70 lat Pogoni Lębork

Facebook

Wyszukiwarka

Sponsor techniczny

KiK
wyb.jpg

Skarb Kibica IV ligi. Wśród faworytów KP, Rodło i... Pogoń Drukuj
Wpisał: Janusz/Łukasz   
06.08.2015.
skarb_kibica_net.jpg8 sierpnia 2015 rusza kolejny sezon piłkarskiej IV ligi. Lektura dzisiejszego Skarbu Kibica w Dzienniku Bałtyckim przynosi wiele ciekawostek. Nasz krajan, redaktor Marcin Kapela wśród faworytów do awansu upatruje KP Starogard Gdański i Rodło Kwidzyn, a wśród klubów ze sporymi ambicjami Pogoń Lębork, Centrum Pelplin i GOSRiT Luzino. Hitem transferowym przerwy letniej było przejście z Przodkowa do Starogardu skutecznego strzelca Jakuba Gronowskiego, a do Luzina Karola Piątka i grającego trenera Wojciecha Pięty.
Finansowymi krezusami wydaje się KP Starogard, GOSRiT Luzino i wedle słów dyrektora Rodła Dariusza Waliszewskiego klub z Kwidzyna dysponujący dwukrotnie wyższym budżetem niż Starogard…
W sondzie czwartoligowych trenerów wśród faworytów sezonu najczęściej wymieniane jest KP i Rodło, nieco rzadziej Pogoń i Luzino. Pogoń wśród liczących się klubów IV ligi wymienił trener Stolemu Tomasz Dołotko, Kolbud Dariusz Stasiuk, KP Starogard Mariusz Majewski, Jantara Mariusz Piszko, Rodła Grzegorz Obiala czy Gedani Bartosz Dolański.

Składy drużyn IV ligi na sezon 2015/16:

Anioły Garczegorze

Bramkarze: Adam Wojtowicz, Krzysztof Oleszkiewicz

Obrońcy: Marcin Drzazgowski, Sławomir Trawiński, Tomasz Zółć, Kamil Ulanowski, Arkadiusz Pendowski, Łukasz Łapigrowski, Michał Choszcz, Paweł Mielewczyk

Pomocnicy: Daniel Marciniak, Filip Mielewczyk, Artur Narewski, Marcin Staszczuk, Radosław Piotrowski, Norbert Butowski, Adrian Staszczuk

Napastnicy: Marcin Mikułko, Adam Miotk, Grzegorz Smolarek, Adrian Kwiatkowski

Przybyli: Butowski (Pogoń Lębork), A. Staszczuk (Jantar Ustka)
Ubyli: Maszota (GOSRiT Luzino), Stefański (Chrobry Charbrowo)


Brda Przechlewo

Bramkarze: Marek Tandecki, Grzegorz Moszkowicz

Obrońcy: Krystian Stanos, Michał Wąsik, Jarosław Bukowski, Jędrzej Pilarski, Krzysztof Buczko, Dawid Tomaszewski

Pomocnicy: Mateusz Bartel, Marcin Szopiński, Damian Chrapkowski, Kamil Chrapkowski, Artur Gleb, Łukasz Orłowski, Szymon Czarnotta, Jakub Warnieło, Adrian Nowak, Michał Wirkus

Napastnicy: Piotr Kwietniewski, Michał Wirkus


Bytovia II Bytów

Bramkarze:
Łukasz Pupka-Lipiński

Obrońcy: Tomasz Galikowski, Mateusz Cybula, Mariusz Szmidke, Krzysztof Król, Jakub Kulisz, Adam Hinc, Karol Wrzesiński

Pomocnicy: Maciej Stolc, Bartosz Zimon Tobiasz Rachwał, Tomasz Piechowski, Krystian Barra

Napastnicy: Mateusz Rybarczyk, Maciej Stenka


Centrum Pelplin

Bramkarze: Michał Werner, Radosław Bzowski, Łukasz Rychłowski, Radosław Kuć

Obrońcy: Grzegorz Pawłuszek, Dariusz Zieliński, Robert Zieliński, Łukasz Seroka, Jakub Karwat

