70 lat Pogoni Lębork

Facebook

Wyszukiwarka

Sponsor techniczny

KiK
wyb.jpg

Dwumecz w Wejherowie Drukuj
Wpisał: Michał   
26.02.2006.
W ostatnią niedzielę juniorzy Pogoni rozegrali sparing ze swoimi rówieśnikami z wejherowskiego Gryfa. Był to pierwszy tegoroczny sprawdzian zawodników na świeżym powietrzu. Jako pierwsi zagrali juniorzy młodsi i pokonali rywali 4:1 (2:0).

Mecz mógł się podobać – wyrównana walka toczyła się przez większą część spotkania, dużo było gry kombinacyjnej, zdarzały się błędy po obydwu stronach, nie brakowało ostrych spięć pod bramką jednej i drugiej drużyny. Częściej nękany był bramkarz miejscowych, choć już w 12. minucie gryfici zdobyli bramkę. Sędzia bramki nie uznał, gdyż zawodnik gospodarzy był na pozycji spalonej. Z kolei bramki dla lęborczan padały po ciekawych akcjach, w których zawodnicy trenera Kaufmanna wykazali się sprytem i dużymi umiejętnościami.

19.02.2006 junior B


Gryf Wejherowo – Pogoń Lębork 1:4 (0:2)
Bramki dla Pogoni: Sebastian Kwiatkowski 30’, Łukasz Pirycki 33’, Łukasz Kołodziejski 63’ (k.), Andrzej Kołucki 68’


Znacznie więcej walki i spięć miało miejsce w spotkaniu starszych ekip. Obydwa zespoły zagrały bezpardonowo, walcząc o każdą piłkę i chcąc się pokazać z jak najlepszej strony. Był to debiut Rafała Bartoszka w roli trenera pogonistów – przejął zespół w przerwie zimowej od Adama Mielewczyka, który został trenerem seniorów Leśnika Cewice.
Na boisku dominowali gospodarze, lecz nie potrafili przełożyć tej przewagi na bramki. Do przerwy utrzymał się bezbramkowy remis. Druga połowa była dynamiczniejsza w wykonaniu obydwu jedenastek. Na widowiskowość meczu negatywnie wpłynął niestety sędzia, który w kryzysowych sytuacjach często się gubił i gwizdał odwrotnie niż powinien. Na szczęście arbiter aż tak słaby nie był i gwizdał także poprawnie. Najważniejsze decyzje musiał podjąć w 56 i 83 minucie, kiedy to dyktował karne – najpierw dla Gryfa, potem dla Pogoni. W obydwu przypadkach snajperzy pewnie uderzali z wapna i spotkanie skończyło się remisem 1:1.

19.02.2006 junior A

Gryf Wejherowo – Pogoń Lębork 1:1 (0:0)
Bramka dla Pogoni: Łukasz Kołodziejski 83’ (k.)
 

IV liga - tabela i wyniki

logo_zlote.gif 
Sponsorzy