70 lat Pogoni Lębork

Facebook

Wyszukiwarka

Sponsor techniczny

KiK
wyb.jpg

Pogoń Lębork - Kaszubia Kościerzyna 1:4 Drukuj
Wpisał: Janusz   
09.02.2019.
Sparing 9 lutego 2019, godz. 12

Pogoń Lębork – Kaszubia Kościerzyna 1:4 (1:2)
bramki: Kostuch (’17) – Wąs (’32), Wenta (’50), Rychłowski (’53), Hofman (’90)

Pogoń: Labuda (’46 Łapigrowski, ’80 Grzebiela) – Kliński (’10 Dobek, ’46 Stankiewicz), Szymański, Kostuch, Michor (’60 Frącek), testowany (’46 Atanacković), Janowicz (’70 Bigus), Węgliński (’60 Blachowski), testowany (’60 Miotk), Iwański (’46 Musuła), Miszkiewicz (’60 testowany)

Kaszubia: Macholla (’46 Pupka-Lipiński) – Wąs (’46 Narożny), Siemko (’46 Hański), Formela, Domaschke (’46 Akerman), Wenta, Mejer, Dziadkowiec (’46 Żukowski), Bujnowski (’46 Kozieniec), Sikora (’46 Stencel), Rychłowski (‘70 Hofman)

To była trzecia gra kontrolna Pogoni tej zimy. Tym razem na sztucznym boisku przy Kusocińskiego biało-niebiesko-czerwoni podejmowali mocno wzmocnioną kadrowo w przerwie pomiędzy rundami Kaszubię Kościerzyna (IV liga).

W zespole Pogoni zabrakło przebywającego na poligonie Adriana Kochanka. W składzie lęborczan zagrało za to pięciu testowanych zawodników w tym kolejny młody napastnik. Łącznie w spotkaniu w składzie Pogoni zagrało aż 22 zawodników. 35 minut w lęborskiej bramce zagrał nasz wychowanek, 21-letni Rafał Łapigrowski. „Łapa” przebywał ostatnio na długim wypożyczeniu w Leśniku Cewice.

Mecz z Kaszubią, szczególnie na początku był dość ostry o czym na własnym piszczelu przekonał się Michał Kliński. Po starciu Michał długo leżał na boisku i zmieniony został już w 10 minucie gry. Na szczęście wygląda na to, że skończyło się na mocnym potłuczeniu.

Wynik otworzył w 17 minucie Przemysław Kostuch po rzucie wolnym bitym przez Węglińskiego. Wyrównał w 32 minucie Sebastian Wąs. Po zmianie stron goście szybko strzelili dwie bramki a na listę strzelców dopisali się Błażej Wenta i Szymon Rychłowski. Wynik ustalił w ostatniej minucie gry z rzutu wolnego młodziutki Mikołaj Hofman.

Kolejny sparing już w środę. 13 lutego o godz. 18 Pogoń w Lęborku podejmie Błękitnych Główczyce (V liga).

 

IV liga - tabela i wyniki

logo_zlote.gif 
Sponsorzy