70 lat Pogoni Lębork

Facebook

Wyszukiwarka

Sponsor techniczny

KiK
wyb.jpg

Nowa trybuna dla Pogoni. Trwają konsultacje z projektantami Drukuj
Wpisał: Janusz   
09.10.2018.
trybuna_spotkanie_9_10_2018_800px_02.jpgWe wtorek 9 października 2018 w ratuszu odbyło się kolejne spotkanie nt. projektowanej nowej trybuny wraz z budynkiem administracyjno-socjalnym na stadionie. W spotkaniu w ratuszu uczestniczyli specjaliści z Pracowni „Szpilewicz Architekci”, przedstawiciele klubu Pogoń, Centrum Sportu i Rekreacji, Waldemar Walkusz pilotujący ten temat od początku oraz pracownicy wydziału Realizacji Inwestycji Urzędu Miejskiego w Lęborku.

Celem spotkania była analiza naniesionych podczas poprzednich spotkań uwag i poprawek, oraz zapoznanie się finałem prac projektowych. Zaproponowane standardy na lęborskim obiekcie mają spełniać wymogi Podręcznika Licencyjnego PZPN-u na poziomie II ligi.

Tematem rozmów było doszczegółowienie otoczenia trybuny w tym miejsc parkingowych dla kibiców gości, usytuowania dróg pożarowych czy dojazdowych dla pojazdów uprzywilejowanych (policja, pogotowie) oraz miejsc pod gastronomię, depozyt czy kasę biletową . Gotowa koncepcja ma zostać przesłana do uzgodnień z Polskim Związkiem Piłki Nożnej. Akceptacja pozwoli zakończyć prace projektowe do końca tego roku.

Gotową dokumentację budowy trybuny na stadionie z zagospodarowaniem otoczenia Miasto może składać w konkursach o dofinansowanie przebudowy obiektów sportowych i pozyskiwać dotacje z różnych źródeł. Wielce prawdopodobne, że przebudowa stadionu będzie prowadzona etapami.

To że stadion wymaga modernizacji jest oczywiste. Wyeksplatowana i archaiczna jak na XXI wiek trybuna, skromne zaplecze socjalne (m.in. szatnie, pomieszczenie dla sędziów) wymagają gruntownej przebudowy. Wybudowana od nowa zostanie główna trybuna. Ma ona mieć ok. 1200 miejsc w tym ok. 300 zadaszonych oraz miejsca dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Połączona ona będzie z budynkiem administracyjno-socjalnym spełniającym wymogi II ligi tj. posiadać wymagane przepisami licencyjnymi pomieszczenia, m.in.: 4 przestronne szatnie, miejsca dla kierownika bezpieczeństwa, sędziów i obserwatora, pomieszczenia dla mediów, trybunę VIP czy salę konferencyjną. Dwukondygnacyjny budynek z piwnicą ma mieć min. siłownię i saunę. Projekt ma uwzględniać możliwość wyjścia zawodników rozgrywających mecze nie tylko teleskopowym tunelem na boisko główne, ale też na te ze sztuczną nawierzchnią. Taka funkcjonalność jest na naszym stadionie bardzo pożądana. Ławki rezerwowych zostałyby przeniesione na drugą stronę boiska. Projekt uwzględnia także przebudowę trybun na boisku bocznym.

Na spotkaniu przedstawiciele Pogoni zaproponowali zwiększenie pojemności sektora gości ponad wymagane minimum 5%, do ok. 90-100 miejsc.

Planowana budowa nowej trybuny z budynkiem socjalnym to kolejny etap modernizacji stadionu. Ostatnie ważne inwestycje na miejskim obiekcie to budowa pełnowymiarowego boiska ze sztuczną nawierzchnią, oraz małego z naturalną nawierzchnią, lekkoatletyczna bieżnia z oświetleniem czy system automatycznego podlewania boiska głównego. Sukcesywnie wymieniane jest ogrodzenie stadionu. W tym roku ma zostać wymienione te za szatniami od strony lasu. Opracowanie dokumentacji przybliży nas do budowy tak potrzebnej i wyczekiwanej trybuny. Pogoń czeka, My czekamy!

trybuna_spotkanie_9_10_2018_800px_02.jpg
trybuna_spotkanie_9_10_2018_800px_03.jpg
trybuna_spotkanie_9_10_2018_800px_04.jpg

 

IV liga - tabela i wyniki

logo_zlote.gif 
Sponsorzy