70 lat Pogoni Lębork

Facebook

Wyszukiwarka

Sponsor techniczny

KiK
wyb.jpg

Jakub Bach zagra w I lidze Drukuj
Wpisał: Janusz   
13.07.2017.
bach_jakub_chrobry_800_px_net.jpgJakub Bach najbliższy sezon spędzi w pierwszoligowym Chrobrym Głogów. 20-letni pomocnik został wypożyczony z Arki Gdynia na rok czasu. Bach zdążył już wystąpić w trzech sparingach Chrobrego. Rywalizował na boku pomocy, a w meczu z Cracovią, zdobył bramkę. Swoja postawą przekonał do siebie trenera Grzegorza Nicińskiego i będzie jednym z młodzieżowców w zespole.

Jakub Bach jest wychowankiem Pogoni Lębork. Wyszedł spod ręki trenera Rafała Bartoszka. W 2011 roku przeszedł do Arki Gdynia, gdzie przez kolejne juniorskie drużyny zadebiutował w trzecioligowych rezerwach. W sezonie 2015/16 w 19 meczach III ligi zdobył 5 bramek. Ostatni sezon spędził już na pierwszym dla siebie wypożyczeniu. W tym okresie był podstawowym graczem drugoligowej Olimpii Zambrów (33/1).


Rocznik 1996-1998 prowadzony przez trenera Bartoszka wydał kilku ciekawych zawodników. Największą karierę zrobił oczywiście „Bachu”. Wśród kolegów Jakuba Bacha z drużyny Rafała Bartoszka, którzy dziś grają w Pogoni warto wspomnieć Łukasza Janowicza, Patryka Labudę, Mateusza Sadowskiego, Rafała Łapigrowskiego, czy wypożyczonych do Lesnika Cewice Pawła Labudę i Macieja Wierzbowskiego.

Bach wyróżniał się w juniorach Pogoni od początku. Jego droga do sukcesu wcale nie była prosta. Po drodze było kilka trudnych wyborów. Warto tu przypomnieć artykuł z kwietnia 2010 roku na łamach serwisu www.pogon.lebork.pl. Przy okazji pozdrawiamy rodziców Jakuba, których często widzimy na meczach seniorów Pogoni.

„Debiut Jakuba Bacha w kadrze województwa” (28.04.2010). Jakub Bach 12-letni, zawodnik drużyny Pogoń/UKS Trójka Lębork został powołany do kadry województwa Pomorskiego na mecz z reprezentacją Wielkopolski. To wielki sukces utalentowanego napastnika, który zeszły sezon kończył z dorobkiem 30 strzelonych goli w barwach Pogoni. Dumy ze swojego podopiecznego nie kryje jest klubowy trener Rafał Bartoszek. – Jakub w Pogoni gra od 4 lat i jest bardzo perspektywicznym piłkarzem. Bardzo dobry technicznie, świetne panowanie nad piłką trudno mu ją zabrać. Ma cechy typowe na napastnika i mimo, że jest aż o 2 lata młodszy od kolegów z drużyny stanowi jej filar. Dlatego też poleciłem go trenerowi kadry, który także docenił atuty zawodnika. Na co dzień Bach jest uczniem 6 klasy Szkoły Podstawowej nr 8 w Lęborku i według rodziców potrafi łączyć naukę z grą w piłkę. – Jakub piłkę kopał o drugiego roku życia, a jako ośmiolatek zaczął trenować w klubie będąc, tak jak i dziś najmłodszy w drużynie – wspomina ojciec Jakuba Wojciech Bach. Rodzice…, któż z bywalców stadionu przy Kusocińskiego nie zna rodziny Bachów? Mama Jolanta, tata Wojciech od wielu regularnie kibicują Jakubowi i starszemu o trzy lata bratu Szymonowi grającemu w roczniku Junior „A”. Nie ma znaczenia czy mecz jest w Lęborku czy poza nim. Zawsze są tam gdzie grają synowie. – Chłopcy są bardzo zaangażowani w piłkę, a uczy ona dyscypliny i obowiązkowości – chórem stwierdzają rodzice. Grę Jakuba w kadrze województwa oceniają pozytywnie – Niech jedzie, niech próbuje, ma szansę, może coś z tego będzie.

Jakub Bach
06.09.1997, Lębork
Pozycja: boczny pomocnik
Wzrost: 180 cm

Kluby:
Do 2010/11 - Pogoń Lębork
2011/12 - Arka Gdynia
2012/13 - Arka Gdynia
2013/14 - Arka Gdynia
2014/15 - Arka Gdynia
2015/16 - Arka Gdynia
2016/17 - Olimpia Zambrów (wypożyczenie)
2017/18 - Chrobry Głogów

bach_jakub_chrobry_800_px_net.jpg
 

IV liga - tabela i wyniki

logo_zlote.gif 
Sponsorzy