70 lat Pogoni Lębork

Facebook

Wyszukiwarka

Sponsor techniczny

KiK
wyb.jpg

Trenerzy Pogoni na Kursokonferencji w Cetniewie Drukuj
Wpisał: Janusz   
12.12.2017.
kursokonferencja_cetniewo_2017_jpg.jpg„Edukacja sportowa dzieci i młodzieży uzdolnionej do gry w piłkę nożną” to tytuł Kursokonferencji dla trenerów z Pomorza, która odbyła się 8 i 9 grudnia br. w Centralnym Ośrodku Sportu we Władysławowie-Cetniewie. W dwudniowym wydarzeniu wzięło udział aż czterech trenerów Pogoni: Waldemar Walkusz, Andrzej Małecki, Rafał Bartoszek i Wojciech Musuła.

Gośćmi specjalnymi kursokonferencji byli szkoleniowcy z Czech z Vernerem Ličką na czele. Współczesne tendencje w sędziowaniu oraz zmiany w przepisach gry w piłkę nożną omówił Michał Listkiewicz.


Z wielkim zainteresowaniem uczestnicy zapoznali się z prezentacją Dyrektora Akademii Piłkarskiej KGHM Zagłębia Lubin Krzysztofa Paluszka. Ciekawostką jednej z najlepszych polskich akademii jest m.in. budowa boisk słabej jakości. Chodzi o to, aby zawodnicy odnajdowali się także na nierównych boiskach.

- To było bardzo ciekawe doświadczenie. Niestety, okazuje się że problem z aktywnością sportową młodzieży mają wszyscy i np. w klubach hiszpańskich organizowane są obowiązkowe treningi z „gry podwórkowej”' w piłkę nożną na asfalcie – relacjonuje kursokonferencję trener drużyn młodzieżowych Pogoni Wojciech Musuła. - Trenerzy z Czech pokazywali jak u nich odbywa się szkolenie młodzieży, podczas zajęć praktycznych można było zauważyć jakie mają podejście do treningu i wymagania, które stawiają zawodnikom. Były również zajęcia prowadzone przez Trenera, który ma duże osiągnięcia w sztukach walki i na co dzień pracuje w Klubie z zawodnikami.

 

IV liga - tabela i wyniki

logo_zlote.gif 
Sponsorzy