70 lat Pogoni Lębork

Facebook

Wyszukiwarka

Sponsor techniczny

KiK
wyb.jpg

Drugi występ Mateusza Żukowskiego w LOTTO Ekstraklasie Drukuj
Wpisał: Janusz   
19.05.2018.
zukowski_mateusz_lechia_2017_700_px_kwadrat.jpg55 minut rozegrał w sobotę 19 maja 2018 r. w ostatnim meczu LOTTO Ekstraklasy sezonu 2017/2018 Lechia Gdańsk – Sandecja Nowy Sącz wychowanek Pogoni i UKS-u Trójki Lębork Mateusz Żukowski. 16-letni zawodnik na boisko wyszedł w podstawowym składzie i spędził na nim prawie godzinę. Zmienił go Flavio Paixao. Grający na pozycji środkowego napastnika z numerem „29” zawodnik z Lęborka został zauważony przez komentatorów Canal + a jego występ został oceniony pozytywnie. Żukowski starał się być pod grą, był widoczny na boisku a trener Piotr Stokowiec powinien być zadowolony z występu młodego, perspektywicznego ofensywnego zawodnika.


Mateusz Żukowski na najwyższym szczeblu rozgrywek zadebiutował 16 grudnia 2017 na stadionie w Niecieczy w doliczonym czasie gry w meczu Sandecja-Lechia. „Żuku” przeszedł do historii jako najmłodszy zawodnik debiutujący w Ekstraklasie w XXI wieku. Zrobił to mając zaledwie 16 lat i 24 dni! Gra na tym poziomie rozgrywek to wielki sukces Mateusza, Lechii Gdańsk, która oszlifowała piłkarski talent, klubów Pogoń Lębork i UKS Trójka Lębork, a przede wszystkim trenera Andrzeja Małeckiego, który 7 lat trenował Mateusza w Lęborku. Po grudniowym debiucie w Niecieczy Żukowski często był powoływany do kadry meczowej Lechii, na boisku się jednak nie pojawiał. W międzyczasie rozegrał kilka spotkań w Reprezentacji Polski U-17.

Mateusz Żukowski swoje pierwsze i drugie piłkarskie kroki stawiał pod okiem trenera Andrzeja Małeckiego najpierw w UKS-ie Trójka, a potem w Pogoni Lębork. Po ukończeniu Szkoły Podstawowej nr 3 i roku w Gimnazjum nr 2 będąc jednym z najlepszych juniorów w Pogoni Żukowski w sierpniu 2015 roku przeniósł się do gdańskiej Lechii. Tam zyskał kolejny impuls do rozwoju stając się ważną postacią w drużynach młodzieżowych biało-zielonych. W tym i poprzednim sezonie „Żuku” grał w Centralnej Lidze Juniorów Starszych, a jego dobra postawa zaowocowała przesunięciem do pierwszego zespołu Lechii Gdańsk.

/foto: Dziennik Bałtycki/

zukowski_mateusz_19_05_2018_lechia_sandecja_db.jpg
 

IV liga - tabela i wyniki

logo_zlote.gif 
Sponsorzy