.2018.
arkaii_pogon_5_08_2017_120px.jpgKomisja d. Rozgrywek Pomorskiego Związku Piłki Nożnej podjęła na posiedzeniu 1 marca br. decyzję o odwołaniu 18. kolejki IV ligi „Saltex” w dniach 10-11 marca 2018 zostawiając decyzje o ewentualnym rozegraniu meczów klubom. Pogoń Lębork zdecydowała się grać we wcześniej ustalonym terminie, wyznaczając jako miejsce spotkania sztuczne boisko Stadionu Miejskiego przy Kusocińskiego 56. Mecz z Arką II Gdynia rozegrany zostanie więc zgodnie z planem 10 marca 2018r. o godz. 15.

W przypadku złych warunków atmosferycznych nasz Klub jest gotowy na tym samym boisku rozegrać tydzień później kolejne spotkanie z rezerwami Drutex Bytovii.
Czytaj całość…
 
Awans do drużyny seniorów Przemysława Śliwińskiego
05.03.2018.
sliwinski_przemek_koszulka_luty_2018_800px.jpgKolejny nasz wychowanek oficjalnie włączony w szeregi seniorskiej drużyny Pogoni! 19-letni obrońca Przemysław Śliwiński z pierwszą drużyną trenuje od początku zimowych przygotowań, rozegrał w niej też kilka gier sparingowych.
Urodzonym 11 maja 1998 roku zawodnikiem w pierwszych latach szkoły podstawowej opiekował się szkoleniowiec Andrzej Małecki. W strukturach Pogoni „Śliwę” przez wiele lat prowadził trener Stanisław Falitarski. Był to dla Przemka dobry czas, a postawa na boisku i treningach oraz wysokie umiejętności skutkowały m.in. w 2013 roku powołaniami do Kadry Województwa.
W kolejnych latach Śliwiński, często z opaską kapitana na ramieniu grał w juniorskich zespołach u trenerów Pietrzyka, Pasieki, Rubaja a ostatnio w drużynie rezerw w której podobnie jak inni młodzi zawodnicy ma otwarte drzwi do regularnej gry. Nasz młody obrońca w tym i kolejnym sezonie będzie miał status młodzieżowca. Powodzenia Śliwa!
Czytaj całość…
 
Kontuzja Kamila Frącka. Pół roku przerwy i rehabilitacji
05.03.2018.
fracek_kamil_2018_zima_800px.jpgDramatycznie wyglądała kontuzja podczas niedzielnego sparingu z KS Olimpic Warszkowo (4.03) naszego młodego obrońcy Kamila Frącka. Zawodnik w 15 minucie swojej gry nieszczęśliwie upadł łamiąc w lewej nodze kość strzałkową, zrywając torebkę stawową oraz uszkadzając staw skokowy. Sytuacja wyglądała dramatycznie a z boiska zawodnika do szpitala zabrała karetka. Tego samego dnia Kamil trafił do Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie gdzie przeprowadzono niezbędne zabiegi. Czeka go teraz co najmniej półroczna przerwa w grze i długotrwała rehabilitacja.
Kontuzja Kamila Frącka to osłabienie dla zespołu Pogoni. 17-letni zawodnik w rundzie jesiennej jako młodzieżowiec często pojawiał się w wyjściowej „11” i robił systematyczne postępy.
Życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i na zieloną murawę!
Czytaj całość…
 
Kontuzja przerwała sparing [RELACJA]
04.03.2018.
sparing_pogon_warszkowo_4_04_2018_120px.jpg2x40 minut miał trwać niedzielny sparing z A-klasowym KS Olimpic  Warszkowo. W grze kontrolnej w Pogoni zagrali nieobecni dzień wcześniej w meczu z Gryfem Polanów zawodnicy, lub Ci, którzy zagrali mniej minut. Mecz przy wyniki 1:0 dla Pogoni został w przerwany w 55 minucie z powodu groźnej kontuzji naszego młodego obrońcy Kamila Frącka.


