70 lat Pogoni Lębork

Facebook

Wyszukiwarka

Sponsor techniczny

KiK
wyb.jpg

"Kierownik na stadion przyjeżdża pierwszy..." - rozmowa z Maciejem Frąckiem
30.03.2020.
fracek_maciej_luty_2019_800px.jpgKibic z dużym stażem, ojciec wychowanka Pogoni, kierownik drużyny, a od niedawna osoba zaangażowana w cykl szkolenia młodych zawodników. Wygląda na to, że Pogoń Lębork to ważny element życia Macieja Frącka. Jak to się zaczęło?
- Pierwsze mecze Pogoni to sezon 1991/1992 kiedy na mieście głośno zrobiło się o tym, że Pogoń może awansować do 3 ligi. W sezonie 1992/1993 na mecze 3 ligi rozgrywane w niedzielę chodziłem już regularnie. Piłkarskie święta, bo tak można nazwać spotkania z widownią 1200-2000 na bocznym boisku, oglądałem jako nastolatek z „górki”, czyli sektora najgłośniejszych kibiców :-) Na niedzielne mecze, bo praktycznie wszystkie rozgrywane były w niedzielę o godz. 12 chodziłem z moim serdecznym kolegą Marcinem Dawidowskim. Grał on wtedy w juniorach Pogoni.

Najlepsze wspomnienia z Pogoni z początków jej kibicowania?
Czytaj całość…
 
Aleksander Piepka w orbicie pierwszej drużyny Pogoni
27.03.2020.
piepka_aleksander_2020_700_px.jpgWszyscy nie mogą doczekać się powrotu do sportowych zajęć, a my przedstawiamy kolejnego piłkarza młodego pokolenia o którym w przyszłości może być głośno. Runda wiosenna w IV lidze miała być okresem w którym intensywnie do seniorskiej piłki wprowadzani będą zawodnicy rocznika 2003 i 2004. Jednym z takich zawodników zgłoszonych do IV ligi jest Aleksander Piepka.

Urodzony 24 września 2003 roku zawodnik w Pogoni w juniorach młodszych trenuje od ponad roku i wyróżnia się warunkami fizycznymi - 188 cm wzrostu i 83 kg wagi. Gra na środku obrony i tak jak inni wyróżnieni zawodnicy uczestniczy w części zajęć treningowych drużyny seniorów prowadzonych przez Waldemara Walkusza.
Czytaj całość…
 
Młodzi piłkarze Pogoni w akcji #zostańwdomu [WIDEO]
26.03.2020.
Młoodzi piłkarze Pogoni Lębork z drużyny juniorów młodszych trenera Wojciecha Musuły zaangażowali sie w ogólnopolską akcję #zostańwdomu. W nagranych materiałach wideo Jakub Radomski i Cezary Kochman apelują do rówieśników by przestrzegali wytycznych służb sanitarnych i zostali w domu.

 
"W piłce zostaną najwytrwalsi i niezłomni, jak wszędzie" - wywiad z Wojciechem Musułą
24.03.2020.
musula_wojciech_maj_2016_600px.jpgKapitan pierwszej drużyny Pogoni z ponad 6-letnim stażem, trener drużyny juniorów młodszych i piłkarz o ciekawej przeszłości z meczem w Ekstraklasie na koncie. Zapraszamy do długiej rozmowy z Wojciechem Musułą.

