70 lat Pogoni Lębork

Facebook

Wyszukiwarka

Sponsor techniczny

KiK
wyb.jpg

Trenerzy Pogoni na kursokonferencji w Cetniewie Drukuj
Wpisał: Janusz   
05.12.2018.
cetniewo_trenerzy_2018_800px_01.jpgW dniach 1-2 grudnia 2018 roku w Centralnym Ośrodku Sportu we Władysławowie-Cetniewo odbyła się kursokonferencja Pomorskiego Związku Piłki Nożnej pt. "Kryteria selekcyjne budowania zespołu do gry w piłkę nożną". Wykłady i zajęcia praktyczne poprowadzili trenerzy Reprezentacji Polski - Paweł Janas, Marcin Dorna, Bartłomiej Zalewski oraz trenerzy i akademicy z gdańskiej AWFiS – Bartosz Dolański i Łukasz Radzimiński. W spotkaniu wzięło udział prawie 450 trenerów piłki nożnej, głównie z woj. pomorskiego w tym trenerzy Pogoni Lębork:  Waldemar Walkusz, Wojciech Musuła, Marek Piotrowski i Roman Rubaj.

Wykład inauguracyjny pt. "Identyfikacja talentu do gry w piłkę nożną" wygłosił trener Bartosz Dolański. Omówił kryteria, którymi należy kierować się podczas wyboru uzdolnionych osób do gry w piłkę nożną, a także scharakteryzował czynniki determinujące osiąganie mistrzostwa w piłce nożnej.
Następnie trener reprezentacji Polski U15 Bartłomiej Zalewski w wykładzie pt. "Budowanie zespołu Reprezentacji Polski U15 – U17. Filozofia, selekcja i model pracy" podzielił się swoimi doświadczeniami z pracy z najwybitniejszymi młodymi graczami, akcentując głównie kryteria stosowane „na ścieżce rozwoju sportowego” najmłodszych Reprezentantów Polski.
W sesji wieczornej Łukasz Radzimiński - trener diagnostyki i przygotowania motorycznego Arki Gdynia wygłosił interesujący wykład pt. "Selekcja piłkarzy w aspekcie motorycznym". Skupił się i omówił te ze zdolności motorycznych, które powinny być analizowane i rozważane podczas doboru graczy do współzawodniczenia.

Drugi dzień konferencji rozpoczął się od pokazowej lekcji treningowej, której tematem wiodącym było doskonalenie organizacji działań w grze w fazach przejściowych. Trening prowadził Bartłomiej Zalewski i opiekunowie zespołu UKS LOTOS Gdańsk, trener Łukasz Godlewski i jego pomocnicy - Paweł Wypij, Maciej Gemborys i Artur Kosznicki. W treningu uczestniczyli ich podopieczni, członkowie drużyny UKS LOTOS Gdańsk, w większości reprezentanci kadry wojewódzkiej U-14 Pomorskiego ZPN.
Ostatnim akcentem konferencji był wykład pt. "Dobór i selekcja zawodników na najwyższym poziomie mistrzostwa sportowego w piłce nożnej", który wygłosił trener Reprezentacji Polski U16 Marcin Dorna. Jego doświadczenia, przemyślenia i refleksje dotyczące kryteriów selekcyjnych w budowaniu zespołów piłkarskich najwyższego, młodzieżowego poziomu były znakomitym rozwinięciem i uzupełnieniem wykładów jego poprzedników.
Na zakończenie spotkania Dawid Kręcki – regionalny specjalista PZPN ds. Rozwoju Piłkarstwa Amatorskiego poinformował trenerów o zamierzeniach PZPN dotyczących certyfikowania szkółek piłkarskich w Polsce.

/wykorzystano materiały z www.pomorski-zpn.pl/

cetniewo_trenerzy_2018_800px_01.jpgcetniewo_trenerzy_2018_800px_02.jpgcetniewo_trenerzy_2018_800px_03.jpgcetniewo_trenerzy_2018_800px_04.jpgcetniewo_trenerzy_2018_800px_05.jpg
 

IV liga - tabela i wyniki

logo_zlote.gif 
Sponsorzy