70 lat Pogoni Lębork

Facebook

Wyszukiwarka

Sponsor techniczny

KiK
wyb.jpg

Piotr Kalkowski rozpoczyna kurs spikera UEFA Pro Drukuj
Wpisał: Janusz   
01.04.2018.
kalkowski_piotr_2018_750px.jpg„Radiowy” głos naszego klubowego spikera Piotra Kalkowskiego zna każdy bywalec stadionu przy Kusocińskiego 56. To właśnie profesjonalne prowadzenie piłkarskich spotkań dało przepustkę naszemu spikerowi do zawodowego rozwoju. Jeszcze w tym miesiącu Pan Piotr rozpoczyna organizowany przez Pomorski Związek Piłki Nożnej kurs spikera UEFA Pro.

Co ciekawe obowiązkowa, 15-godzinna praktyka zrealizowana zostanie na stadionie w Lęborku. Do końca sezonu spikerka na meczach Pogoni prowadzona będzie tak jak w spotkaniach międzynarodowych w języku polskim i angielskim a czasami i kaszubskim.

- Testy językowe do kursu UEFA Pro zdałem na piątkę – chwali się spiker Pogoni Piotr Kalkowski. - Tak naprawdę praca spikera w obcym języku ogranicza się do wąskiej listy komunikatów o wyniku, strzelcu bramki, zmianach w składzie czy doliczonym czasie gry. W ramach kursu otrzymamy „ściągawki” z gotowymi komunikatami do wykorzystania w swojej pracy.

Warto przypomnieć, że Piotr Kalkowski rok temu znalazł się w elitarnym gronie spikerów z Pomorza uczestniczących w specjalistycznym kursie. Pisaliśmy o tym 4 marca 2017r. w artykule „Spiker Pogoni przeszkolony na Stadionie Energa Gdańsk” - kliknij aby przeczytać

W ramach kursu UEFA Pro prowadzone będą też warsztaty z języka regionalnego. W przypadku województwa pomorskiego będzie to język kaszubski. - Związek chce urozmaicić mecze i promować lokalną kulturę. Wiosną postaram się by spikerka po kaszubsku była prowadzona w meczu z Cartusią Kartuzy. Daj Boże by był to także mecz w ćwierćfinale Pucharu Polski z GKS-em Przodkowo – dodaje Pan Piotr.

Tymczasem po Klubie krążą nowe przepisy licencyjne na przyszły sezon w którym zawarte są także wymagania dotyczące spikera zawodów. Tylko w marcu br. na lęborskim stadionie grało trzech obcokrajowców. W rezerwach Arki wystąpił Sambea Kakoko i Marcus de Silva, a w Bytovii II pochodzący z Wybrzeża Kości Słoniowej Lago Liade Orlande Kpassa. Piłkarskiej centrali bardzo zależy by obcojęzyczni zawodnicy czuli się w Polsce jak w domu. Stąd działania na rzecz likwidacji barier językowych i organizacja piłkarskich imprez na poziomie europejskim.

Kurs spikera UEFA Pro to oprócz możliwości zdobycia nowych kompetencji jest szansą na poznanie ciekawych miejsc. W ramach tzw. wizyty studyjnej kursanci odwiedzą Wielką Brytanię. Obejrzą tam mecz Swansea City F.C. w Premier League. PZPN zapewnił po meczu nieformalne spotkanie z Łukaszem Fabiańskim. W planie także specjalistyczne zajęcia z lektorami z BBC.

Kurs ma się zakończyć egzaminem państwowym jeszcze przed Mistrzostwami Świata w Rosji. Naszemu spikerowi życzymy powodzenia i trzymamy kciuki za zdany egzamin!

kalkowski_piotr_2018_750px.jpg
 

IV liga - tabela i wyniki

logo_zlote.gif 
Sponsorzy