Rozmawiamy w przedziwnym okresie epidemii. Wywróciła ona do góry nogami nasze życie w tym te sportowe w Klubie. Zawieszone treningi, rozgrywki. Jaki wpływ tak długa przerwa może mieć na sportową dyspozycję, kontuzje? Na ile zawodnicy sami są w stanie utrzymać kondycję? Jak to robi nasz kapitan pierwszej drużyny?
- Niestety obawiam się, że czeka nas dłuższa przerwa, nie wiadomo nawet jakie decyzje zapadną odnośnie dokończenia rundy, kompletny paraliż. No, ale wiadomo są rzeczy ważne i ważniejsze i teraz liczy się tylko to aby się uporać z pandemią. Nie ma co ukrywać dyspozycja sportowa spadnie na pewno, pytanie jak bardzo? Wiele zależy od zawodników. Jeżeli wykonają pracę zaleconą przez trenera to nie będzie tak źle, wszystko odnosi się do świadomości i podejścia. Moi zawodnicy z juniora „B” dostali prezentację w której znajduje się plan treningowy, na razie na 2 tygodnie. Są zajęcia z piłką w warunkach domowych, motoryka, siła, zadania teoretyczne jak czytanie artykułów czy analiza meczu pod kątem swoich pozycji. Mamy wspólnego maila założonego na tę okoliczność i tam chłopaki wysyłają swoje prace oraz filmiki z zajęć. Jeżeli chodzi o mnie to od sportu jestem uzależniony więc nie potrafię długo siedzieć bezczynnie – sam więc korzystam z prezentacji i niektórych zadań, ale naturalnie stosuję trochę inne obciążenia.
Czytaj całość…
 
Piłkarze Pogoni trenują on-line [WIDEO]
23.03.2020.
f2_turniej_lebork_14_09_2019_120px.jpgWielotygodniowa przerwa w treningach i rozgrywkach związana z epidemią koronawirusa wymusiła wdrożenie alternatywnych metod treningowych w klubie Pogoń. Trenerzy grup juniorskich przekazali swoim zawodnikom wytyczne, starają się utrzymywać z zawodnikami kontakt i wspólnie mobilizować do indywidualnej aktywności.

- To z pewnością nowa i trudna sytuacja dla wszystkich. Szybko na nią zareagowaliśmy. Każdy z trenerów przygotował indywidualne rozpiski dla swoich drużyn. Zawodnicy trenują w domu – mówi Wiceprezes Zarządu Pogoni ds. piłki nożnej i trener grup juniorskich Marek Piotrowski. - Zadania są oczywiście dostosowane do umiejętności i wieku poszczególnych zawodników. Najmłodsi otrzymali zadania z piłką doskonalące jej czucie. W starszy grupach dochodzą ćwiczenia motoryczne, stabilizacyjne. Wiemy już na pewno, że ta przerwa potrwa dłużej niż wstępnie zakładaliśmy. Jesteśmy w trakcie opracowywania dalszego programu działania w grupach młodzieżowych. Niebawem zawodnicy i rodzice dostaną od nas szczegółowe informację. Przy okazji gorąca prośba do wszystkich. Starajmy się w tym momencie dbać o nasze zdrowie. Zalecajmy się do wytycznych. Zostańmy w domu, zróbmy wszystko aby ta sytuacja jak najszybciej wróciła do normy. Przecież wszyscy chcemy jak najszybciej wrócić na boiska.
Czytaj całość…
 
Dominik Sulkowski zgłoszony do rozgrywek IV ligi
21.03.2020.
sulkowski_dominik_2020_700_px.jpgChoć piłkarskie treningi w całej Polsce są wstrzymane, a zawodnicy Pogoni sportową formę podtrzymują indywidualnie, my prezentujemy kolejnego zawodnika zgłoszonego w zimowej przerwie do rozgrywek IV ligi. Dominik Sulkowski (ur. 12.04.2004) jest kolejnym piłkarzem, który znalazł się w „dziewiątce” juniorów branych mocno pod uwagę w grze w pierwszej drużynie Pogoni.

