70 lat Pogoni Lębork

Facebook

Wyszukiwarka

Sponsor techniczny

KiK
wyb.jpg

Piłkarska kadra czeka? Drukuj
Wpisał: Janusz   
19.02.2006.
ImageDrugi raz z rzędu przerwę zimową wykorzystali kibice Pogoni którzy w sobotę 19 marca zorganizowali drugi coroczny turniej kibiców. Do rozgrywek przystąpiło pięć drużyn kibiców Pogoni i cztery zaprzyjaźnionych fanów Bałtyku Gdynia.

Walka, ambicja a wszystko w atmosferze przyjaźni i fair play tak można podsumować turniej w którym udział wzięło ponad 50 zawodników, na co dzień fanów jedenastek Pogoni i Bałtyku. W podzielonych na dwie grupy rozgrywkach dominowali Pogoniści którzy wygrali swoje grupy, półfinały by wreszcie spotkać się w finałowym pojedynku.

W grupie A zagrały 4 drużyny. Pogoń Lębork – Sportowa i Bezele i Bałtyk Gdynia: Fanatycy Bałtyku i Obłuże. W grupie B Grunwaldzka, Zatorze, Barca z Pogoni i Dąbrowa, Fuzja Team z Bałtyku.

Do faworytów halowego turniejów zaliczano na pewno lęborską Barcę i gdyńską Dąbrowę. Czarnym koniem okazał się młody team Sportowa. Pozytywnie zaskoczyło Zatorze wystawiając na pierwszy rzut oka nie piłkarski skład który jednak przyzwoicie radził sobie w rozgrywkach. Zawiedli nieco Bezele z buńczucznymi zapowiedziami przed turniejem którzy mimo długiej ławki rezerwowych nie wyszli z grupy, a każdy mecz w ich wykonaniu okazywał się słabszy. „Starszaki” taki przydomek nadano wiekowym kibicom gdyńskiego Obłuża który mimo wzmocnienia z Vitavy nie wywalczyli niestety żadnego punktu, podobnie jak Fuzja Team która już na początku z powodu kontuzji straciła wiodącego zawodnika.

Półfinał to dwie potyczki drużyn Pogoni i Bałtyku. W tej pierwszej zdecydowanie najcięższa wagowo turniejowa ekipa z Dąbrowy niespodziewanie uległa Sportowej. W drugim pojedynku dopiero rzuty karne wskazały finalistę – drużynę Barcy. Wewnątrz lęborski finał wygrała ekipa Barcy która jeszcze długo po meczu cieszyła się z zdobycia pokaźnego pucharu.

Szczególne podziękowanie dla Oskara Jasińskiego za sędziowską pomoc.

Wyniki i tabele:

Grupa A
Fanatycy Bałtyku – Sportowa 0–2
Bezele – Obłuże 4–0
Fanatycy Bałtyku – Bezele 0-0
Sportowa – Obłuże 5–0
Fanatycy Bałtyku – Obłuże 9-4
Sportowa – Bezele 4–3

Tabela:
1. Sportowa 9 (11–3)
2. Fanatycy Bałtyku 4 (9–6)
3. Bezele 4 (7-4)
4. Obłuże 0 (4-18 )

Grupa B
Fuzja Team – Zatorze 0-2
Grunwaldzka – Dąbrowa 0-2
Fuzja Team – Barca 0-4
Grunwaldzka – Barca 1-3
Zatorze – Dąbrowa 2-3
Fuzja Team – Grunwaldzka 1-3
Dąbrowa – Barca 1–1
Zatorze – Grunwaldzka 7–2
Fuzja Team – Dąbrowa 0–4
Zatorze - Barca 0–2

Tabela
1. Barca 10 (10–2)
2. Dąbrowa 10 (10-3)
3. Zatorze 6 (9-9)
4. Grunwaldzka 3 (6-13)
5. Fuzja Team 0 (1–13)


Półfinały:
Sportowa – Dąbrowa 1–0
Barca – Fanatycy Bałtyku 1–1 k. 2–0

Finał
Barca – Sportowa 5-1
 

IV liga - tabela i wyniki

logo_zlote.gif 
Sponsorzy