70 lat Pogoni Lębork

Facebook

Wyszukiwarka

Sponsor techniczny

KiK
wyb.jpg

Jacek Magiera powołał Mateusza Żukowskiego do Reprezentacji Polski U-20 Drukuj
Wpisał: Janusz   
01.10.2019.
zukowski_mateusz_chojniczanka_fb_mks_wrzesien_2019.jpgDawno nie wspominaliśmy o wychowanku Pogoni i UKS-u Trójki Mateuszu Żukowskim. "Żuku" w tym sezonie został wypożyczony z Lechii Gdańsk do pierwszoligowej Chojniczanki Chojnice, gdzie pojawia się na boisku w lidze i pucharach. Niespełna 18-letni ofensywny pomocnik otrzymał właśnie powołanie do reprezentacji Polski U-20 prowadzonej przez Jacka Magierę! "Żuku" znalazł się w kadrze na mecze Elite League z Niemcami (10 października) oraz Holandią (14 października). Trzymamy kciuki!

Mateusz Żukowski na najwyższym szczeblu rozgrywek zadebiutował 16 grudnia 2017 na stadionie w Niecieczy w doliczonym czasie gry w meczu Sandecja-Lechia. „Żuku” przeszedł do historii jako najmłodszy zawodnik debiutujący w Ekstraklasie w XXI wieku. Zrobił to mając zaledwie 16 lat i 24 dni! Gra na tym poziomie rozgrywek to wielki sukces Mateusza, Lechii Gdańsk, która oszlifowała piłkarski talent, klubów Pogoń Lębork i UKS Trójka Lębork, a przede wszystkim trenera Andrzeja Małeckiego, który 7 lat trenował Mateusza w Lęborku. Drugi występ w Ekstraklasie miał miejsce 19 maja 2018 roku podczas meczu Lechia Gdańsk – Sandecja Nowy Sącz. Żukowski wyszedł na boisko w podstawowym składzie i spędził na nim prawie godzinę. Zmienił go Flavio Paixao. Grający na pozycji środkowego napastnika z numerem „29” zawodnik został zauważony przez komentatorów Canal + a jego występ został oceniony pozytywnie.

Mateusz Żukowski swoje pierwsze i drugie piłkarskie kroki stawiał pod okiem trenera Andrzeja Małeckiego najpierw w UKS-ie Trójka, a potem w Pogoni Lębork. Po ukończeniu Szkoły Podstawowej nr 3 i roku w Gimnazjum nr 2 będąc jednym z najlepszych juniorów w Pogoni Żukowski w sierpniu 2015 roku przeniósł się do gdańskiej Lechii. Tam zyskał kolejny impuls do rozwoju stając się ważną postacią w drużynach młodzieżowych biało-zielonych, później w seniorach i młodzieżowej Reprezentacji Polski. Żukowski w kadrze U-17 zagrał w 9 meczach w których zdobył 1 gola, a w kadrze U-19 wystąpił w 3 spotkaniach. Warto dodać, że wypożyczenie do Chojniczanki wiązało się z przedłużeniem kontraktu Żukowskiego z Lechią do 30 czerwca 2022 roku.

foto: mkschojniczanka.com

zukowski_mateusz_chojniczanka_fb_mks_wrzesien_2019.jpg
 

IV liga - tabela i wyniki

logo_zlote.gif 
Sponsorzy