70 lat Pogoni Lębork

Facebook

Wyszukiwarka

Sponsor techniczny

KiK

Logowanie


Nie pamiętam hasła
wyb.jpg

Sponsoring Drukuj
Pogoń Lębork – warto z nami być?

lebork_m.pngLęborska Pogoń to uznana marka na piłkarskiej mapie Pomorza. Klub z prawie 70-letnią tradycją wyszkolił tysiące adeptów piłki nożnej. W połowie lat 90-tych klub święcił swoje najlepsze lata. Czołowe lokaty w III- lidze, która liczyła wtedy 4, a nie jak teraz 8 grup, oraz sukcesy w Pucharze Polski sprawiły, że lęborski klub na trwałe wpisał się w serca wielu lęborczan.
Dziś piłkarze lęborskiej Pogoni próbują nawiązać do osiągnięć swoich poprzedników. Drużyna seniorów od sezonu 2013/2014 ponownie występuję w rozgrywkach IV ligi Pomorze.
Oprócz rozgrywek seniorskich lęborski klub realizuje jedną ze swoich podstawowych misji czyli szkolenie młodzieży. To bardzo żmudne, ale ważne i odpowiedzialne zadanie które realizujemy z wielką determinacją.

Zawodnicy
Oczkiem w głowie zarówno klubowych działaczy jak i kibiców jest drużyna seniorów występująca w IV lidze Pomorze. Szkoleniowcem zespołu jest utytuowany szkoleniowiec Waldemar Walkusz. Kadra zespołu opiera się na wychowankach Pogoni. Co roku z powodzeniem udaje się nam wprowadzić kilku wartościowych juniorów do pierwszego zespołu. Nasza drużyna to grupa młodych, walecznych piłkarzy stawiająca sobie za cel zwycięstwo w każdym kolejny meczu.


Szkolenie młodzieży
Obecnie pod szyldem LKS Pogoń Lębork trenuje prawie ok. 240 zawodników. W rozgrywkach mistrzowskich w sezonie 2013/2014 występują następujące drużyny juniorskie:

  • Pomorska Liga Juniorów A (rocznik 1997-2000) – trener Włodzimierz Pasieka
  • Pomorska Liga Juniorów C1 (rocznik 2001) – trener Andrzej Małecki
  • Pomorska Liga Juniorów C2 (rocznik 2002) – trener Rafał Bartoszek
  • Junior D1 - Gdańsk gr. 1 (rocznik 2003/2004) – trener Wojciech Musuła
  • Junior E - Gdańsk gr. 9 (rocznik 2005/2007) – trener Piotr Długi

Zdecydowana większość zawodników to mieszkańcy Lęborka i Powiatu Lęborskiego. Kadrę szkoleniową tworzą świetnie przygotowani trenerzy, w większości byli piłkarze i wychowankowie lęborskiej Pogoni.

Szkółka Pogoni
szkolka_pogoni_logo_male_net.jpg Ważnym projektem w perspektywie rozwoju klubu jest Szkółka Pogoni. To propozycja dla chłopców chcących rozpocząć przygodę z piłką już w wieku 6-8 lat (roczniki 2008-2009). Piłkarskie i ogólnorozwojowe zajęcia 2 razy w tygodniu w grupach 15-osobowych prowadzą licencjonowani trenerzy piłki nożnej. Inicjatywa ta cieszy się dużym powodzeniem, wciąż do klubu wpływają nowe deklaracje uczestnictwa w tym projekcie.
Mamy nadzieję, że dzięki m.in. takim działaniom uda nam się stworzyć podwaliny pod system szkolenia młodzieży, który systematycznie będzie dostarczał dobrych zawodników do pierwszego zespołu Pogoni, jak i do klubów w okolicy. Wierzymy, że najlepsi nasi wychowankowie posmakują też piłki na najwyższym poziomie.

Kibice i Stadion
W dzisiejszych czasach siłą napędową sportu jest jego oglądalność, medialność. Kibice i sympatycy sportu są nieodzowną częścią widowisk sportowych. Lębork może pochwalić się bogatą tradycją kibicowania. W latach świetności lęborski stadion cieszył się najlepszą frekwencją w III– ligowych rozgrywkach. Kilkutysięczna publiczność regularnie dopingowała swoją ukochaną drużynę.
Wraz ze spadkiem poziomu sportowego naszych piłkarzy nieco osłabła również liczebność publiki. Nadal jest to jednak liczba wyróżniająca się na tle ligowych rywali. Warto zaznaczyć, że od wielu lat na stadionie w Lęborku jest spokojnie i nie zdarzają się poważne incydenty w udziałem kibiców. Liczymy, że działania klubu, a przede wszystkim wyniki sportowe naszych drużyn przyciągną na stadion jeszcze więcej piłkarskich fanów.