 
Sparing z Polanowem. Powiało chłodem... [RELACJA]
03.03.2018.
sparing_pogon_karlino_3_02_2018_120pxx.jpgPrzy sztucznych światłach, kilkustopniowym mrozie i braku kilku podstawowych zawodników ostatni sparing przed startem ligi rozegrali seniorzy Pogoni. W kadrze na mecz zabrakło przeziębionego Jakuba Michora, narzekającego na zbity mięsień Gracjana Miszkiewicza, czy na ból pleców Mateusza Zanewycza. Z kolei Piotr Łapigrowski sobotni wieczór spędził w Gnieźnie na meczu halówki.

 
Wiktor Miotk w kadrze pierwszego zespołu Pogoni
03.03.2018.
miotk_wiktor_2018_koszulka_800px.jpgOficjalnie do kadry seniorskiej Pogoni dołączył nasz junior i wychowanek Wiktor Miotk. Zawodnik rocznika 2001 w połowie stycznia tego roku podjął treningi z seniorską drużyną i przez 1,5 miesiąca przekonał swoimi umiejętnościami i zaangażowaniem w zajęcia i gry kontrolne trenera Grzegorza Lewandowskiego.
17-letni środkowy lub boczny pomocnik rocznika to wychowanek trenera Andrzeja Małeckiego. To właśnie z tej drużyny rocznika 2001 do Ekstraklasy wyfrunął Mateusz Żukowski. Zawodnik w Pogoni i UKS Trójce Lębork przeszedł cały, wieloletni cykl szkolenia. W zeszłym sezonie grał w juniorach starszych, jesień 2017 spędził w rezerwach Pogoni .

Dla Wiktora to dopiero początek przygody w dorosłej piłce. W fizycznym starciu z seniorami dość drobnej postury zawodnik musi wykazać wiele charakteru i taki charakter Miotk ma. Wiosną oprócz walki o miejsce na boisku w IV lidze zawodnik będzie miał możliwość utrzymywania rytmu meczowego w Pogoni II.
Czytaj całość…
 
W sobotę i niedzielę dwumecz na dwa składy
02.03.2018.
sparing_pogon_sierakowice_24_02_2018_120px.jpgTo będzie próba generalna zespołu przed startem rundy rewanżowej IV ligi. W sobotę i niedzielę na sztucznym boisku Stadionu Miejskiego w Lęborku seniorska Pogoń rozegra dwa sparingi. Aby pobyt na stadionie w temperaturze poniżej zera był przyjemniejszy dla naszych najwierniejszych kibiców Klub przygotował bezpłatną herbatę. Termos z gorącym napojem będzie do dyspozycji w pobliżu ławki rezerwowych.
Mroźny tydzień utrudnił skorygował treningowe plany naszej drużyny. Wszystkie zajęcia w kończącym się tygodniu zespół Pogoni przeprowadził na sali i siłowni. Z powodu przeziębień na ostatnich treningach zabrakło Frącka i Klińskiego.

W sobotę 3 marca o godz. 18.30 podstawowy skład Pogoni zagra z 13. drużyną zachodniopomorskiej IV ligi Gryfem Polanów. W niedzielę 4 marca o godz. 15 zmiennicy i młodzi zawodnicy zagrają z KS Olimpic Warszkowo (5. zespół koszalińskiej A-klasy gr. I). Z drużyna tą od wielu lat związany jest nasz trener Grzegorz Lewandowski. Raz w tygodniu prowadzi on z KS-em zajęcia treningowe.
 
Mróz nie przeszkodził w przygotowaniach do wiosny [WIDEO]
01.03.2018.
trening_seniorzy_22_01_2018_800px_02.jpgMróz w tym tygodniu wygonił zawodników drużyny seniorów ze stadionu, ale dzięki otwartości dyrektora SP 4 Waldemara Walkusza drużyna w licznym składzie trenowała na szkolnej sali i siłowni przy Placu Piastowskim. Czwartek 1 marca był dniem wyjątkowym. Przed treningiem pierwszy zespół przeszedł sesję fotograficzną. Jej efekty poznamy niebawem. Po rozgrzewce nasi piłkarze zaliczyli dynamiczne ćwiczenia na siłowni i mocno pracowali na sali. W sobotę i niedzielę zaplanowano sparingi na dwa składy z Gryfem Polanów i KS Warszkowo.
Czytaj całość…
 
Łukasz Janowicz wraca na Kusocińskiego 56!
01.03.2018.
janowicz_ukasz_2018_koszulka_net.jpgSkrócone o połowę roczne wypożyczenie do Leśnika Cewice, przepracowany cały zimowy okres przygotowawczy i wielka szansa odegranie w drużynie Pogoni ważnej roli. Ostatnie tygodnie przyniosły naszemu wychowankowi, Łukaszowi Janowiczowi wiele zmian. Jedno jest pewne, 22-letniego obrońcę zobaczymy w rundzie wiosennej w drużynie Pogoni Lębork!

