70 lat Pogoni Lębork

Facebook

Wyszukiwarka

Sponsor techniczny

KiK
wyb.jpg

Pogoń Lębork - KS Chwaszczyno 3:1 Drukuj
Wpisał: Janusz   
09.02.2020.
Sparing, 9 lutego 2020 r., godz. 12

Pogoń Lębork – KS Chwaszczyno 3:1
bramki: 1:0 Miotk (’52), 2:0 Stenka (’60), 3:0 Iwański (’74), Reszka 3:1 (’79)

Pogoń: Grzebiela – Janowicz (’70 Jeruć), Musuła, Nowakowski (’46 Okrój), Kozerkiewicz, Kochanek, Iwański, Miotk (’60 Wiśniewski), Kwaśnik (’60 Bigus), Stenka (’60 Gański), Kostuch

Kolejną zwycięską grę kontrolną zanotowali piłkarze seniorskiej drużyny Pogoni. W niedzielne południe ekipa trenera Waldemara Walkusza podjęła w Lęborku A-klasowe KS Chwaszczyno.
Z różnych powodów w kadrze Pogoni zabrakło Miszkiewicza, Atanackovicia, Dobka i graczy testowanych. „Pożyczony” do drużyny gości został podstawowy bramkarz Patryk Labuda. Z powodu kontuzji Chwaszczyno do Lęborka przyjechało bez bramkarza. „Laba” musiał się w tym meczu nieźle napocić, w lęborskiej bramce stanął Patryk Grzebiela.

Bramki padały w drugiej połowie i co szczególnie cieszy po golach naszych młodzieżowców. Wystawiony na prawym skrzydle Wiktor Miotk do siatki trafił w 52 minucie po efektownym wyskoku z podania Kwaśnika. Na 2:0 po godzinie gry podwyższył debiutant z rocznika 2003 Franciszek Stenka. Trzecią bramkę dla Pogoni zdobył Przemysław Iwański, który zamknął głową akcję wypracowaną solowo przez Przemka Kostucha. Dla gości jedyna bramka padła w 79 minucie za sprawą Patryka Reszki.

- Nie mieliśmy dziś do dyspozycji wszystkich zawodników, dlatego też przez dłuższy okres czasu na boisku dostali szanse sprawdzenia się młodzi zawodnicy. Wynik jak zawsze w sparingach jest sprawą drugorzędną. Może troszeczkę mam pretensje o niepełnie zaangażowanie niektórych zawodników. Najważniejsze że bez kontuzji – podsumował sparing trener Waldemar Walkusz.

 

IV liga - tabela i wyniki

logo_zlote.gif 
Sponsorzy