Mecz piłkarskie odbywają się na Stadionie Miejskim przy ul. Kusocińskiego 56. Z obiektu klub korzysta na podstawie umowy z CSiR. Stadion posiada ponad 800 plastikowych krzesełek i trybunę krytą, szczególnie popularną podczas opadów deszczu czy upału. Stadion wciąż się modernizuje. Kończy się budowa pełnowymiarowego boiska treningowego ze sztuczną nawierzchnią, w przyszłym roku wokół boiska głównego wybudowana zostanie bieżnia lekkoatletyczna.

Warto wspomnieć o programie meczowym „Pogoń Gol” który wydawany jest przy okazji meczów w Lęborku. Po wielu latach przerwy na stadion znów powrócił spiker zawodów. Na wielu meczach kibice prowadzą głośny doping. To wszystko buduję atmosferę piłkarskiego święta.

Pewną nowością w relacjach klub - kibice było pojawienie się oficjalnego Stowarzyszenia Sympatyków Pogoni Lębork (SSPL). Owocem pozytywnej współpracy jest m.in. nasz sztandarowy projekt pn. „Dzień Dziecka z Pogonią Lębork” organizowany w formie cyklicznego festynu sportowo-rekreacyjnego na „Orliku” przy Pl. Piastowskim.

Media, promocja, PR
W sekcji piłki nożnej bardzo poważnie podchodzimy do spraw związanych z wizerunkiem naszego klubu. Nad spójnością i przejrzystością polityki informacyjnej i wizerunkowej czuwa sztab osób z merytorycznym wykształceniem w tym kierunku. Sekcja piłki nożnej dysponuje kilkoma kanałami informacyjnymi:

- strona internetowa www.pogon.lebork.pl (ok. 100 tys. odsłon miesięcznie). Oglądalność serwisu porównywalna jest do lokalnych serwisów informacyjnych. Bardzo dobrze wypozycjonowana jest także w przeglądarkach internetowych. Internetowa wizytówka sekcji piłki nożnej jest bardzo wysoko oceniana na tle stron klubowych w województwie pomorskim. W styczniu 2012 roku zdobyła tytuł najlepszej sportowej strony internetowej Powiatu Lęborskiego.

- profil klubowy na Facebook Fan page Pogoni ma już prawie 1500 fanów i liczba ta cały czas rośnie. Zasięg naszego profilu to kilka tysięcy użytkowników FB.

- klubowa telewizja internetowa PogońGolTV Ten zauważalny trend w rozwoju internetu i portali informacyjnych postanowiliśmy przenieść na nasze podwórko. Ruch ten okazał się strzałem w dziesiątkę. Skróty meczów i materiały filmowe serwowane przez naszych filmowców cieszą się ogromną popularnością, kilkukrotnie przewyższającą podobne materiały w lokalnych mediach. Warto zaznaczyć, że nasze materiały filmowe prezentuje wiele portali informacyjnych, stron klubów sportowych czy m.in. witryny Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

- Program meczowy „Pogoń Gol" o którym już wspominaliśmy wydawany nakładem od kilkudziesięciu do kilkuset sztuk zawsze kolportowany jest przy okazji meczów drużyny seniorów w Lęborku. Za pośrednictwem tego kanału staramy się „w pigułce” przekazać najświeższe informacje dot. sekcji piłki nożnej Pogoni Lębork.

Systematycznie lokalne i regionalne media informowane są o wynikach, inicjatywach, wydarzeniach związanych z sekcją piłki nożnej Pogoni Lębork. Klub prowadzi także serwis fotograficzny i posiada bogate archiwum zdjęć. Efektem tych działań jest duża liczba artykułów o pozytywnym wydźwięku dot. naszego klubu w mediach.

DLACZEGO WARTO REKLAMOWAĆ SIĘ POPRZEZ PIŁKĘ NOŻNĄ I POGOŃ LĘBORK

Sport, a w szczególności piłka nożna jest jednym z najważniejszych podmiotów współczesnego sponsoringu. Ocenia się, iż około 70% programów sponsorskich realizowana jest właśnie przez sport. Dyscyplina sportowa jaką jest piłka nożna oferuje:

  • możliwości promocji wśród widzów na stadionie

  • nienachalność jaką może prezentować reklama tradycyjna

  • pozwala skojarzyć produkt reklamowany z pozytywnymi cechami sportu

  • wzbudza silne emocje

  • doskonały public relations i CSRKlub Pogoń Lębork posiada profesjonalną ofertę dla sponsorów dot. piłki seniorskiej i juniorskiej i elastyczne podejście do współpracy. W sprawach związanych z współpracą w tym obszarze prosimy o kontakt z biurem klubu:

Lęborski Klub Sportowy Pogoń Lębork
ul. Czołgistów 5
tel/fax (59) 862 27 81KONTO:

PKO BP S.A.
17 1020 4649 0000 7202 0051 3556
z dopiskiem "DLA PIŁKI NOŻNEJ"
 

IV liga - tabela i wyniki

logo_zlote.gif 
Sponsorzy