70 lat Pogoni Lębork

Facebook

Wyszukiwarka

Sponsor techniczny

KiK
wyb.jpg

Pogoń/Trójka z 1. miejsca awansowała do Ligi Wojewódzkiej D1 Drukuj
Wpisał: Janusz   
27.06.2017.
d2_pogon_kadra_jesien_2016_1000px.jpgWiele radości sobie i rodzicom sprawili zawodnicy rocznika 2005 Pogoni/Trójki Lębork. Nasi młodzi piłkarze w zakończonym sezonie zajęli 1. miejsce w rozgrywkach D2 gr. 1 co dało im awans do Pomorskiej Ligi Juniorów. W przyszłym sezonie zespół z Lęborka znajdzie się wśród 14 najlepszych zespołów młodzieżowych z Pomorza.
Po ostatnim meczu sezonu z Koroną Żelistrzewo (wygrana 6:0) i ostatnim gwizdku zawodnicy, rodzice i trener w specjalnie przygotowanych na tą okazję okolicznościowych koszulkach odtańczyli na środku boiska taniec radości. Pogoń/Trójka grała w mocnej gdańskiej grupie. Kluczowymi spotkaniami dla ekipy z Lęborka były wygrane jesienią i wiosną z UKS-em Jedynka Reda i GOSRiTem Luzino.

- Dziękuję wszystkim zawodnikom za bardzo dobry sezon piłkarski. Systematyczna praca dała wyniki, których tak naprawdę nie spodziewałem się – mówi trener zespołu Andrzej Małecki. - 24 mecze wygrane na 26 rozegranych, 129 bramek strzelonych i tylko 14 straconych w całym sezonie 2016/2017 to marzenie wielu trenerów. Dziękuję również rodzicom, bez których osiągnięty wynik byłby niemożliwy.


W niedzielę 18 czerwca br. zespół Pogoni/Trójki podzielony na dwie drużyny wziął udział w Charytatywnym Turnieju Piłki Nożnej „Gramy dla Franka” w Charbrowie. Efektem niedzielnego grania było 2. i 4. miejsce w turnieju, a przede wszystkim znaczna kwota pieniężna przeznaczona na pomoc dla chorego chłopca – Franka.

Skład drużyny Pogoń/Trójka Lębork 2005/2006: Szymon Nowocień, Kacper Wrześniewski, kpt. Olaf Noryśkiewicz, Nikodem Pniewski, Oliwier Dawidowicz, Patryk Bandrowski, Patryk Śliwiński, Szymon Wolski, Piotr Derba, Mikołaj Tolas. Marcel Pawelczyk, Marcel Dudczak, Maksymilian Zawisza, Jakub Bladoszewski, Nikodem Kotlowski, Aleksander Wojciechowski, Mateusz Kubisiak, Mikołaj Degler, Kacper Zadrużyński. Trener: Andrzej Małecki.

Lipiec to przerwa w treningach, choć każdy z zawodników dostał instrukcję jak ma dbać o kondycję fizyczną.
Treningi wznowione zostaną 1 sierpnia o godz. 10.30. Trener Andrzej Małecki wciąż poszukuje ambitnych i zdolnych piłkarzy z Lęborka i okolic do udziału w treningach i grze w Pomorskiej Lidze Juniorów D1.

d2_pogon_kadra_jesien_2016_1000px.jpg
 

IV liga - tabela i wyniki

logo_zlote.gif 
Sponsorzy