70 lat Pogoni Lębork

Facebook

Wyszukiwarka

Sponsor techniczny

KiK
wyb.jpg

Trenerzy Pogoni na Konferencji GRASSROOTS 2018 Drukuj
Wpisał: Janusz   
27.11.2018.
grasspoters_gdansk_26_11_2018.jpg26 listopada 2018r. na obiektach AWFiS Gdańsk odbyła się „Konferencja GRASSROOTS 2018” skierowana dla trenerów, nauczycieli oraz wszystkich innych osób zainteresowanych rozwojem piłki nożnej w Polsce. Wzięli w niej udział szkoleniowcy juniorskich zespołów Pogoni Lębork Rafał Bartoszek i Marek Piotrowski.

Konferencja podzielona była na dwa moduły, sesję teoretyczną i praktyczną. Sesję wykładową rozpoczęła Bogna Czepułkowska, która omówiła wdrażanie inicjatyw GRASSROOTS przez PZPN. Następnie wykłady prowadził Arkadiusz Janor znany doskonale w Lęborku z wizyt z Mobilną Akademią Młodych Orłów. Oprócz prezentacji zadań MAMO trener Janor przedstawił prezentację opartą o nową publikację PZPN - „ABC Trenera Dzieci”. W dalszej części przedstawiciele PZPN dali wykład o tematyce „Jak wychować dobrego piłkarza - elementy prowadzące do sukcesu” oraz „Jak wciągnąć dziecko, by chciało się samodoskonalić”. Prowadzili je odpowiednio Michał Libich oraz Łukasz Kacprzak.

Po sesji teoretycznej, trenerzy udali się na Halę Widowiskową AWFiS, gdzie po przerwie kawowej rozpoczęły się zajęcia praktyczne, które prowadzone były na uczestnikach projektu Akademii Młodych Orłów z Gdańska i Tczewa. Pierwszy trening poprowadził Michał Libich, którego tematem zajęć było nauczanie podstawowych elementów techniczno- taktycznych w kategoriach wiekowych U-8 i U-12. Mateusz Oszust poprowadził zajęcia „Gry i zabawy z elementami motoryki do wykorzystania w treningu dzieci” a ostatnie zajęcia pokazowe poprowadzili trenerzy Akademii Młodych Orłów - Łukasz Godlewski oraz Ireneusz Rymarczyk.

Konferencja GRASSROOTS 2018 była doskonałą okazja dla trenerów, aby pogłębić swoją wiedzę a jednocześnie być na bieżąco z nowymi inicjatywami PZPN mającymi na celu polepszenie szkolenia dzieci i młodzieży w Polsce.

/wykorzystano materiały z www.pomorski-zpn.pl/

grasspoters_gdansk_26_11_2018.jpg
 

IV liga - tabela i wyniki

logo_zlote.gif 
Sponsorzy