„Janka” bo taki piłkarski przydomek ma zawodnik jest wychowankiem trenera Rafała Bartoszka. Jako wyróżniający się piłkarz rocznika 1996 szybko awansował do drużyny juniorów starszych prowadzonej wtedy przez Andrzeja Małeckiego. Niedługo później grał już w seniorach u trenera Sobiesława Przybylskiego. Jego atutem była zawsze sumienność i jedna z najwyższych frekwencji na treningach. Przez wiele sezonów Janowicz był ważnym młodzieżowcem w V i IV lidze, choć nie omijały go kontuzje przez które pauzował. Rzadziej na boisku pojawiał się w III lidze. Przed bieżącym sezonem chcąc regularnie grać poprosił o wypożyczenie do Leśnika Cewice (V liga). Tam rozegrał „od deski do deski” na pozycji bocznego lub środkowego obrońcy całą jesień. W połowie stycznia wrócił do Pogoni by powalczyć o wyjściowy skład. W grach sparingowych trener Grzegorz Lewandowski wystawiał Janowicza najczęściej na prawej obronie. Powodzenia!
Czytaj całość…
 
Terminarz godzinowy spotkań domowych i wyjazdowych
28.02.2018.
terminarz_fb.jpgZnamy już kompletny terminarz wiosennych spotkań Pogoni Lębork w IV lidze „Saltex”. Pierwszą okazją do zobaczenia w akcji ekipy Grzegorza Lewandowskiego będziemy mieli w sobotę 10 marca br. o godz. 15 w meczu z Arką II Gdynia. Tydzień później do Lęborka przyjeżdżają rezerwy Drutex Bytovii (sobota, 17 marca 2018 godz. 16).
W niedzielę 25 marca o godz. 14 czeka nas bliski wyjazd na „Saharę” do Aniołów Garczegorze. 7 kwietnia o godz. 15 na Zielonej gramy wyjazdowe derby z Gryfem Słupsk. Sezon kończymy 23 czerwca meczem w Miastku ze Startem.

Terminarz godzinowy meczów seniorów Pogoni (wiosna 2018):
Czytaj całość…
 
5. miejsce Pogoni w turnieju LOTOS Griffin Cup rocznika 2009
27.02.2018.
f1_griffin_cup_wielki_klincz_24_02_2018.jpgWielki Klincz pod Kościerzyną gościł 24 lutego 2018r. uczestników turnieju LOTOS Griffin Cup dla rocznika 2009. W zawodach wystartowało 12 zespołów.
Każda z drużyn rywalizowała w jednej trzech grup złożonych z czterech zespołów. Młoda Pogoń z grupy A wyszła z 2. miejsca. W rozgrywkach grupowych w pierwszym meczu zawodnicy trenerów Wiesława Kreffta i Sebastiana Brzozowskiego pokonali GTS Czarni Pruszcz Gd. 4:0, wygrali z gospodarzami z Santany Wielki Klincz 3:0, by w ostatnim meczu ulec Liderowi Rychnowy 1:2.

W ćwierćfinale Pogoń trafiła na późniejszych zwycięzców turnieju Byki Słupsk. Po zaciętym spotkaniu w którym nasi zawodnicy dwukrotnie trafili w poprzeczkę i raz w słupek Pogoń przegrywa 0:1. W kolejnych meczach o miejsca 5-8 podrażnieni porażką Pogoniści wygrywają 3:0 z GTS Czarni Pruszcz i 1:0 z Liderem Rychnowy co daje naszemu zespołowi ostatecznie 5. miejsce w zawodach.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 89 - 99 z 3433

IV liga - tabela i wyniki

logo_zlote.gif 
Sponsorzy