Młody zawodnik z drużyny juniorów „B” występuję na pozycjach defensywnego pomocnika lub obrońcy. Dobrze gra głową i jest skuteczny w pojedynkach 1x1 w defensywie. Do tych atutów trener Wojciech Musuła dodał jeszcze bardzo dobre wyprowadzenie piłki poprzez podanie.
Czytaj całość…
 
Historia Pogoni we wspomnieniach Józefa Libicha
21.03.2020.
zajawka_histoiria_zblizenia_1980.jpgPo raz pierwszy w historii prezentujemy ważne i unikatowe wspomnienia jednego z pierwszych działaczy Pogoni Lębork Józefa Libicha. Wspomnienia te ukazały w tygodniku "Zbliżenia" w 1980 roku z okazji 35-tej rocznicy powstania Klubu. Historia powojennego sportu w Lęborku ukazała się w formie cotygodniowych artykułów.

„ZACZĘŁO SIĘ OD PIŁKI NOŻNEJ” Józef Libich – ze wspomnień działacza cz. 1 („Zbliżenia”, 3 lipca 1980)
Czytaj całość…
 
Rozgrywki piłki nożnej zawieszone do 26 kwietnia
20.03.2020.
pzpn_nowe.jpgDepartament Rozgrywek Krajowych PZPN informuje, że mecze Fortuna I ligi, II ligi, III ligi oraz pozostałych klas rozgrywkowych piłki nożnej w tym IV ligi oraz futsalu, kobiet i mężczyzn, wszystkich kategorii wiekowych zostają odwołane do 26 kwietnia 2020 r. włącznie.
 
Juniorzy E2 z nowym sprzętem od sponsora
19.03.2020.
e2_nowe_ortaliony_zima_2020_700px.jpgDrużyna Pogoni Lębork Junior E2 (rocznik 2010/2011) przed ponad tygodniem została wyposażona w 16 ortalionowych kurtek treningowych. Zakup sprzętu sportowego był możliwy dzięki cichemu sponsorowi Panu Jackowi. W imieniu zawodników, sztabu i rodziców dziękujemy!
Czytaj całość…
 
1% podatku można przekazać na Pogoń!
18.03.2020.
1_logo.jpgDo końca kwietnia 2020 trwa rozliczanie podatku dochodowego za rok 2019. Dzięki współpracy z Fundacją „Partnerstwo” w tym roku po raz siódmy będzie możliwość przekazania swojego 1% podatku na sekcję piłki nożnej Pogoni Lębork. Zachęcamy wszystkich sympatyków naszego klubu do wspomożenia w ten sposób piłkarskiej Pogoni.

W myśl przepisów 1% podatku dochodowego za 2019 r. mogą przekazać podatnicy podatku dochodowego od osób fizycznych, podatnicy opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych, oraz podatnicy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą korzystający z liniowej, 19-procentowej stawki podatku.
Aby przekazać 1% podatku należy wypełnić odpowiednią rubrykę w rocznym zeznaniu podatkowym podając: numer KRS: 0000197334  W rubryce cel szczegółowy należy wpisać "Pogoń Lębork, ul. Krzywoustego 1 – piłka nożna".
Czytaj całość…
 
Pogoń 2013/2014 na tunrieju Griffin CUP w Gdyni [ZDJĘCIA]
17.03.2020.
f2_griffin_cup_7_03_2020_700_px_01.jpgCzas na małe zaległości, czyli relację z dużego turnieju Griffin CUP w Gdyni. Wzięła w nim udział młoda drużyna rocznika 2013/2014 trenerów Marka Piotrowskiego i Macieja Frącka.
Zespół rozegrał w sumie 6 spotkań na zadaszonych boiskach ze sztuczną nawierzchnią. W turnieju wzięło udział 12 zespołów. W fazie grupowej młoda Pogoń zajęła 4. miejsce co pozwoliło rozegrać dwa kolejne spotkania o miejsca 5-8. W pierwszym meczu Pogoń uległa Dragonowi Bojano, później Beniaminkowi Starogard i zajęła ostatecznie ósma lokatę.
Czytaj całość…
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 89 - 99 z 4174

IV liga - tabela i wyniki

logo_zlote.gif 
Sponsorzy