70 lat Pogoni Lębork

Facebook

Wyszukiwarka

Sponsor techniczny

KiK
wyb.jpg

Filip Krefft zagrał w I Turnieju Mobilnej Akademii Młodych Orłów Drukuj
Wpisał: Janusz   
12.03.2019.
krefft_filip_akademia_mamo_stezyca_10_03_2019_700px.jpgW niedzielę 10 marca w Stężycy odbył się I Turniej Talentów Mobilnej Akademii Młodych Orłów. Rozgrywki, współorganizowane przez Pomorski Związek Piłki Nożnej, zostały podzielone na trzy kategorie, w których łącznie wzięło udział 150 najbardziej utalentowanych zawodników i zawodniczek z regionu. Wszyscy zostali starannie wyselekcjonowani przez trenerów Mobilnej AMO i jednocześnie pomysłodawców turnieju – Arkadiusza Janora oraz Rafała Kaczmarczyka.

Wśród powołanych zawodników znalazł się 11-letni zawodnik Pogoni Lębork Filip Krefft (rocznik 2008, na zdjęciu trzeci od lewej w górnym rzędzie). Filip gra na pozycji bramkarza w drużynie D2 Pogoni trenerów Wiesława Kreffta i Sebastiana Brzozowskiego. Podobnie jak jego młodszy brat Piotr należy do wyróżniających się zawodników w zespole.

– Turniej Talentów to doskonałe uzupełnienie procesu monitorowania najzdolniejszych młodych piłkarzy. Pozwoli nam na długofalową ocenę ich potencjału, a trenerom klubowym pokaże, że gry selekcyjne prowadzone podczas szkoleń Mobilnej AMO mają swój uzasadniony cel i realnie wpływają na przyszłość ich podopiecznych – wyjaśnia trener Arkadiusz Janor.

Filip Krefft do Stężycy pojechał pod opieką trenera Sebastiana Brzozowskiego i zagrał w turnieju kategorii Orlik (2008/2009). Drużyna składała się z 10 zawodników (bramkarz, sześciu zawodników w polu i trzech rezerwowych) a każdy zespół rozegrał po cztery 20 miutowe spotkania. Drużyny nazwane zostały nazwiskami najsłynniejszych reprezentantów Polski.

Uczestnicy turnieju to zawodnicy wytypowani przez trenerów Mobilnej AMO na podstawie obserwacji podczas prowadzonych przez nich szkoleń. W pierwszej kolejności zaproszenia otrzymali ci, których nazwiska zostały wprowadzone do Informatycznego Systemu Obserwacji i Skautingu (ISOS). Aby się w nim znaleźć, przez trenerów Mobilnej AMO trzeba zostać ocenionym na 5 (poziom kadry wojewódzkiej). Listę uzupełniły osoby mające w specjalnym arkuszu ocenę na poziomie co najmniej 4, oznaczającą, że dany zawodnik jest sklasyfikowany jako „do obserwacji”. – W ciągu roku pracy objęliśmy parasolem obserwacji ponad 1300 zawodników i zawodniczek z regionu. Każdy powiat na Pomorzu odwiedzamy 5-6 razy w ciągu roku. Jesteśmy na bieżąco jeśli chodzi o informacje na temat zawodników i staramy się z nimi rozmawiać indywidualnie, aby jak najlepiej ich poznać. Podkreślam przy tym, że jako trenerzy Mobilnej AMO skupiamy się nie tylko na wyszukiwaniu talentów, ale chcemy być również inspiracją dla trenerów klubowych – dodaje Arkadiusz Janor.

/wykorzystano materialy z "Łączy Nas Piłka"

krefft_filip_akademia_mamo_stezyca_10_03_2019_700px.jpg
 

IV liga - tabela i wyniki

logo_zlote.gif 
Sponsorzy