70 lat Pogoni Lębork

Facebook

Wyszukiwarka

Sponsor techniczny

KiK
wyb.jpg

Niebieska eskorta. Dzieci z autyzmem wyprowadzą piłkarzy na boisko Drukuj
Wpisał: Janusz   
29.03.2017.
marsz_autyzm_2016_net_26.jpg2 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Światowy Dzień Wiedzy o Autyzmie. W tym dniu w geście solidarności z osobami z autyzmem na niebiesko podświetlanych jest wiele budynków i budowli. Prowadzonych jest też wiele innych działań typu happeningi, marsze itp.
Klub Pogoń Lębork 2 kwietnia włączając się w ogólnoświatową akcję zaprosił na mecz z Górnikiem Konin dzieci i ich rodziców z lęborskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom ze Spektrum „Niebieski Skarb”. Dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu i ich rodzeństwo wyprowadzą w niebieskiej eskorcie zawodników obu drużyn na boisko, a następnie rodzinnie obejrzą mecz.
- Dla większości dzieci i ich rodzin będzie to pierwsza wizyta na stadionie Pogoni i z pewnością będzie to dla nich duże wydarzenie – mówi Janusz Pomorski, dzielący funkcję członka zarządu sekcji piłki nożnej Pogoni z działaniem w Stowarzyszeniu „Niebieski Skarb”. – Myślę, że wizyta na meczu Pogoni i wyprowadzenie piłkarzy na boisko będzie długo zapamiętana, a nasi kibice przy okazji dowiedzą coś nieco o tym zaburzeniu neurorozwojowym. Decyzja o włączeniu się w akcje naszego klubu była błyskawiczna i jednogłośna. To będzie ważne wydarzenie i dla nas i dla środowiska osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.
 

IV liga - tabela i wyniki

logo_zlote.gif 
Sponsorzy