Pomocnicy: Dawid Smoliński, Łukasz Wojtyło, Krzysztof Wenta, Sylwester Gońda, Maciej Szyszkowski, Dawid Mroziński, Paweł Herstowski, Karol Kaiser, Robert Polański, Andrzej Borys

Napastnicy: Dawid Wróblewski, Mateusz Dawidowski, Rafał Wszołek, Tomasz Zaborowski, Krystian Jurczyk


Gedania Gdańsk

Bramkarze: Piotr Kortas, Piotr Majchrzak, Krystian Robakowski, Dariusz Zdziarski

Obrońcy: Rafał Ulczyński , Karol Wasielewski, Paweł Wróblewski, Michał Cielecki, Marcin Ciuba, Karol Zaniewski, Bartłomiej Bemowski

Pomocnicy: Michał Sałanowski, Radosław regliński, Marcin Sikorski, Adam Lamczyk, Dawid Domjan, Paweł Pianka, Miłosz Lipka-Wszołczyk, Michał Gajewski, Maciej Gorwa, Waldemar Szpręglewski

Napastnicy: Przemysłam Bocheński, Ernest Skórska, Bartosz Bławat, Michał Szczepankowski, Jakub Rumiński


GKS Kolbudy


Bramkarze: Patryk Cisewski, Grzegorz Ciecholewski

Obrońcy: Paweł Żuk, Tomasz Malkowski, Radosław Łaszczuk, Jakub Kukowski, Tomasz Ciecholewski, Łukasz Dziengielewicz, Sebastian Krysiński, Krzysztof Polejowski

Pomocnicy: Maciej Zieliński, Dawid Groszek, Sebastian Borzyszkowski, Łukasz Borkowski, Filip Serocki, Kamil Borkowski, Sebastian Frankowski

Napastnicy:
Michał Pastuszka, Krzysztof Kwasny, Mateusz Gruchała, Jakub Poźniak, Olgierd Stanisławski


GOSRiT/Wikęd Luzino


Bramkarze: Pranga Artur, Roicki Michał

Obrońcy: Pliński Maciej, Białobrodzki Bartłomiej, Dąbrowski Michał, Roppel Adrian, Politowski Paweł, Mienik Dawid, Sobczyński Paweł

Pomocnicy: Bank Maciej, Piątek Karol, Zając Szymon, Miszka Błażej, Tobiaski Jakub, Mienik Dariusz, Wenta Kamil, Mienik Adrian, Maszota Marcin, Pięta Wojciech

Napastnicy: Opłatkowski Krystian, Rutkowski Paweł

Przybyli: Pięta (GKS Przodkowo), Roppel (Gryf Wejherowo), Maszota (Anioły), Piątek (Drutex-Bytovia Bytów), Sobczyński (GKS Przodkowo)
Ubyli: Wicon (Gryf Wejherowo), Semak (nie powrócił po kontuzji), Więcek, Czaja, Tayo Odewunmi (nie wznowili treningów)


Gryf 2009 Tczew

Bramkarze: Damian Janiszewski, Adrian Rajch, Kacper Malewski

Obrońcy: Maciej saczuk, Łukasz Skalski, Mateusz Wiech, Mateusz Włodowski, Paweł Grzesiak, Marcin Maciuński, Michał Hadrysiak, Jarosław Malarski, Patryk Zittrich, Jakub Kwiatkowski, Rafał Rekowski

Pomocnicy: Krzysztof Kołodziej, Mateusz Sroka, Łukasz Olszewski, Michał Dmitrzyk, Adrian Litwiński, Patryk Kotowski, Maciej Pietrzyk, Patryk Tyborski, Paweł Gawroński

Napastnicy: Mateusz Gruszewski, Kamil Nowaczyk, Michał Olszewski, Tomasz Skalski


Jaguar Gdańsk


Bramkarze: Piotr Skrzypoczka, Chrystian Robakowski

Obrońcy: Karol Czorniej, Adam Pruszczak, Jacek Sobczyk, Jarosław Sobczyk, Patryk Osowski, Mateusz Bujak, Przemysław Dembek, Damian Słaby

