70 lat Pogoni Lębork

Facebook

Wyszukiwarka

Sponsor techniczny

KiK
wyb.jpg

Jakub Bladoszewski wypożyczony do UKS Lotos Gdańsk Drukuj
Wpisał: Janusz   
04.09.2019.
bladoszewski_jakub_2019_600px.jpgRok szkolny 2019/20 to duże zmiany w życiu naszego młodego piłkarza Jakuba Bladoszewskiego. Po serii testów 13-latek został przyjęty i następnie wypożyczony do UKS-u Lotos Gdańsk, klubu pod patronatem Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. Grają tam przede wszystkim uczestnicy programu Piłkarska Przyszłość z LOTOS-em oraz najlepsi zawodnicy z mniejszych klubów. Od 2 września Kuba podjął naukę w sportowej Szkole Podstawowej nr 75 w Gdańsku.

Urodzony 23 sierpnia 2006 ofensywny pomocnik pochodzi z Wicka i przez wiele lat grał w drużynie UKS-u Trójki Lębork, a później Pogoni Lębork u trenera Andrzeja Małeckiego. Ostatni rok spędził w drużynie C2 prowadzonej przez trenera Jakuba Nowakowskiego. - Kuba, to bardzo utalentowany, zakochany w piłce młody człowiek. Był podstawowym zawodnikiem w mojej drużynie, z każdym miesiącem robił postępy. Życzę mu wywalczenia miejsca w drużynie Lotosu Gdańsk i dalszego, szybkiego rozwoju – mówi o swoim podopiecznym trener Nowakowski.

Do UKS-u Lotos Gdańsk Jakub Bladoszewski przeszedł na zasadzie wypożyczenia na czas nauki. Trenerami Kuby będą Tomasz Borkowski i Krzysztof Wilk. Drużyna 2006 występuje w Pomorskiej Lidze Juniorów. Zajęcia piłkarskie w UKS-ie prowadzone są w także w ramach lekcji WF-u i realizowane są na terenie Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu.

Życzymy sukcesu i rozwoju. Przy okazji przypominamy o innych wychowankach Pogoni grających obecnie na wypożyczeniach. W seniorskiej Cartusi Kartuzy na poziomie IV ligi regularnie gra Miłosz Mach (2001) – wcześniej był w Bałtyku Gdynia. W rezerwach Bytovii w V lidze gra uczęszczający do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Bytowie Szymon Tochman.

bladoszewski_jakub_2019_600px.jpg
 

IV liga - tabela i wyniki

logo_zlote.gif 
Sponsorzy