70 lat Pogoni Lębork

Facebook

Wyszukiwarka

Sponsor techniczny

KiK
wyb.jpg

Mobilna Akademia Młodych Orłów zawita do Lęborka Drukuj
Wpisał: Janusz   
10.05.2018.
mamo_grafika_duze.jpg15 maja 2018 do naszego miasta na zaproszenie klubu Pogoń Lębork przyjedzie Mobilna Akademia Młodych Orłów - nowy innowacyjny projekt Polskiego Związku Piłki Nożnej. W swoim założeniu ma on na celu wyłonić największe talenty w naszym kraju oraz edukować trenerów.
Wizyta MAMO w Lęborku rozpocznie się od zajęć teoretycznych dla trenerów, animatorów, nauczycieli wychowania fizycznego. Otwarte zajęcia odbędą się o godz. 15.30 w świetlicy Stadionu Miejskiego w Lęborku przy ul. Kusocińskiego 56. O godzinie 16.30 na sztucznym boisku odbędzie się trening pokazowy przeprowadzony przez trenerów MAMO - w treningu wezmą udział zawodnicy rocznika 2005/2006 z drużyny trenera Andrzeja Małeckiego.

Kolejnym punktem wizyty Mobilnej Akademii Młodych Orłów będzie gra selekcyjna równocześnie na dwóch boiskach dla wspomnianego wyżej rocznika 2005/2006 oraz dla rocznika 2007/2008. W grze selekcyjnej młodszych chłopców oprócz zawodników Pogoni wezmą także udział przedstawiciele Lwa Lębork oraz Akademi Piłkarskiej Diego Lębork.


- Bardzo się cieszę, że udało nam się zainicjować wizytę Mobilnej Akadami Młodych Orłów w Lęborku. Śledzimy ten projekt od samego początku i mocno trzymamy kciuki za jego rozwój. Myślę, że to wydarzenie przyniesie pozytywne skutki dla rozwoju piłki w naszym mieście. Do współpracy zaprosiliśmy inne lęborskie klubu i szkółki piłkarskie. Mam nadzieję, że to nie pierwsza i nie ostatnia taka inicjatywa a okazji do integracji środowiska piłkarskiego w naszym mieście będzie więcej – wyjaśnia prezes piłkarskiej sekcji Pogoni Lębork Marek Piotrowski.

MAMO czyli Mobilna Akademia Młodych Orłów to nowy projekt PZPN, który ma na celu wyłonić największe talenty w naszym kraju oraz edukować trenerów. - Wyjeżdżamy w Polskę. Nasza wiedza dotrze wszędzie tam, gdzie jest potrzebna. Nie tylko do akademii, klubów, ale też do szkół, nauczycieli, wszystkich drużyn młodzików oraz żaków – tłumaczy Magdalena Urbańska dyrektor Departamentu Grassroots.
Na czym polegać będzie MAMO? Na każde województwo będzie dwóch trenerów, wspartych w pełni wyposażonym w piłkarski sprzęt autem będą trzy dni w tygodniu spędzać w trasie. - Prawdziwy trener inspiruje nie tylko zawodników, ale też swoich kolegów po fachu – mówiła podczas inauguracji projektu Magdalena Urbańska. - Te zespoły trenerskie będą nie tylko identyfikowały lokalne talenty, ale też służyły kształceniu trenerów. Będą mieli jednolity program, nauczali najnowszych trendów szkoleniowych oraz prowadzili praktyczne pokazy treningów – dodała.

Specjalnie do potrzeb programu zastała wyselekcjonowana grupa 32 trenerów koordynatorów. W województwie pomorskim będą to Rafał Kaczmarczyk i Arkadiusz Janor. Wspomniana dwójka ma monitorować nasz region, pracować w terenie z zawodnikami i trenerami. Co trzy dni będzie się odbywać wizyta szkoleniowa, co daje około 120 wizyt rocznie w regionie, a 1920 w skali całego kraju. PZPN rusza w teren w celu wyszukania potencjalnych piłkarzy, którzy w przyszłości mają stanowić o sile naszej rodzimej ekstraklasy, a w późniejszym czasie reprezentacji. - Nie wiem, czy będziemy mieli nowego Roberta Lewandowskiego, ale na pewno dostaniemy kolejnych fajnych piłkarzy na wysokim poziomie - twierdzi Zbigniew Boniek.

mamo_grafika_duze.jpg
 

IV liga - tabela i wyniki

logo_zlote.gif 
Sponsorzy