Pomocnicy: Konrad Szydłowski, Kamil Klinas, Rafał Ogrodowicz, Michał Kwiatkowski, Adrian Dałek, Damian Hebda, Michał Sztandar, Mateusz Zabłocki, Jarosław Kuźniarski

Napastnicy:
Emil Ćwiek, Tomasz Gryszun, Karol Rybiałek, Paweł Włodarczewski, Daniel Jaśniewski, Cezary Dobrzelecki


Jantar Ustka

Bramkarze:
Wojciech Wilhelm, Dominik Czerniecow

Obrońcy: Karol Adamiuk, Sebastian Boszke, Sebastian Cichoński, Jarosław Cudziło, Szymon Kozera, Damian Niewadził, Krystian Klawikowski, Piotr Michalak

Pomocnicy: Wojciech Barnik, Bartłomiej Granosik, Dominik Kaczmarek, Damian Kopciński, Piotr Lisowski, Dawid Przełuski, Dariusz Stańczyk, Konrad Szkopiński, Michał Zacharski, Bartłomiej Oleszczuk, Łukasz Jarosiewicz, Przemysław Przybylski

Napastnicy: Kamil Wójcik, Karol Czubak


KP Starogard Gdański

Bramkarze: Jakub Paszkowski, Łukasz Cybula, Mateusz Polakowski

Obrońcy:
Damian Romanowski , Mateusz Kupczyk, Krystian Zieliński, Paweł Arndt, Dariusz Gołuński, Adrian Prabucki

Pomocnicy: Kacper Siora, Grzegorz Skórczewski, Sebastian Armatowski, Mateusz Stanek, Michał Wohlert, Piotr Runowski, Mateusz Wenta, Maciej Romanowski, Karol Wasziński, Jakub Meca, Karol Zieliński

Napastnicy:
Jakub Gronowski, Mateusz Dubiela, Patryk Barłożewski, Artur Stywa

Przybyli: Gronowski (GKS Przodkowo), Arndt (Koral Dębnica)


MKS Władysławowo


Bramkarze: Aleksander Ceynowa, Grzegorz Orzel

Obrońcy: Krzysztof Kleser, Piotr Smykla, Michał Konkel, Patryk Mudlaff, Michał Piesik, Bartosz Burzyński, Paweł Brzostek, Przemysław Zieliński, Błażej Bonk

Pomocnicy: Patryk Neumann, Krzysztof Wojciechowski, Michał Morgiel, Paweł Rogocki, Przemysław Szymański, Michał Ustarbowski, Marek Kwaśnik, Piotr Rogocki, Karol Gojke

Napastnicy:
Michał Świerczyński, Piotr Sztyburski, Paweł Fopka, Paweł Łuczak, Mariusz Kalwig

Przybyli: Paweł Fopka (Orkan Rumia), Marek Kwaśnik (Start Mrzezino), Paweł Łuczak (Jantar Swarzewo), Mariusz Kalwig, Piotr Rogocki, Grzegorz Orzeł (z rezerw)

Ubyli: Jędrzej Tojza, Michał Dybała, Piotr Stoczyński, Karol Sikorra (zakończyli karierę),  Dawid Klein, Sebastian Lezner, Michał Witza, Mateusz Konkel, Artur Dampc (nie wznowili treningów), Jakub Świerczyński, Bartłomiej Liss (kontuzje), Grzegorz Korzeniewski, Tomasz Grapp (zrezygnowali z występów w pierwszym zespole, zagrają w rezerwach)


Pogoń Lębork

Bramkarze: Michał Katzor, Patryk Labuda, Rafał Łapigrowski

Obrońcy: Adrian Kochanek, Michał Pietrzyk, Wojciech Musuła, Michał Fudala, Łukasz Janowicz, Mateusz Sadowski, Krzysztof Skibicki, Maciej Wierzbowski

Pomocnicy: Bartosz Haraszczuk, Łukasz Kłos, Marcin Kołodziejski, Gracjan Miszkiewicz, Rafał Morawski, Mateusz Stankiewicz, Mateusz Sychowski, Mateusz Wesserling

Napastnicy: Sylwester Ilanz, Damian Formela, Matuesz Madziąg, Aleksander Jastrzębski

Przybyli: Maciej Wierzbowski, Marcin Kołodziejski, Aleksander Jastrzębski (z drużyny juniorów juniorzy), Michał Fudala (powrót po półrocznej przerwie)

Ubyli: Maciej i Bartosz Rekowscy (Skotawa Budowo), Arkadiusz Byczkowski (KS Chwaszczyno)


Powiśle Dzierzgoń

Bramkarze: Szymon Kacprowicz, Tomasz Kowalski

Obrońcy: Arkadiusz Hadrysiak, Przemysław Maluchnik, Daniel Mioduński, Dawid Stachowiak, Szymon Waga, Mateusz Wnuk, Sebastian Zieliński

Pomocnicy: Marek Kruczkowski, Bartosz Kubiński, Marceli Majewski, Damian Orłowski, Mateusz Pietrzyk, Wojciech Pliszka, Karol Zalewski

Napastnicy:
Szymon Kulas, Łukasz Nadolny, Mateusz Muller, Krzysztof Wierzba


Rodło Kwidzyn

Bramkarze: Mateusz Wiśniewski, Tomasz Żuk

Obrońcy: Jakub Dreszler, Radosław Simson, Jacek Kalinowski, Jakub Szarpak, Marcin Baprawski, Tomasz Jędrzejewski, Przemysław Pokwicki, Mateusz Szaflik, Sebastian Gwóźdź, Krzysztof Michalczyk

Pomocnicy:
Piotr Myścich, Robert Felski, Patryk Obiała, Przemysław Lewandowski, Paweł Juchniewicz, Fayose Olalekan Temitayo

Napastnicy: Adam Reise, Mateusz Górka, Nikodem Szalkowski, Mateusz Grenkowski

Przybyli:
Radosław Simson (Start Warlubie)


Start Miastko

Bramkarze: Bartosz Dobrowolski, Marcin Jamniak

Obrońcy: Jacek czerwiński, Jakub Data, Piotr Goman, Dawid Gradoń, Patryk Kapica, Łukasz Mostowski, Sławomir Pufelski, Maciej Śliżewski, Kamil Walusz

Pomocnicy: Piotr Baranowski, Krzysztof Bryndal, Przemysław Fabiniak, Marcin Jedryczka, Łukasz Marusiak, Wojciech Szuta, Michał Trzeciński

Napastnicy: Paweł Koniuszek, Artur Świąder, Jarosław Żak, Rafał Żukowski


Stolem Gniewino

Bramkarze: Jakub Olszowiec, Paweł Olszowiec, Waldemar Wenta, Dawid Dąbrowny

Obrońcy: Krzysztof Jezierski, Adam Dołotko, Kamil Kankowski, Jan Zabłotni, Bartosz Sznycer, Łukasz Kostuch, Dominik Kaczmarek

Pomocnicy: Aleksander Jakubik, Krzysztof Czarnocki, Krzysztof Kankowski, Szymon Kankowski, Arkadiusz Klarecki, Kamil Patelczyk, Marek Świtała, Kajetan Taube, Dawid Łaga, Bartłomiej Lesner, Damian Robakowski, Sebastian Orczyk, Krystian Patok, Andrzej Kołucki, Jarosław Trocki, Robert Żółtowski

Napastnicy: Mateusz Wachowiak, Łukasz Chmielewski, Dawid Zadrowski


Zawisza Borzytuchom


Bramkarze:
Marek Stoltman, Paweł Olejnik, Aleks Kasiewicz

Obrońcy: Andrzej Zblewski, Piotr Zblewski, Łukasz Zblewski, Kamil Pranczk, Denis Jakuć, Dariusz Syldatk, Marcin Bartłomiejczuk, Karol Dziemianko, Marcin Stoltman, Dawid Kuszlewicz

Pomocnicy: Grzegorz Treder, Mateusz Nogieć, Władysław Petryszyn, Krzysztof Petryszyn, Dominik Petryszyn, Paweł Kędziora, Wojciech Kwasigroch

Napastnicy: Mateusz Petryszyn, Łukasz Hinc, Marcin Barniak, Krzysztof Zblewski, Adam Gross
 

IV liga - tabela i wyniki

logo_zlote.gif 
Sponsorzy